PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyka do bramy - Nice czy Optimum



JMaciek
23-05-2004, 19:17
Witam,

Kupuję bramę segmentową Wiśniowski 500 x 225. Jeden sprzedawca proponuje automatykę Nice Spido Smilo, drugi proponuje napęd z katalogu Wiśniowski tzn. Optimum 1100. Szukałem jakiś porównań tych urządzeń ale nic nie znalazłem. Które z nich będzie lepsze do tak dużej bramy - czy też generalnie różnice są niewielkie że nie warto się nimi przejmować?

Dzieki z góry za wszystkie sugestie.

Pozdrawiam,
Maciek Jot

M@M
23-05-2004, 20:49
Od kilku miesięcy użytkuję napęd Nice do 4,5 m bramy segmentowej Wisniowskiego. Pracuje dość cicho i bez problemów.

wg
28-07-2004, 15:56
Przyłączam się do pytania.
Napęd Nice jest na stałe przykręcony do sufitu natomiast napęd Wiśniowskiego jeździ razem z bramą. Nie wiem co lepsze może się ktoś na tym zna?

mako5
04-10-2006, 23:10
Odświeżam temat. Kto montował siłowniki Nice do bram Wiśniowskiego? Jak jest wtedy z kompatybilnością tego? Coś trzeba przerabiać czy to wszystko jest uniwersalne? Jako że brama będzie miała ok. 11m^2 myślę o napędzie Spido (łańcuchowy) lub Soon (mocowany zaraz przy wale bramy).

aqep
04-10-2006, 23:20
witam. Pytanko: jaka masz oferte cenowa na ta brame 5x2.25 i czemu tego producenta wybrales....Ja jestem na etapie porownywania ofert. Co do silownikow to moj znajomy z branzy mowi, ze nice to typowa chinszczyzna w ladnych plastokowych obudowach- oslonkach..mam wrazenie ze w przypadku tych firm najmocniejsza strona jest marketing....

mako5
04-10-2006, 23:39
witam. Pytanko: jaka masz oferte cenowa na ta brame 5x2.25 i czemu tego producenta wybrales....

Musiał bym gdzies w papierach poszukać ale wybrałem dlatego że mają teraz jakąś promocję i wyszła najtaniej (bodaj 20% rabatu na samą bramę i od tego jeszcze kilkanaście procent na wszystko od sprzedawcy). Porównywałem z Normstahl, Migas-door, Hormann i Krisspol. Długo sie nie mogłem zdecydować bo słyszałem sporo negatywnych opinii na temat ich napędów więc dlatego kombinuję napęd Nice.


Ja jestem na etapie porownywania ofert. Co do silownikow to moj znajomy z branzy mowi, ze nice to typowa chinszczyzna w ladnych plastokowych obudowach- oslonkach..mam wrazenie ze w przypadku tych firm najmocniejsza strona jest marketing....

Hmmm, a co teraz nie jest chińszczyną? Teraz można się kierować chyba tylko zaufaniem do firmy która być może lepiej niż inne pilnuje chińczyków :-).

MARKOG
05-10-2006, 07:23
Co do silownikow to moj znajomy z branzy mowi, ze nice to typowa chinszczyzna w ladnych plastokowych obudowach- oslonkach..

Rozkręć sobie taki napęd i zobacz jak dobrze wykonana jest ta chnszczyzna (płytka drukaowana nie jest manufaktura - (co sie czasami zdarza w produktach z Castoramy), silniki są solidne zresztą wększość podzespołów każdego producenta jest produkowana w chinach. Ja mam napęd do bramy przesuwnej Nice i naprawdę widzę że jest solidnie wykonany i wszystko do siebie pasuje w przeciwieństwie do napędu do bramy garażeowej który jest naprawde złożony za przysłowiową "miskę ryżu" - zimne luty, ręcznie skręcany w środku, zabezpieczenia klejem na gorąco :)

norbi 1
05-10-2006, 14:14
witam
Właśnie zakończyłem temat z bramami i napędem. Bramy wybrałem firmy BIG-TOR , a napęd Somer. Jestem z pod Warszawy, a dostawce znalazłem ze Śląska. Jeśli chodzi o napęd NICE to dużo słyszałem negatywnych opini, a jeśli miałby być zastosowany do bram wjazdowych to spewnością odpada, nie wytrzymuje naszych zim ( włoszczyzna+chinszczyzna)

JANK
05-10-2006, 19:54
Znam gościa który montuje napędy różnych firm ale poleca NICE. Prawdopodobnie nie ma z nimi problemów, z częściami zamiennymi też. Jeżeli chodzi o napędy to większość naszego (i prawdopodobnie europejskiego) rynku to włoszczyzna. Osobiście użytkuję takie napędy kilka miesięcy i jak na razie jestem z nich zadowolony :-?

