PDA

Zobacz pełną wersję : Beton szlifowany?



darroo
03-05-2012, 11:25
Witam wszystkich, mam pytanie odnośnie betonu szlifowanego, czy ktoś próbował sam wykonać taką posadzkę używając np. szlifierki kątowej ze specjalną tarczą bądz innych narzędzi? Jaki efekt uzyskaliście, czy w ogóle da się samodzielnie coś takiego zrobić bez użycia specjalistycznych narzędzi? Oczywiście nie mam na myśli wykonania posadzek w całym domu przy użyciu zwykłej kątówki , ale np posadzka w kotłowni.

dzabij
03-05-2012, 11:51
Ma być efekt lastrico ?

Moim zdaniem kątówką niewykonalne, gigantyczne zapylenie, problem z równym prowadzeniem... Możesz zrobić próbę na płytce chodnikowej i zobaczyć jak idzie.

Napisz jaki ma być efekt, bo moim zdaniem to albo należy wylać wylewkę samopoziomującą (jak małe nierówności) albo zrobić nową szlichtę i ją zatrzeć jak będzie jeszcze wilgotna na równo. Na to można wylać jakąś żywicę (Sika zdaje się oferuje takie rozwiązania).

darroo
03-05-2012, 12:02
Interesuje mnie efekt jak w lastrico z tym że w jednym kolorze ,najlepiej jakimś ciemnym, (kwestia pigmentu).

darroo
03-05-2012, 12:05
A jak by tak zrobić to w odpowiednim czasie, przed całkowitym związaniem betonu z dodatkiem nie wielkiej ilości wody? Pozostaje kwestia równego prowadzenia kątówki?

dzabij
03-05-2012, 15:58
Tutaj ciekawy filmik : http://www.youtube.com/watch?feature=endscreen&NR=1&v=ct6QI0DYkSw

Moim zdaniem 99% sukcesu to równe prowadzenie tarczy. Beton raczej musi być już związany, świeży może być zbyt miękki i tarcza może wchodzi w niego jak w masło powodując głębokie rysy.

Według mnie w warunkach domowych, bez odpowiedniego sprzętu gra nie warta świeczki. Ja wolał bym zrobić zwykłą wylewkę i rozlać żywicę. Ale próbuj, jak się uda to efekt może być ciekawy.

darroo
03-05-2012, 16:52
O taki właśnie efekt mi chodziło ,chyba jednak tak jak napisałeś, bez odpowiedniego sprzętu raczej nie da rady. Ale spróbuje w kotłowni jak nie wyjdzie zawsze mogę wylać samopoziomującą albo gres ułożyć. Tak czy owak dzięki za rady.