PDA

Zobacz pełną wersję : Projetk domu Felix, czy ktos może zamawiał projekt albo rozpoczal budowe



aszka83
29-04-2012, 10:39
Witam
Od jakiegoś czasu szukam niedużego projektu domku na niezbyt dużą działkę. Jakoś przypadkiem natknełam sie na stronkę projektyprestige.pl i znalazłam tam idealnie pasujący mi dom Felix IV. Ale strona chyba działa dopiero od niedawna bo wszystkie projekty sa oznaczone jako nowość, Czy ktoś z was może kupił ten projekt, albo rozpoczął budowę ? Jestem ciekawa informacji na ten temat. W projekcie widac garaz nad którym jednak projektant nie pokazuje ze jest tam taras użytkowy , a jest taka mozliwosc . Jak sadzicie czy taki taras bedzie praktyczny i czy nie lepiej np. zrobic tam np.zielonego dachu ? a moze zostawic dach , sama niewiem .Pomóżcie proszę :)

Elfir
29-04-2012, 12:54
Aszka - zapoznaj się z forum zanim zaczniesz zadawać pytania. Nie ma sensu zadawać pytań w pierwszym lepszym dziale, chyba, że chcesz robić pracę moderatorom.
Dyskusje o projektach są w dziale: Projekty domów. Dlatego tam przenoszę ten post.

Ja bym nad garażem zrobiła albo zielony dach (drogo) albo zwykłe poszycie. Z tarasu na piętrze w domku z ogródkiem raczej się nie korzysta, chyba, że do suszenia prania.

aszka83
30-04-2012, 13:21
ok - będę pamiętała. Z tym tarasem to masz racje, przemyślałam temat i faktycznie z takiego tarasu rzadko się korzysta. Znalazłam takie specjalne maty f-my xeroflor , może jak zostanie jakiś grosik to się na nie zdecyduje. Narazie to sie zastanawiam czy wybrac ten projekt, jeszcze przeglądam inne ale ten mi i mężowi pasuje, ma mało strat powierzchni na komunikacje i dosc przestronny. Poczekam moze ktos juz realizuje ten projekt i ma jakies doświadczenie, ewentualnie jakies uwagi i pomysły odnosnie jego adaptacji

Elfir
30-04-2012, 18:07
Powiem szczerze, że też chciałam mieć zielony dach, ale:
1. mało ekip ma doświadczenie z dachem odwróconym, a doświadczone się bardzo cenią
2. odwodnienie przez wpust dachowy musi być podgrzewane, żeby się nie zatykał lodem

U mnie za dach 100 m2 wołali robociznę od 2,5 tyś (klasyczny) do 13 tyś. (odwrócony)

Projekt jest w porządku. Postaraj się go przerysować w skali i sprawdź czy mieszczą ci się wszystkie meble, ktore chcesz ustawić. Zwróć szczególną uwagę na skosy na piętrze, które uniemożliwiają pełne wykorzystanie przestrzeni.

wrzucę ci rzuty tego domku:
http://www.projektyprestige.pl/public/upload/thumb/736_x_457_nt2lb1332365803.jpg

aszka83
30-04-2012, 19:56
Dzisiaj wysłałam zapytanie do pracowni odnośnie terminu oczekiwania projektu i otrzymalam informacje ze maksymalnie do 6 tygodni , poniewaz jest to nowy projekt w trakcie opracowywania rysunkow technicznych. Mam wrazenie ze chyba bede pierwsza ktora kupi ten projekt, poniewaz nikt na forum sie nie udziela na temat tego projektu. Jeszcze chwilke poczekam. Dzieki za rzuty , postaram sie poustawiać meble po swojemu . teraz jeszcze zastanawiam sie nad zmiana lokalizacji naszej sypialni na gorze zeby widok na ewentualnie zielony dach byl wlasnie z niej a nie z pokoju dzieciecego. Ale to chyba w latwy sposob mozna zmienic. Moze przesunac lazienke ? tak zeby byla naprzeciwko schodow, wtedy troszkę można powiększyć korytarz przed nią ? Elfir , może się orientujesz czy takie zmiany muszą być naniesione w projekcie przed złożeniem w urzędzie czy raczej można to zrobić na etapie budowy ?

Elfir
30-04-2012, 22:30
na poddaszu nie masz za brdzo mozliwości manewru z przestawianiem ścian bo jest ściana nosna, chyba, że zamontujesz podciąg. Mozesz tylko nieco przestawić ścianę przy której obecnie stoi komin kominka.
Duże korytarze na piętrze sa niepotrzebne, przecież to tylko miejsce gdzie chodzicie spać.

Ale można przerobić tak (wstawiając podciąg):
http://images50.fotosik.pl/1547/99341de404d2f239.jpg

Na parterze pod schodami zrobiłabym spiżarkę a wc przeniosła do pralnio-kotłowni (o ile zamierzacie grzać gazem, prądem lub PC) i przesuwając drzwi od kotłowni zrobiła zamykany wiatrołap

aszka83
01-05-2012, 08:46
dzieki za propozycje, jezeli chodzi o mozliwosc suwania scian na poddaszu to projektant napisal mi ze mam dowolnosc, poniewaz jest dach jetkowy cokolwiek to oznacza, i tylko kominy musza zostac. Propozycja spizarki pod schodami mysle ze to wykorzystam. Ponawiam pytanie o koniecznosc wprowadzania zmian przed zlozeniem projektu do urzedu, wydaje mi sie ze powstana mury to wtedy tak naprawde podejmiemy decyzje co do ostatecznej wersji. Projektant napisal mi tez ze musze znalesc architekta , ktory wykona adaptacje projektu do mojej działki. W chwili obecnej jeszcze szukam innych projektow ale ten jak pisalam wczesniej najbardziej mi pasuje , ale decyzje postanowilismy podjac dopiero po dlugim weekendzie , teraz bedziemy leniuchowac

Elfir
02-05-2012, 12:39
Architekt adaptujący jest potrzebny i to on zaprojektuje ustatenia okien i ścian, jesli chcesz je zmieniać.

aszka83
07-05-2012, 13:36
Witam po przerwie , zamówiliśmy dzisiaj projekt i czekamy, jutro ide na spotkanie z architektem adaptujacym, telefonicznie powiedzial mi ze jezeli nie mam zamiaru wprowadzac zmian istotnych takich jak zmiana kubatury , kształtu dachu, ilosci okien itp to nie musze nanosic zmian ukladu pomieszczen na projekt , poniewaz jest to zmiana nie istotna. Powiedzial mi tez zeby teraz wszystko dokladnie przemyslec , tzn uklad scian , wneki itp. poniewaz na etapie budowy kazda przerobka to dodatkowe niepotrzebne koszty. Zastanawiam się teraz nad kuchnia , czy zostawić tak jak jest na obrazkach zamieszczonych na stronie czy moze jednak zamknac , nie ukrywam ze podoba mi sie tak jak jest na obrazkach, ale nigdy nie mieszkalismy w domu z taka kuchnia i niewiem jak jest z jej funkcjonalnocia.

link do wizualizacji strony ponizej

http://www.projektyprestige.pl/projekt-domu-katalogowego-felix4.html