PDA

Zobacz pełną wersję : projekt JESION pracownia HORYZONT



anetaee
23-05-2004, 18:43
Będę budować - proszę o opinie

anetaee
26-05-2004, 15:50
Poszukuję osób, które budują lub już wybudowały "Jesion" z Horyzontu w celu wymiany uwag i doświadczeń

maag
27-05-2004, 00:42
To jest raczej dział, w którym zajmujemy się dyskusją nad wyborem projektu, obawiam się, że nie będzie wielu chętnych do wymiany doświadczeń już budowanego domu.

Odświeżaj co jakiś czas temat, powodzenia

anetaee
07-06-2004, 12:36
Czy ktoś kupił już ten projekt. a może rozpoczął budowę?

krab
08-06-2004, 15:25
No no ładny dach będzie Cię kosztował tak w ogóle to trudno znaleść kogoś kto buduje pisz do firmy niech szukają .
Powodzenia

maag
18-06-2004, 00:19
A jak kupił to co? Chcesz odkupić :wink: ?

Betka
18-06-2004, 15:07
Wiesz maag głupie pytanie. Ty naprawdę nie masz co robić.

Bard13
18-06-2004, 15:30
1. jesteś pewien, że osoby czekające pod drzwiami powinny zerkać do kibelka przez okno obok drzwi wejściowych? (Niby można szybę matową, ale ine one zawsze brzydko wyglądają i wykonawca okien będzie ich musiał szukać
2. Brak wejścia z garażu do domu. Wbrew pozorom to duża wygoda, żeby móc suchą nogą przenieść zakupy do domu, a nie przez mróz i otwarte drzwi wejściowe
3. Pustka nad pokojem powoduje zwiększenie się kubatury pomieszczenia a tym samym większy problem z utrzymaniem w salonie stałej temperatury znośnej do siedzenia.
4. Dach nie należy do prostych i łatwych w wykonaniu, a tym samym tanich
5. Spora kubatura, duże koszty grzania

DOm generalnie jest ładny, ale duży a tym samym drogi. Liczyć na niego trzeba ok. 350 tyś minimum, a jeśli chcesz mieć takie elewacje jak na projekcie, to będzie drożej (chyba)

Ale jak bym miał 500 tyś na wydanie na dom, to pewno bym się na niego pokusił

jeśli chcesz kupić projekt tylko na podstawie prospektu, to weź takie rysunki najpierw do budowlańca i niech na oko to wyceni

maag
18-06-2004, 23:45
Betka moje pytanie dotyczyło zprecyzowania pytania autora tematu, Twoja wypowiedź nie wnosi nic, komu się bardziej nudzi?

Ewunia
20-06-2004, 17:03
Czy ktoś kupił już ten projekt. a może rozpoczął budowę?
Forumowa przeglądarka mówi: Nie, nikt .

Pogadaj z nią czasem zamiast zakładać trzeci już wątek na ten sam temat

AGI I JARO
26-08-2004, 10:32
Co prawda nie buduję tego domu ale widziałam projekt. Bardzo mi sie podoba .... Mam tylko jedno zastrzeżenie. Chodzi o kuchnię z "barem". Nie wydaje mi sie to funkcjonalne. Może lepiej zrobić duże rozsuwane drzwi w tym miejscu? Kiedy chcesz masz widok na cały dom ale kiedy nie chcesz goście nie oglądają bałaganiku w kuchni....

aasz
01-09-2004, 07:18
Wlasnie kupilem projekt i zaczynam budowac na wiosne. Czy macie moze jakie uwagi co do projektu i kosztow realizacji

