PDA

Zobacz pełną wersję : Czy tak można?



ewelinka4141
02-05-2012, 14:48
Witam, opisze po krótce moja sytuacje. Otóż ja z mężem i synem mieszkamy z moją teściową i szwagrem w domu dwurodzinnym. Za ścianą mamy jakąś tam " rodzine" (siódma woda po kisielu). Chcielismy z męzem wyremontowac sobie poddasze bo mamy taka mozliwosc, ale kuzynka zza ściany już zrobiła to wcześniej. Zalącze obrazek zeby to lepiej opisac.

oto obrazek

http://www.sendspace.pl/file/5b34e269d126e71e7abd3db

Powierzchnia naszej polowki jest na zielono, na zolto jest pokazana scianka jak idzie na poddaszu z tym ze oni wkraczają na pół naszej jadalni. Czy tak wogole mozna? Czy mozemy od nich zarządać aby cofneli tą sciankę rowno ze swoim metrazem z dołu? Jak w takiej sprawie postępować? Czy metraz z dołu = metraż u góry? No moze nie metraz ale czy pomieszczenia u góry powinny leciec równo z tymi na dole? Ściana w ściane? Prosze o porade.

Pawel78
02-05-2012, 16:42
Po pierwsze czy macie taki podział zapisany w akcie notarialnym? Druga sprawa czy chcecie dobrze żyć z rodziną czy nie? W przypadku kiepskich relacji rodzinnych można zglosić do Nadzoru Budowlanego zmianę sposobu użytkowania poddasza.