PDA

Zobacz pełną wersję : Jakie swierki polecacie??



Richard_S
23-05-2004, 12:06
Witam forumowiczów...

Przymierzam sie do zakupu 10 swierków.. takich.. ok 1m wysokosci...albo troszke mniejszych..

Bardzo mi sie podobaja Swierki srebrzyste klujace Glauca

Czy ktos wie w jakiej cenie takowe mozna kupic i gdzie najtaniej :D

Warszawa i okolice

A moze znacie jakies inne piekne swierki??

W moim przypadku wchodza w rachube tylko swierki.. gdyz maja wspanialy lesny zapach...

Thuja to juz nie to samo co swierk...

Pozdroooo

ziaba
23-05-2004, 13:50
http://iglaki.agrosan.pl/picea.htm





Jeśli południowa strona stolycy, to polecam sklep przy Puławskiej w Pyrach ( na przeciwko McDonalda)
Mają bardzo dobry materiał szkółkarski i zaufanych producentów.


Pozdrawiam :wink:

Richard_S
23-05-2004, 17:53
Hmm.. dzieki za link...

Zamiast przysla mi ten CD.. to juz umre z niecierpliwosci...

Niestey.. pólnocna strona Wawy...

A moze gdzies. na trasie Warszawa- Gdansk??

jatoja
23-05-2004, 18:03
http://iglaki.agrosan.pl/picea.htm





Jeśli południowa strona stolycy, to polecam sklep przy Puławskiej w Pyrach ( na przeciwko McDonalda)
Mają bardzo dobry materiał szkółkarski i zaufanych producentów.


Pozdrawiam :wink:

Potwierdzam - Melon to sklep wart odwiedzenia

Poza świerakami kłujacymi zwróć uwagą na świerk serbski - wąsko rosnący
Ja bardzo lubię świerk kaukaski ktory ma wyższe wymagania niż świerki kłujące ale jest wyjątkowo ładny - błyszczące, ciemne igły i kontrastujące z nimi młode przyrosty wiosną .

Richard_S
23-05-2004, 18:10
Swierk serbski tez jest ladny.. ale klujacy glauca.. mmmrrrrmm jest po prostu przepiekny...

Swierk Kaukaski.. hmm.. dla mnie ma zbyt slabo zageszczone galezie...

Melon???
Gdzies na Pulawskeiej kolo McDonaldsa??


Jak jade Pulawska.. mijam Wyscigi.. i zaraz mam stacje Statoil i KFC.. to jeszcze dalej gdzies???

jatoja
23-05-2004, 18:52
Swierk serbski tez jest ladny.. ale klujacy glauca.. mmmrrrrmm jest po prostu przepiekny...

Swierk Kaukaski.. hmm.. dla mnie ma zbyt slabo zageszczone galezie...

Melon???
Gdzies na Pulawskeiej kolo McDonaldsa??


Jak jade Pulawska.. mijam Wyscigi.. i zaraz mam stacje Statoil i KFC.. to jeszcze dalej gdzies???

Ok. 3 km dalej
200 m za kosciołem w Pyrach

Richard_S
23-05-2004, 18:53
oki. obejrze.. pracuje niedaleko...

ten sklep ma jakis znak charakterystyczny??

jatoja
23-05-2004, 19:01
oki. obejrze.. pracuje niedaleko...

ten sklep ma jakis znak charakterystyczny??

Ma duzy szyld "Melon" a parking przed nim zawsze pełen samochodów...;)

Richard_S
23-05-2004, 19:10
TTHHHAAANNNNKKKSSS!!!! :D

Richard_S
27-05-2004, 19:13
O matko!!!

Bylem tam!!!

Za 1 Swierka .. tak ok 1m wysokosci. 300 zl!!!

to lekko przydrogo... delikatnie mówiac...

A co sadzicie o Swierku Sudeckim???

Facet ma tanio.. ale.. nie wiem jak wyglada Swierk Sudecki..

Pewnie jakis brzydki jest....:(

jatoja
27-05-2004, 20:24
O matko!!!

Bylem tam!!!

Za 1 Swierka .. tak ok 1m wysokosci. 300 zl!!!

to lekko przydrogo... delikatnie mówiac...

A co sadzicie o Swierku Sudeckim???

Facet ma tanio.. ale.. nie wiem jak wyglada Swierk Sudecki..

Pewnie jakis brzydki jest....:(

Właściwie to nie ma czegoś takiego jak świerk sudecki...

A jeżeli widziałeś świerk za 300 to pewnie był jakiś uniakat - może karłowy np: Galuca Globosa osiąga 1 m wysokości po ok. 10 latach

Jezlei chcesz by było przede wszystkim tanio to jedz od Melona dalej Puławską potem drogą na Górę Kalwarię - 3 km za Piasecznem, w Żabieńcu masz tanią szkółkę.