Jarzeb
05-10-2006, 21:37
mam Nice do bramy dwu skrzedlowej
nie polecam
bez pradu nawet sie juz nie staram otwierac bo tandetny plastik sie paczy
po 2 latach wszystkie piloty poklejone itp
ogolnie kiepskie

pzdr

mako5
05-10-2006, 22:55
witam
Właśnie zakończyłem temat z bramami i napędem. Bramy wybrałem firmy BIG-TOR , a napęd Somer. Jestem z pod Warszawy, a dostawce znalazłem ze Śląska. Jeśli chodzi o napęd NICE to dużo słyszałem negatywnych opini, a jeśli miałby być zastosowany do bram wjazdowych to spewnością odpada, nie wytrzymuje naszych zim ( włoszczyzna+chinszczyzna)

Ale dalej mi to nie załatwia tematu kompatybilności. Czy jest jakiś standard połączenia? Napędy Nice czy Sommer bez problemu pasują do dowolnej bramy innego producenta?

JANK
07-10-2006, 00:35
Napędy Nice czy Sommer bez problemu pasują do dowolnej bramy innego producenta?
Zgadza się :)

FITTER
07-10-2006, 18:16
Odświeżam temat. Kto montował siłowniki Nice do bram Wiśniowskiego? Jak jest wtedy z kompatybilnością tego? Coś trzeba przerabiać czy to wszystko jest uniwersalne? Jako że brama będzie miała ok. 11m^2 myślę o napędzie Spido (łańcuchowy) lub Soon (mocowany zaraz przy wale bramy).

czesc

polecam NICE SPIDO lub SPIDERA ale jest droższy
założyłem cztery spidery na osiedlu mieszkaniowym w garażach podziemnych po 30 samochodów w każdym.
Już trzeci rok mija i tylko raz byłem na przeglądzie serwisowym (napięcie łańcucha troche smaru i nadal pracują choć do cichych nie należą ale są nie zawodne)Przelicz sobie 30 samochodów to MIN 60 otwarć bramy dziennie 60 X 365 dni =21900 razy w roku!!!

SPIDO od SPIDERA różni się tylko mocą silnika 150\300 i siłą 650\1000 N

SPIDO do domku jak najbardziej SPIDER jeżeli masz kaske to też jak najbardziej

pozdro

FITTER
07-10-2006, 18:23
mam Nice do bramy dwu skrzedlowej
nie polecam
bez pradu nawet sie juz nie staram otwierac bo tandetny plastik sie paczy
po 2 latach wszystkie piloty poklejone itp
ogolnie kiepskie

pzdr

cześc

to pochwal się co kupiłeś .
Bo na mój gust masz zestaw wingo.

Nieważne co to za firma BENINCA,CAME,FAAC,NICE,SOMMER

Jeżeli skusisz się na najbardziej korzystny cenowo zestaw w promocji to
jest pewne że siądzie ci to po roku lub dwóch.
Handlowcy wciskają kit ludzią i bełkoczą w czasie sprzedaży że to co oferują to jest maxymalnie naj ,bajki dla dzieci chodzi tylko o sprzedaż.

pozdro

aqep
07-10-2006, 18:50
Fitter a co powiesz nt Normstahla?? mam ich propozycje na 2 typy bram i oba modele wychodza krzystniej od Krispola i innych . Moja brama ma 5x2.25 ale zwrocono mi uwage( pisalem juz o tym w innym watku) na sposob ocynku, grubosc blach itd...

FITTER
07-10-2006, 19:44
Fitter a co powiesz nt Normstahla?? mam ich propozycje na 2 typy bram i oba modele wychodza krzystniej od Krispola i innych . Moja brama ma 5x2.25 ale zwrocono mi uwage( pisalem juz o tym w innym watku) na sposob ocynku, grubosc blach itd...

czesc

powiem krótko NORMSTAHL kiedyś był bardzo drogi .Teraz jest dostępny w dobrej cenie.
NORMSTAHL to bardzo dobry sprzęt do garażówki.
I napewno jak skoncze budowe garażu to zainstaluje sobie model
ULTRA .

nie zastanawiaj się

pozdro

FITTER
07-10-2006, 19:47
Fitter a co powiesz nt Normstahla?? mam ich propozycje na 2 typy bram i oba modele wychodza krzystniej od Krispola i innych . Moja brama ma 5x2.25 ale zwrocono mi uwage( pisalem juz o tym w innym watku) na sposob ocynku, grubosc blach itd...

czesc

sorry pomyliłem się .
Tobie chodzi o bramy.
W bramach także przodują pod względem jakości i niezawodności.
Jeżeli cena tobie odpowieda to wybierz NORMSTAHLA.