Croolick
04-09-2004, 23:36
Witam!
Przymierzamy się z małżowinką do Jesiona na przyszły rok.
Przymierzamy bo co z tego wyjdzie to sie okaże. :roll:
Prawda jest, że jeżeli ruszymy z budową to tylko Jesion. Żaden inny projekt się nie umywa! :D :D :D
Zmiany jakie planujemy to:
1.likwidacja okna w kibelku (nie w łazience!)
2.wejście z garażu bezpośrednio do domu przez pomieszczenie gospodarcze
3.rezygnacja z częsci okien dachowych (koszty!)
4.zamknięcie częściowe otwartych przestrzeni z hallu do jadalni-dziennego
5. dodanie okna w pokoju dziennym (patrząc na projekt od góry-na lewej ścianie)
Nie ukrywam, że domek nie jest maly i absolutnie nie jest tani - dach!!!!!!
Cały czas liczymy diengi i zastanawiamy sie czy damy radę.
Wstępnie planujemy nie wykańczać gory (drugi etap) a z kosztorysu wyrzucamy parę drobiazow jak chocby gresy na tarasach zewnetrznych czy wspomniane okna.
Zawsze to coś, prawda? :lol:
Mamy też pierwszą ofertę robocizny-calość do stanu surowego zamknietego 35000pln. Bez negocjacji więc pewnie cos by urwac dalo radę (ale to i tak juz 10kzł wiecej niz w kosztorysie)
Mimo wszystko obawiam sie że 300 000 zlociszy bez szaleństw będzie mało. Co Wy na to?
Bardzo się cieszę, że w dobie popularyzacji domków "stodółka" są ludzie szarpiący się na takie COŚ.
Ja mieszkam w Krakowie ale budowa w Olkuszu.
Jestem żywo zainteresowany wymianą doświadczeń i opini.
No i rzecz oczywista-gdzie się budujecie?
:D
Pozdrawiam!
Croolick

bacanek
04-10-2004, 12:26
Ja tez mam zamiar budować. Trochę przerażenie co do ceny dachu. Ale projekt jest rewelacyjny. Mam nadzieję na dzielenie się opiniami i radami z innymi uczestnikami forum.

do dzieła.
bacanek
PS ja buduje w okolicy Wrocławia

Croolick
04-10-2004, 16:13
Nareszcie jakaś bratnia dusza! :D :D :D

Tu Kraków więc niedaleko. :lol:

Ciesze się, ze będzie z kimś mozna wymienic doświadczenia choc tych narazie malo :oops:

Pozdrawiam !
Crolick

gabriela
04-10-2004, 17:19
Nie buduje Jesiona, ale bardzo mi sie podoba. Dobry wybor. Nasza dzialka jest niestety za waska i mamy projekt indywidualny.

Croolick
04-10-2004, 17:53
No tak, pewnych rzeczy obejść sie nie da :evil:
Nasza działka marówne 25m na szerokość. EWychodzi więc na na to , że z jednej strony będzie "na styk" a z drugiej całe 40 cm więcej. Niedużo ale w razie potrzeby samochód przejedzie.

P.S
A z sasiadami się nie można dogadać by budować bliżej granicy???

Pozdrawiam!
Croolick

bacanek
05-10-2004, 08:16
Dalej nie mogę się przyzwyczaić do myśli, że dom ma kosztować takie krocie. Ale spróbujemy. Jestem optymistą i będzie dobrze.
Na ile szacujesz cały koszt budowy ?

pozdrawiam

Croolick
05-10-2004, 09:06
200m2 X 800pln =160 000 pln stan surowy zamkniety. :roll:
Plus 100 000 pln reszta do stau "developerskiego" plus niezbędnik do zamieszkania czyli kibelek i palnik w kuchence na herbatę.
Razem circa 260 000pln :lol: .czyli okolo 1300pln za m2.
I co Ty na to? :D :D :D

Croolick

bacanek
05-10-2004, 09:15
Chmm, ja szacuję podobnie ale do tego dodaję dach za jakieś 40 k.
Reszta to 100 k plus instalacje 50k
kuchenka i łazienki na wcale nie wygórowanym poziomie - następne X k. W sumie liczę na min. 350 k.

Nie wliczam oczywiście otoczenia na zewnątrz oraz ogrodu - to wszystko w nastepnej kolejności.

:O

:o
Bacanek

aasz
19-10-2004, 14:50
Też kupiłem ten projekt jak pójdzie wszystko dobrze to zaczynam na wiosnę. Też jestem troche przerażony ewentualnymi kosztami chociaż po rozmowach z wykonawcami koszt domu jest to po prostu kosztem 200 metrowego domu.

Andrzej z Wroclawia

Croolick
19-10-2004, 21:15
chociaż po rozmowach z wykonawcami koszt domu jest to po prostu kosztem 200 metrowego domu. [quote]

A mógłbyś napisac coś więcej ?

Swoją drogą gratuluję swietnego wyboru :D
Jesionowców coraz więcej 8)
P.S.
Czy wprowadzacie jakies zmiany w projekcie?

