PDA

Zobacz pełną wersję : Co do kuchni zamiast plytek?



Olleo
04-05-2012, 10:14
Zastanawiam sie nad plytkami tudziez panelami korkowymi, badz olejowana podloga (ale tutaj musialaby sie nie odrozniac od reszty, czyli dab), ale nie wiem, czy to dobry pomysl. Jakie macie podlogi, zamiast plytek ceramicznych/gresu?

piter30
04-05-2012, 21:33
tek jest podobny a mozna go klasc w kuchni pozdrawiam

wikula7
05-05-2012, 10:06
Możesz zastosować panele laminowane w formie i wyglądzie płytek - na pewno będzie cieplejsze .
Pozdrawiam

Parkiet
05-05-2012, 10:57
Zastanawiam sie nad plytkami tudziez panelami korkowymi, badz olejowana podloga (ale tutaj musialaby sie nie odrozniac od reszty, czyli dab), ale nie wiem, czy to dobry pomysl. Jakie macie podlogi, zamiast plytek ceramicznych/gresu?
Możesz zainstalować podłogę drewnianą z dębu, merbau, iroko, teak, doousie zarówno polakierowaną jak i olejowaną oby nie była głęboko szczotkowana i nie posiadała łamanych krawędzi (fazek) bo bardzo trudno utrzymać taką podłogę w czystości, szczególnie jak się coś rozleje. Osobiście mam podłogę z merbau lakierowaną i jest wszystko o.k. Pozdrawiam.

Olleo
05-05-2012, 19:15
Panele plytka-look like odpadaja. Nie cierpie paneli, a watpie, zeby wytrzymaly wylanie jakies solidniejsze.

Parkietkomplex, a co z wylaniem wody, czy czegos gorszego? Nie wniknie miedzy klepki/deski?

Parkiet
05-05-2012, 19:40
Panele plytka-look like odpadaja. Nie cierpie paneli, a watpie, zeby wytrzymaly wylanie jakies solidniejsze.

Parkietkomplex, a co z wylaniem wody, czy czegos gorszego? Nie wniknie miedzy klepki/deski?
To wszystko zależy od ilości wylanej cieczy i czasu w jakim znajduje się na drewnianej podłodze. Od kilku lat wykonuję podłogi drewniane w pomieszczeniach kuchennych i jak do tej pory nikt nie wnosił reklamacji z powodu uszkodzeń po wylaniu wody( daję 3 lata gwarancji). Natomiast kilkakrotnie pytano mnie co zrobić z wgnieceniem w podłodze postałym po upadku szklanki talerza itp. Drewno ma tu w pewnym sensie przewagę nad ceramiką, ponieważ nie wszystko co spadnie na podłogę drewnianą ulegnie uszkodzeniu, a ponadto odpryski na ceramice są bardziej widoczne i trudniesze do usunięcia. Obecna kuchnia pełni nieco inną funkcję w porównaniu do czasów kiedy gotowano posiłki, robiono przetwory, czasami i pralka znajdowała tam swoje miejsce, a o zmywarce nie było mowy. Pozdrawiam.

sp**t
05-05-2012, 20:48
Witam
Faktycznie kuchnia to teraz miejsce spotkań pogaduszek przy posiłku,i książek kucharskich :yes: Kiedyś więcej gotowano,smożono,pieczono itp.

Co do tematu drewnianej podłogi w kuchni, Układamy aktualnie 220 m2. mozaiki merbau z listwami jesionowymi,początkowo mieliśmy ukłądać tylko pokoje i korytarze,okazało sie że układane będą również łazienki,i "KUCHNIA"

(Przesyłam foto w trakcie,za 2 tyg. cyklinowanie i lakierowanie więć podłoga trochę zciemnieje)-ost foto poglądowe jeżeli chodzi o efekt kolorystyczny

Pozdrawiam

114467114468114469114470

Olleo
05-05-2012, 20:59
To wszystko zależy od ilości wylanej cieczy i czasu w jakim znajduje się na drewnianej podłodze. Od kilku lat wykonuję podłogi drewniane w pomieszczeniach kuchennych i jak do tej pory nikt nie wnosił reklamacji z powodu uszkodzeń po wylaniu wody( daję 3 lata gwarancji). Natomiast kilkakrotnie pytano mnie co zrobić z wgnieceniem w podłodze postałym po upadku szklanki talerza itp. Drewno ma tu w pewnym sensie przewagę nad ceramiką, ponieważ nie wszystko co spadnie na podłogę drewnianą ulegnie uszkodzeniu, a ponadto odpryski na ceramice są bardziej widoczne i trudniesze do usunięcia. Obecna kuchnia pełni nieco inną funkcję w porównaniu do czasów kiedy gotowano posiłki, robiono przetwory, czasami i pralka znajdowała tam swoje miejsce, a o zmywarce nie było mowy. Pozdrawiam.

Fakt, mamy pare odpryskow w obecnej kuchni - szczegolnie w poblizu lodowki, szafki z olejami i zlewu. Ale z drugiej strony na podlodze w kuchni wylewa sie u nas regularnie woda kota, czesto z innych przyczyn, zdarzala sie rozlana oliwa, wino, czy zupa. Poniewaz syn ma dopiero 4 miesiace i jeszcze nie jada nic poza mlekiem z cyca, to przypuszczam, ze niedlugo inne rzeczy tez sie beda zdarzac. Z drugiej strony przetwory, nalewki, kwasy chlebowe i wina, to produkty bardzo bliskie mojemu sercu, a i gotowaniem sie param namietnie, choc niezbyt regularnie. Zmywarke tez planuje, a ta moze tak samo nawalic, jak i pralka. Dlatego zastanawiam sie, czy drewno (choc chcialbym je miec takze w kuchni) bedzie dobrym wyborem w tym miejscu.

Olleo
05-05-2012, 21:02
Co do tematu drewnianej podłogi w kuchni, Układamy aktualnie 220 m2. mozaiki merbau z listwami jesionowymi,początkowo mieliśmy ukłądać tylko pokoje i korytarze,okazało sie że układane będą również łazienki,i "KUCHNIA"
A to dopiero ciekawostka. Podoba mi sie. Zreszta mam sentyment do mozaiki. Dalbym cos takiego do pokojow dzieciecych, goscinnych i podobnych na pietrach, ale zonie sie mozaika nie podoba.

sp**t
23-05-2012, 20:51
Witam ponownie
Przesylam zdjecia efektu układania,cyklinowania,polerowania,lakierowania mozaiki
Pozdrawiam
117301117302117303117304

budu
24-05-2012, 12:32
Rewelacyjnie wygląda.Bardzo mi się podoba :) , a nie lubię mozaiki, tutaj jednak, coś innego i ciekawego. Pewnie prezentuje się najlepiej w dużych pomieszczeniach.Na prawdę piękne.

Miśka76
25-05-2012, 22:57
Panele plytka-look like odpadaja. Nie cierpie paneli, a watpie, zeby wytrzymaly wylanie jakies solidniejsze.

Ja się bardzo powoli przymierzam do remontu kuchni i wymiany starych płytek na panele balterio, zeby mieć w całym mieszkaniu to samo. I też mam non stop wylaną wodę kota, ale miałam już powodzie na panelach po wylanym wiadrze z mopem w czasie kocich walk, jak zostawiłam na chwilę, i nie ma śladu. Więc na pewno tysiąc razy lepszy pomysł niz drewno, bo nie trzeba tak uważać. A mozaika to już trochę chyba wyszła z mody.