POZDRO

aqep
07-10-2006, 21:50
Garagentorantrieb „Motorlift WL700"
70 kg Zugkraft
für Tore bis 12,5 m²
TÜV/GS geprüft / Euro Norm
Notstopautomatik
inkl. 2 Minihandsendern und
beleuchtetem Wandtaster
Rolling Code Scanschutz
Soft-Stopp / Soft-Start 5182549
3 Jahre Motor-Garantie
cena 173 euro

co o tym myslicie :wink:

JANK
07-10-2006, 23:22
Nieważne co to za firma BENINCA,CAME,FAAC,NICE,SOMMER

Jeżeli skusisz się na najbardziej korzystny cenowo zestaw w promocji to
jest pewne że siądzie ci to po roku lub dwóch.
Handlowcy wciskają kit ludzią i bełkoczą w czasie sprzedaży że to co oferują to jest maxymalnie naj ,bajki dla dzieci chodzi tylko o sprzedaż.

pozdro

Swięta prawda ! :lol:

FITTER
08-10-2006, 09:19
Garagentorantrieb „Motorlift WL700"
70 kg Zugkraft
für Tore bis 12,5 m²
TÜV/GS geprüft / Euro Norm
Notstopautomatik
inkl. 2 Minihandsendern und
beleuchtetem Wandtaster
Rolling Code Scanschutz
Soft-Stopp / Soft-Start 5182549
3 Jahre Motor-Garantie
cena 173 euro

co o tym myslicie :wink:

CZESC

to wychodzi jakies 650 pln.(a co z częsciami jak wygląda servis i kto w polsce podejmie się naprawy tego sprzętu gdzie jest siedziba firmy i jak ona wygląda ile ludzi tam pracuje mają magazyn ,servis itp???)zastanów się.

Ogólnie lepiej dołożyć 300 pln i kupić zestaw od nice spido(sprawdzony siłownik i prosta konstrukcja) lub beninca ken
podobne rozwiązania techniczne.


pozdro

aqep
08-10-2006, 15:42
Napisalem o tym jako propozycji Hornbach..mi o tyle to pasuje, ze mam do nich 45km..Gwarancja 3 lata...Mam nadzieje,ze sposob reklamacji wyglada tak jak innych produktow...Przynosze monitor zesputy i za chwile dostae nowy...A co do ceny wydawalo mi sie e jak otrzymuje propozycje tto cena od 1100 do 1500zl....

FITTER
08-10-2006, 17:07
Napisalem o tym jako propozycji Hornbach..mi o tyle to pasuje, ze mam do nich 45km..Gwarancja 3 lata...Mam nadzieje,ze sposob reklamacji wyglada tak jak innych produktow...Przynosze monitor zesputy i za chwile dostae nowy...A co do ceny wydawalo mi sie e jak otrzymuje propozycje tto cena od 1100 do 1500zl....

CZESC

skoro pasuje tobie sciągać automat i jechać 90 km w obie strony aby go naprawić no cóż to twoje prawo wyboru.
Za 1450 można kupić automatyke SPIDO NICE lub BENINCA KEN I JEST TO CENA Z MONTAŻEM.

A poza tym jak zepsuje ci się automat to montażysta z porządnej firmy przyjedzie i sam zdemontuje automat do naprawy.Najważniejsze to trafić normalną firmę .Njlepiej popytać sąsiadów kumpli z której firmy byli zadowoleni.NAJWAŻNIEJSZY JEST SERWIS I DOSTĘP DO CZĘSCI.


pozdro

Jarzeb
08-10-2006, 18:20
mam Nice do bramy dwu skrzedlowej
nie polecam
bez pradu nawet sie juz nie staram otwierac bo tandetny plastik sie paczy
po 2 latach wszystkie piloty poklejone itp
ogolnie kiepskie

pzdr

cześc

to pochwal się co kupiłeś .
Bo na mój gust masz zestaw wingo.