Pozdrawiam!
Croolick

Croolick
19-10-2004, 21:20
coś pokręciłem :oops:

aasz
21-10-2004, 16:21
Generalnie bede budowal kolo Wroclawia i w projekcie ne wprowadzam zadnych zmian.

Jesion2005
14-11-2005, 13:16
Na wiosnę zaczynamy budowe Jesiona z Horyontu. Chetnie porozmawiam z kimś, kto buduje ten dom.
http://www.domnahoryzoncie.pl/pl/index.php?s=42&a=91&sid=5&projekt=32

nietubyc
06-08-2006, 13:35
Jesteśmy zainteresowani ty projektem. Chetnie zobaczylibyśmy go w naturze. Jesli ktos buduje lub wybudował w okolicy Wroclawia lub do 200km prosze o kontakt.

pozdrawiam

Witek

Jerry304
03-09-2006, 15:21
Również ja jestem zainteresowany budową jesiona. Z dyskusji na forum wynika ze niektórzy realizują już ten projekt. Każdy kto stal przed wyborem projektu bardzo chętnie obejrzałby go w realu a poza tym mam parę wątpliwości:
-nie mogę wyobrazić sobie schodów na poddasze(czy jest tam jakaś galeria?)
-ciekawi mnie również jaka jest wysokość pomieszczeń na poddaszu(czy nie jest tam za nisko?)
-czy ma ktos może jakieś zdjęcia z realizacji projektu?A może jakaś kawa w nowym domu??? :)
Pozdrawiam Jerry :P

Pablo13
23-04-2007, 22:46
Witam, realizuję ten projekt, zamknięty stan surowy, lecę teraz ze stanem deweloperskim. Podczas całego procesu inwestycji nie miałem ani chwili zawahania że to rewelacyjny projekt - bardzo ładny, funkcjonalny i elastyczny. Cały czas wprowadzamy modyfikacje, na dziś to:
1. zabudowane atrium tworzące duży hol z pierwotnym wiatrołapem przy rezygnacji z WC, wejście z garażu do domu w tym momencie, atrium przykryte świetlikiem – rewelacja!
2. zamiast spiżarni powiększenie kuchni, spiżarnia przekuta w stronę holu (pierwotnie atrium) i wkomponowana w szafę w holu
3. przedłużony salon (i tym samym sypialnia na piętrze) o część która pierwotnie jest tarasem z dwoma słupami, oczywiście do tego słupy + taras jak pierwotnie ale o wiele większa powierzchnia
4. dzięki pkt. 3 na górze między sypialnia a pokojem dziecięcym spora garderoba
5. korekty i dodanie paru okien dachowych
6. podniesienie poddasza o 1 poziom pustaka
7. łazienka na górze – jedno duże pomieszczenie
8. drzwi tarasowe na szerokość całego domu a nie jako drzwi balkonowe (rewelacja!) W tej chwili dom jest naprawdę duży i przestronny ;-)

Zdjęcia z realizacji - proszę o kontakt na [email protected]. PS.

Dom istnieje i funkcjonuje we Wrocławiu, na południu. Wybudował znajomy ;-) Ale ceni sobie prywatność więc adresu nie podam, ale uwierzcie – real potwierdza wizualizację ;-)) :D :D [/img]

elneco
25-02-2010, 09:38
Witam,

od kilku dni przeszukuję Internet odnośnie projektu domu Jesion (tylko ten większy). Podzwoniłem po kilku pracowniach co mają go ale nikt nie chce nawet chwili poświęcić i zadzwonić do właściciela czy by nie pokazał domu. Chociaż z zewnątrz.

Jeżeli ktoś postawił taki dom w Małopolsce to mam pytanie czy byłby w stanie pokazać go? Tak jak napisałem chociaż z zewnątrz tak abym wiedział jak to w ogóle przestrzennie wygląda.

Jeżeli nie to mógłbym prosić o zdjęcia? Ja znalazłem jedynie takie foty które za nic nie przypominały projektu Jesion. Jeżeli byłyby jakieś możliwości proszę o odpowiedź.

Dodam że chodzi mi o ten projekt:
http://yfrog.com/58jesionj
http://yfrog.com/eajesionw2j
http://yfrog.com/5673986553j
http://yfrog.com/cc18953012j

Screeny są na serwerach imageshack.

pozdrawiam