PDA

Zobacz pełną wersję : dzialka rolna ponizej 1ha od AWRSP



nugaes
25-06-2002, 12:41
A ja mam jeszcze inaczej i tez sie juz gubie:
- dzialka rolna (uprawy polowe) odkupiona od AWRSP (ponad 0,5ha)
- mam wydana decyzje o warunkach zabudowy, wiem gdzie moge postawic dom itp.
- AWRSP zabezpiecza sie, ze musze prowadzic na dzialce dzialalnosc gospodarcza w rolnictwie i nie moge zmieniac jej przeznaczenia, bo w ciagu 5 lat od kupna moga ja odkupic!!!

I komu mam wierzyc? Gminie, ktora wydala warunki zabudowy, ustawie, ktora mowi o siedlisku na ziemi ponad 1ha, ale nie mowi nic o tym, ze nie mozna postawic domu, jesli sie ma ziemi ponizej 1 ha, czy Agencji, ktora obchodzi tylko, zeby nie zmieniac przeznaczenia gruntu???
Jak nie zmienie przeznaczenia - nie moge odrolnic ziemi i postawic domu. Moge to ominac i dokupic czy dodzierzawic brakujaca czesc do 1ha... Ale to ostatnie tylko mi sie wydaje, nigdzie nie znalazlem zapisow na ten temat... Ratunku!

baba
25-06-2002, 21:48
We wniosku o pozwolenie na budowę napisz że budujesz dom dla właściciela gospodarstwa rolnego wraz z budynkami gospodarczymi. Budynków gosp. nie musisz stawiać ale muszą być w projekcie. baba

nugaes
25-06-2002, 22:35
No dobra, ale ja w tym domu chce mieszkac i ja mam te ziemie. Mam napisac, ze stawiam komus dom? Czy raczej, ze chce stawiac dom do tworzenia gospodarstwa rolnego? A co bedzie dalej?
We wniosku o warunki napisalem, ze chce postawic dom, garaz i zabudowania gospodarcze (i reszte infrastruktury oczywiscie) i na to wydali decyzje. Moim zdaniem powinni sie na niej opierac, jak sadzisz? Dzieki za odpowiedz!

baribal
26-06-2002, 16:12
Nugaes. Idź do najbliższego biura projektowego (najlepiej do tego, w którym chcesz kupić projekt domu), a tam powiedzą Ci wszystko o obowiązujących przepisach i ich interpretacji. Jest wiele sposobów na postawienie domu na tej działce.

baba
26-06-2002, 20:38
Ja buduję leśniczówkę ale nigdy nie twierdziłam że jestem leśniczym... baba