Richard_S
27-05-2004, 20:32
slowo daje.. 300 zl to minimum jakie widzialem a ladne 1 m swierki...

fakt.. nie bnyly to zwyczajen swierki.. ale bardzo podobne o srebrzystego Glauca

No wlasnie. szukam tego swierka sudeckiego i szukam.. i nigdzie nikt o nim nie wie...

Facet na Allegro twierdzi ze ma swierk sudecki 50 cm za 3,50PLN

Mozliwe to???

kominiarz
27-05-2004, 22:13
Witam,
pytanie do fachowców od świerków:
widziałem ostatnio świerki o kulistych kształtach, bardzo ładne, czy może wiecie co to za świerki?
Pytam bo mojej żonce bardzo się podobały.
Pozdrawiam.

jatoja
28-05-2004, 05:26
Witam,
pytanie do fachowców od świerków:
widziałem ostatnio świerki o kulistych kształtach, bardzo ładne, czy może wiecie co to za świerki?
Pytam bo mojej żonce bardzo się podobały.
Pozdrawiam.

Swierków kształtem zbiliżonych do kuli jest kilka odmian - od zupełnych miniaturek jak świerk biały odm. 'Echiniformis' który po 10 latach ma ok. 30 cm średnicy albo trochę tylko większy swierk biały 'Alberta Globe' do wiekszych 2 metrowych jak świerk pospolity odm. 'Barryi' lub świerk kłujący 'Glauca Globosa'.

_weynrob_
28-05-2004, 08:40
slowo daje.. 300 zl to minimum jakie widzialem a ladne 1 m swierki...

fakt.. nie bnyly to zwyczajen swierki.. ale bardzo podobne o srebrzystego Glauca

No wlasnie. szukam tego swierka sudeckiego i szukam.. i nigdzie nikt o nim nie wie...

Facet na Allegro twierdzi ze ma swierk sudecki 50 cm za 3,50PLN

Mozliwe to???

Mozliwe to jest-czemu nie-jeżeli wykopał go w sudetach to przecież jest SUDECKI :lol: :lol:

Jacekde
28-05-2004, 15:38
Ja proponuję posadzić daglezję, rośnie bardzo szybko, jest piekna i ma cudowny zapach.

kominiarz
28-05-2004, 21:34
Witam,
pytanie do fachowców od świerków:
widziałem ostatnio świerki o kulistych kształtach, bardzo ładne, czy może wiecie co to za świerki?
Pytam bo mojej żonce bardzo się podobały.
Pozdrawiam.

Swierków kształtem zbiliżonych do kuli jest kilka odmian - od zupełnych miniaturek jak świerk biały odm. 'Echiniformis' który po 10 latach ma ok. 30 cm średnicy albo trochę tylko większy swierk biały 'Alberta Globe' do wiekszych 2 metrowych jak świerk pospolity odm. 'Barryi' lub świerk kłujący 'Glauca Globosa'.

Dzięki jatoja, a gdzie można takie nabyć ? np. w okolicach W-wy.

Pozdrawiam.

jatoja
28-05-2004, 22:01
Dzięki jatoja, a gdzie można takie nabyć ? np. w okolicach W-wy.

Pozdrawiam.[/quote]


A z której strony Warszawy?

Letka
01-06-2004, 13:19
Ja proponuję posadzić daglezję, rośnie bardzo szybko, jest piekna i ma cudowny zapach.
Co to takiego - ta daglezja - kwiat, krzew czy drzewo??? Możesz napisać coś wiecej. Bardzo proszę. :D :D :D

jatoja
01-06-2004, 13:26
Ja proponuję posadzić daglezję, rośnie bardzo szybko, jest piekna i ma cudowny zapach.
Co to takiego - ta daglezja - kwiat, krzew czy drzewo??? Możesz napisać coś wiecej. Bardzo proszę. :D :D :D

Daglezja to szybko rosnące drzewo iglaste dla laików nie do odróżnienia od świerka...;)

Letka
01-06-2004, 15:10
Ja proponuję posadzić daglezję, rośnie bardzo szybko, jest piekna i ma cudowny zapach.
Co to takiego - ta daglezja - kwiat, krzew czy drzewo??? Możesz napisać coś wiecej. Bardzo proszę. :D :D :D

Daglezja to szybko rosnące drzewo iglaste dla laików nie do odróżnienia od świerka...;)
Dzięki za odpowiedż - nie wykazałam sie bystrością :oops: Przecież temat był o świerkach (nazwa daglezja w ogóle nie kojarzy mi sie z czymś kłującym - jest taka miekka :P )

Pinus
01-06-2004, 23:09
Witam,
Zapraszam do Przewodnika na moją stronę
http://www.pinus.net.pl/p.php?p=katalog znajdziecie tam między innymi ponad 20 gatunków i odmian świerków (zdjęcia i opisy).