PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi zewnętrzne - luz



tomek6401
01-05-2012, 20:01
Witam.
Mam od dłuższego czasu z drzwiami wejściowymi do domu , dodam że są to nowe drzwi ,problem jest taki że po zamknięciu na klucz , jak chwycę za klamkę to mają luz , przesunąłem już do końca tą blaszkę we framudze która jest ruchoma tylko dla języczka od klamki a od klucza jest stała i nic to nie daje , niby są zamknięte i wszystko wygląda super ale jak chwycę za klamkę to jest luz .Proszę poradźcie coś , może zdjąć drzwi z zawiasów i je lekko dokręcić ????

blokno
02-05-2012, 13:13
Witam.
Mam od dłuższego czasu z drzwiami wejściowymi do domu , dodam że są to nowe drzwi ,problem jest taki że po zamknięciu na klucz , jak chwycę za klamkę to mają luz , przesunąłem już do końca tą blaszkę we framudze która jest ruchoma tylko dla języczka od klamki a od klucza jest stała i nic to nie daje , niby są zamknięte i wszystko wygląda super ale jak chwycę za klamkę to jest luz .Proszę poradźcie coś , może zdjąć drzwi z zawiasów i je lekko dokręcić ????

Różne drzwi mają różne systemy regulacji, więc najrozsądniej byłoby zwrócić się z tym pytaniem do ich producenta lub ekipy montażowej, która je instalowała. Niewykluczone, że jedynym rozwiązaniem będzie wymiana tej "blaszki we framudze" na dłuższą, ale o tym powinien zdecydować fachowiec, który zobaczy to "na żywo" i zdecyduje... pzdr

andrzejzms
07-05-2012, 15:06
Sprawdź czy przez pomyłkę nie odsunołeś zamiast przybliżyć tej" blaszki". Jak nie popełniłeś błędu to sprubuj troche przeregulować zawiasy wbrew pozorą lepiej było by zawiasy troche wykrecić ale wtedy by nie przylegały uszczelki do ościeżnicy. Jak z tych działań nie przyniesie rezultatu to reklamuj drzwi ( montaz drzwi ). Jak nie masz gwarancji, to sprawdź czy drzwi się nie wypaczyły ( są wklęsłe w miejscu klamki- a to jest najbvardziej prawdopodobna przyczyna ). Czasem ostatnią rzeczą którą można zrobić jest wygięcie któregoś z elementów okucia tej" blaszki ".

tomek6401
07-05-2012, 15:46
drzwi montował szwagier tak więc nie mam reklamacji , drzwi są nowe raptem mają 2 lata ,wcześniej aby mnie to nie denerwowało założyłem dodatkowe uszczelki wtedy luz zniknął, ale znów ciężko się zamykały zwłaszcza podczas przekręcanie kluczem - musiałem dociskać drzwi , teraz wywaliłem te uszczelki przestawiłem blaszkę do oporu od drzwi , fajnie się kluczem zamyka tylko że jak pociągniesz za klamkę gdy drzwi są zamknięte jest luz i tu jest problem.

andrzejzms
08-05-2012, 07:56
drzwi montował szwagier tak więc nie mam reklamacji , drzwi są nowe raptem mają 2 lata ,wcześniej aby mnie to nie denerwowało założyłem dodatkowe uszczelki wtedy luz zniknął, ale znów ciężko się zamykały zwłaszcza podczas przekręcanie kluczem - musiałem dociskać drzwi , teraz wywaliłem te uszczelki przestawiłem blaszkę do oporu od drzwi , fajnie się kluczem zamyka tylko że jak pociągniesz za klamkę gdy drzwi są zamknięte jest luz i tu jest problem.
Sprawdź (np. poziomicą ) czy drzwi sie nie wypaczyły tz czy nie są w swojej płaszczyźnie wklęsłe lub wypukłe .Jest to możliwe bez wzgledu na to z jakiego materiału są wykonane.