Nieważne co to za firma BENINCA,CAME,FAAC,NICE,SOMMER

Jeżeli skusisz się na najbardziej korzystny cenowo zestaw w promocji to
jest pewne że siądzie ci to po roku lub dwóch.
Handlowcy wciskają kit ludzią i bełkoczą w czasie sprzedaży że to co oferują to jest maxymalnie naj ,bajki dla dzieci chodzi tylko o sprzedaż.

pozdro


w tych czasach (z 5 lat temu) nie bylo jeszcze promocji na automaty do bram
Zestaw kosztowal ok. 3tys
po prostu jakosc materialow i ergonomia koszmarna
Nice (niby markowy sprzet) to badziewie ;-((
wiec zdecydowanie odradzam

pzdr

tomek_lodz
08-10-2006, 18:24
jest jeszcze jedna różnica przy bramach otwieranych, mianowicie jak brama jest zamontowana na przodzie słupka ) gdy słupki zlicowane od frontu z murkiem to wtedy przy nice trzeca wycinać słupek :evil: co mi nie bardzo pasuje. Czy ktoś ma taką sytuację i jaki napęd wtedy zastosował?

FITTER
08-10-2006, 19:09
mam Nice do bramy dwu skrzedlowej
nie polecam
bez pradu nawet sie juz nie staram otwierac bo tandetny plastik sie paczy
po 2 latach wszystkie piloty poklejone itp
ogolnie kiepskie

pzdr

cześc

to pochwal się co kupiłeś .
Bo na mój gust masz zestaw wingo.

Nieważne co to za firma BENINCA,CAME,FAAC,NICE,SOMMER

Jeżeli skusisz się na najbardziej korzystny cenowo zestaw w promocji to
jest pewne że siądzie ci to po roku lub dwóch.
Handlowcy wciskają kit ludzią i bełkoczą w czasie sprzedaży że to co oferują to jest maxymalnie naj ,bajki dla dzieci chodzi tylko o sprzedaż.

pozdro


w tych czasach (z 5 lat temu) nie bylo jeszcze promocji na automaty do bram
Zestaw kosztowal ok. 3tys
po prostu jakosc materialow i ergonomia koszmarna
Nice (niby markowy sprzet) to badziewie ;-((
wiec zdecydowanie odradzam

pzdr

czesc

No to co za sprzęt masz możesz podać pełną nazwę .
Czy tylko tak piszesz bo jesteś przeciwnikiem NICE masz w tym jakiś interes ???????
:lol: :lol: :lol:

pozdro

FITTER
08-10-2006, 19:13
jest jeszcze jedna różnica przy bramach otwieranych, mianowicie jak brama jest zamontowana na przodzie słupka ) gdy słupki zlicowane od frontu z murkiem to wtedy przy nice trzeca wycinać słupek :evil: co mi nie bardzo pasuje. Czy ktoś ma taką sytuację i jaki napęd wtedy zastosował?

czesc

http://www.tousek.com/files/prod_drehtore/pl/turn.htm

polecam coś z austri
wspaniale nadaje się do tego typu bram

tomek_lodz
08-10-2006, 22:05
dzięki

FITTER
08-10-2006, 22:59
Co do silownikow to moj znajomy z branzy mowi, ze nice to typowa chinszczyzna w ladnych plastokowych obudowach- oslonkach..

Rozkręć sobie taki napęd i zobacz jak dobrze wykonana jest ta chnszczyzna (płytka drukaowana nie jest manufaktura - (co sie czasami zdarza w produktach z Castoramy), silniki są solidne zresztą wększość podzespołów każdego producenta jest produkowana w chinach. Ja mam napęd do bramy przesuwnej Nice i naprawdę widzę że jest solidnie wykonany i wszystko do siebie pasuje w przeciwieństwie do napędu do bramy garażeowej który jest naprawde złożony za przysłowiową "miskę ryżu" - zimne luty, ręcznie skręcany w środku, zabezpieczenia klejem na gorąco :)

czesc

montuje NICE CAME BENINCE NORMSTAHL FAAC BFT PROTECO TOUSEK
oprócz NORMSTAHLA I TOUSEKwszystko to włoska produkcja.
Firmy wymienione są dość stabilne na naszym rynku .Ludzie którzy piszą
że coś nie działa i jest do kitu, z regóły kupują sprzęt najtańszy a póżniej płaczą że wielka krzywda ich spotkała bo kupili badziew i im nie działa.

