PDA

Zobacz pełną wersję : Ogrzewanie podłogowe



Maciej
21-11-2001, 19:55
Mam zamiar na parterze domu (w holu i kuchni) zainstalować ogrzewanie podlogowe-wodne.Czy ktoś wie jak to się sprawdza w prawdza w praktyce.Jakiego rodzaju musiałbym zakupić piec?

uczen inz.
26-11-2001, 11:03
Jeżeli chcesz założyć ogrzewanie podłogowe to moc pieca zależy od tego jaki masz rodzaj podłogi.Jeżeli jest to podłoga drewniana albo parkiet musisz zainstalować płytę grzewcza bardziej rozbudowanym systemem grzewczym .mniejszy nakład finansowy włożysz jeżeli podłogę masz z płytek ceramicznych.


<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: uczen inz. dnia 2001-11-26 12:05 ]</font>

Maciej
26-11-2001, 14:18
Dzięki.
Twoja odpowiedz sugeruje ,że śmiało mogę myśleć o deskach na podłodze. A jaka w takim razie bedzie wydajność takiego ogrzewanie zakładając że deski są na legarach. Czy czasem nie będę ogrzewał pustki powietrznej?

27-11-2001, 20:59
Nie łudź się. Drewno będzie ci się rozsychać. Jest w każdym razie duże prawdopodobieństwo. Zastosuj lepiej podłogę ceramiczną.

gregor
28-11-2001, 17:52
sa tez ruznego rodzaji parkiety przystosowane do ogrzewania podlogowego. I tez bede najprawdopodobnie instalowal ogrzewanie podlogowe, mam wielu kolegow ktorzy robia rozne rodzaje ogrzewnia i prawie wszyscy polecaja ogrzewanie podlogowe .

05-03-2002, 13:48
On 2001-11-21 20:55, Maciej wrote:
Mam zamiar na parterze domu (w holu i kuchni) zainstalować ogrzewanie podlogowe-wodne.Czy ktoś wie jak to się sprawdza w prawdza w praktyce.Jakiego rodzaju musiałbym zakupić piec?

buber
06-03-2002, 06:42
JAKIKOLWIEK PIEC Z AUTOMATYKĄ
Może byś miałowy z dmuchawą ,gazowy, olejowy.
Jeśli będziesz chciał mieć kaloryfery i grzejniki to musisz założyć mieszacz i regulator temperatury albo specjalne zawory które pobierają wodę do rurek z powrotu kaloryferów dla małych powierzchni.
Przy większych powieszchniach musisz posiadać pompkę z mieszaczem która przepchnie wodę przez rurki.
Kupujesz komplet Haimaiera do ogrzewania podłogowego i pompę obiegową i masz mieszacz za niecałe 800 PLN.
W zależnoości od podłogi koszta założenie ogrzewania mogą wzrosnąć lub zmaleć.
Przy wylewce i kafelkach na podłodze koszt, będzie najniższy.
jeśli chcesz położyć pod drewnem dochodzi koszt radiatora (specjalna blacha w przetłoczenia której wkładasz rurki) no i przewodnictwo cieplne podłogi jest mniejsze tak że aby osiągnąć taką samą temperaturę podłogi na styku podłoga-powietrze będziesz musiał mię wyższą temperaturę wody w rurkach

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: buber dnia 2002-03-06 07:43 ]</font>