Ile razy widziałem FAACa SEVEN na bramie 500 kg ktoś kto to montował jest cwaniakiem który oszukuje klienta taki automat tej bramy długo nie pociągnie może rok może dwa.Albo BENINCA MS4 ta sama sprawa.To samo z NICE ROBUSEM 350 też nie da rady.CWANIAKI SZUKAJĄ KLIENTÓW ŻEBY KIT IM WCISNĄĆ. 8) 8) 8)

mako5
09-10-2006, 12:09
SPIDO od SPIDERA różni się tylko mocą silnika 150\300 i siłą 650\1000 N


Jako że mam sporą bramę (ok. 2150x5000) to chyba zainwestuję w ten drugi. Jeszcze jacyś zadowoleni użytkownicy?

FITTER
09-10-2006, 14:11
czesc

to sporawa brama , jak siłownik ma służyć latami to nie ma co oszczędzać.NICE SPIDER to łańcuchowy napęd do cichych nie należy ale z bramkami do 12m2 daje sobie rade bez problemu.przy urzytkowaniu rezydencjalnym powiedzmy dla 2 samochodów raz na 2 lata warto zrobić przegląd serwisowy.
jeszcze można by było skusić się na CAME VER 700 BENINCA KEN.4RE albo NORMSTAHLA ULTRA

pozdro

MURMAN
09-10-2006, 14:30
Jedni chwalą inni ganią Nice
ja mam bramę Normshala i automat KEY,a przy garażu i wjazdówce - jest ok

SławekD
09-10-2006, 14:37
Jestem szczęśliwym posiadaczem bramy segmentowej Wiśniowskiego z napędem Optimum. Niedługo będzie rok jak brama chodzi bezawaryjanie. Jedno co mogę dodać to Optimum na pewno nie jest żadną chińszczyzną skoro jego silnik to silnik od wycieraczek od malucha :roll: :roll: :roll: 8)

FITTER
09-10-2006, 14:42
CZESC

dokładnie nawet najlepszy automat do bramy garażowej a moim zdaniem jest to normstahl posiada silnik bardzo podobny do silniczka od wycieraczek samochodowych.

pozdro

mako5
09-10-2006, 16:21
Jedno co mogę dodać to Optimum na pewno nie jest żadną chińszczyzną skoro jego silnik to silnik od wycieraczek od malucha :roll: :roll: :roll: 8)

Tzn.? Też prawie nie działa? ;-)

SławekD
10-10-2006, 14:42
Jedno co mogę dodać to Optimum na pewno nie jest żadną chińszczyzną skoro jego silnik to silnik od wycieraczek od malucha :roll: :roll: :roll: 8)

Tzn.? Też prawie nie działa? ;-)
To jeden z niewielu przypadków gdzie prymitywność nie idzie w parze z awaryjnością :lol: . Jak na razie jestem bardzo zadowolony :wink:

mako5
10-10-2006, 22:30
To jeden z niewielu przypadków gdzie prymitywność nie idzie w parze z awaryjnością

Aha :-). Nie wiem czy taki rzadki ten przypadek. Proste i solidne konstrukcje mają to do siebie że są niezawodne :-).

rex66
23-04-2014, 15:29
Zachęcam do zapoznania się z ofertą firmy HERZ. Firma ta oferuje napędy do bram, alarmy, zabezpieczenia, bramy, ogrodzenia,
wideodomofony, monitoring, blokady drogowe. Gwarancja dobrej jakości i funkcjonalności w niskiej cenie.
Istnieje możliwość wynajęcia instalatorów firmy HERZ. Poczuj się bezpiecznie, kupuj w HERZ.
Odwiedź stronę http://automatydobram.eu/pl/i/PELNA-OFERTA/64 i przekonaj się sam

majdan
09-07-2014, 19:39
Przestrzegam przed zakupem napędu NICE FOR-MAX do rolet zewnętrznych. Producent zapewnia że są bezawaryjne jednak po skończeniu gwarancji 2 letniej w trzecim roku zepsuł się 1 napęd a następnie kolejny.
Naprawa niemożliwa trzeba zakupić układ sterowania wraz z silnikiem choć silnik jest sprawny czyli 600 zł plus montaż.
Lepiej wybrać inną firmę nawet z Chin niż decydować się na NICE.
Kompletna porażka , układ sterowania nie ma nawet zabezpieczenia w postaci bezpiecznika za parę groszy lecz procesory nic nie warte.
5 lat gwarancji to bzdura napędy zamontowano w 2011r i brak gwarancji
Zainteresowanym mogę przesłać foto
Proszę nie wybierajcie tej firmy bo czekają was same kłopoty i puste portfele.
Omijajcie NICE szerokim łukiem.