PDA

Zobacz pełną wersję : projekt LUNA pracownia DOMUS



stanislawsto
23-05-2004, 20:00
Witam!

Nabyłem działkę pod miastem i zamierzam pod koniec lata rozpocząć budowę. Obecnie jestem na etapie szukania odpowiedniego projektu i właśnie wpadł mi jeden do ręki, znalazłem go w "Dobrym Domu", a nazywa się "Luna" z "Domusa" http://www.domus.wroc.pl/Luna.html.
Bardzo proszę o wszelkie opinie na temat pracowni, może ktoś już kupił ten dom, albo jakiś inny z "Domusa" ?
Z góry serdecznie dziękuję.

Staszek

maksymilian
23-05-2004, 20:10
Jakiś czas temu kupiłem w "Domusie" projekt tego domu i niedługo będę kończył w nim więźbę. Co do pracowni to nie mam zastrzeżeń, profesjonalna obsługa, projekt w porządku. Pracuję w branży budowlanej, więc służę merytoryczną pomocą.

Ps. Cieszę się, że też ci się podoba ten domek.

Donatka
23-05-2004, 20:26
Ja kupiłam "Plutona" i tez jestem zadowolona.

Andrzej L.
23-05-2004, 20:48
Ja kupiłem "Merkurego" i spoglądam na niego.

Ale tak naprawdę, niedawno nabyłem Lunę, właśnie czekam na pozwolenie na budowę. „Domus” jest rzetelną firmą.

Pozdrawiam

magda9976
24-05-2004, 09:28
W ogóle w Domusie mają bardzo ładne domy. Ja myślałam nad Merkurym ale wybraliśmy coś innego. Zresztą jeszcze projektu nie kupiliśmy więc sprawa jest otwarta (kupimy dopiero po całkowitym uzbrojeniu terenu a to jak wiadomo trwa).
Luna jest bardzo ładna ale moim zdaniem jest jeden problem. WC w kuchni.
Poza tym chyba wezmę go pod uwagę "jako projekt do dalszego rozpatrzenia"

pozdr
Magda

maksymilian
25-05-2004, 19:25
Zgadzam się z Magdą, co do problemu WC w kuchni. Ja zamieniłem WC ze spiżarnią, dzięki temu mam WC tuz przy wejściu (szczególnie przydatnie, kiedy pracuję przed domem i muszę umyć ręce), natomiast dzięki temu mam wielką spiżarnię dostępną tylko z kuchni. Co do wentylacji tych pomieszczeń to zamieniłem murowany komin z kanałami went. na anemostaty z wywietrzakami kalenicowymi.

maksymilian
25-05-2004, 19:50
Witam!

Cieszę się, że trafiłem na tak fachowe opinie i porady serdecznie dzięki wszystkim. Na WC w ogóle nie zwróciłem uwagi, ale teraz jestem przekonany do twojego pomysłu Maksymilianie. Gratuluję talentu Donatce i Andrzejowi, chętnie się dołączę do kącika poezji prostej:
Jak wybuduję chałupę to zrobię zupę.

Pozdrawiam

stanislawsto
25-05-2004, 20:27
Witam!
Dięki Maksiu za twoją poradę co spiżarni i WC, ale po twoim ostatnim tekście odczułem pewne zakłopotanie i niepokój co do twojej poczytalności.

nkora
13-02-2006, 13:34
Witam,
czy znajdzie się ktoś , kto wybudował Lunę i mógłby przysłać jakieś foty. Bardzo mi się ten projekt podoba, ale jak to bywa, w rzeczywistości może wyglądać zupełnie inaczej. Widziałam na forum,że temat się pojawił, ale dość dawno. Trochę czasu minęło, więc może ktoś już skończył budowę, a może ktoś jest w trakcie?
pozdrawiam :-)

joasia8 30
21-06-2006, 17:58
Czepnęłam się jak pijany płotu ale... drodzy forumowicze czy ktoś z Was wybudował Lunę z pracowni Domus?Sami wiecie,że na obrazkach to i diabeł aniołem może się wydawać! :)

anna.misia
11-10-2006, 09:31
witam serdecznie chciałam się dowiedzieć czy ktoś z was budował dom według projektu LUNA z pracowni Domus ponieważ kupiłam ten projekt ale niestety nie mogę go budować ponieważ w planie zagospodarowania jest określone że tylko dachy dwuspadowe no i dwa tysiące w plecy ale bardzo podoba mi się ten projekt

annkier
12-10-2006, 17:56
dlaczego w plecy?
wymień go w tej pracowni na inny projekt z dachem 2 spadowym, myślę że powinni Ci go przyjąć

ESKIMOS
12-10-2006, 18:56
niestety nie mogę go budować ponieważ w planie zagospodarowania jest określone że tylko dachy dwuspadowe no i dwa tysiące w plecy ale bardzo podoba mi się ten projekt
Ale też i zaoszczedzono Ci sporo pieniędzy.
Podobny dach kosztował mnie prawie 100 tysiecy zł. :(

klementynka78
10-07-2007, 00:05
Witam, jakiś czas temu zdecydowaliśmy się,moim mężem (Staszkiem zresztą), wybudować dom 15 km od Wrocławia. Po kilkutygodniowych poszukiwaniach znaleźliśmy ten jedyny
tzn. Lunę z wrocławskiej pracowni Domus. Nasz problem polega na tym, że nie możemy się zdecydować na konkretny wariant: jedno czy dwugarażowy. Póki co mamy jeden samochód, a drugi jeśli się pojawi może stać przed albo obok domu, ewentualnie można dobudować w przyszłości wiatę. Mój Staszek jednak woli wariant droższy czyli z dwoma garażami. Proszę życzliwych forumowiczów o poradę. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tej kwestii, to będę bardzo wdzięczna. Proszę również o uwagi (nawet te krytyczne) odnoszące się do naszego wyboru, bo podobno przed kupnem można dokonać drobnych zmian w projekcie...
Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli - Klementynka
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=29 - Luna I
http://www.domus.wroc.pl/projekt1.html?id=95 - Luna II

bog
10-07-2007, 11:15
W wersji z garażem jednostanowiskowym jest miejsce tylko na samochód.
Szybko się okaże (tak jak u mnie):
- gdzie postawić rowery, motor, taczkę, kosiarkę.

klementynka78
10-07-2007, 21:58
Chyba masz rację, powoli skłaniam się do tej decyzji, szczególnie kiedy weźmie się pod uwagę sprawę rowerów, nart itp.
Jeszcze raz dziękuję za życzliwą pomoc i pozdrawiam.

pablitoo
10-07-2007, 22:19
Bezwzględnie zdecyduj się na wariant z dwoma garażami - jak sama napisałaś kiedyś pojawi się drugi samochód - i co wówczas jak wybierzesz projekt z jednym garażem ??
Poza tym większy garaż to więcej miejsca - a ono zawsze Ci się przyda ...
W pojedynczym garażu obok samochodu już niewiele się zmieści - a w podwójnym ...
:wink:

Wiem co mówię - kiedyś ,kiedyś miałem podobny dylemat z domkiem Orion ( też z pracowni Domus ) - wybrałem wariant z podwójnym garażem - teraz sobie nie wyobrażam że kiedyś mógłbym wybrać inaczej :)

Pozdrawiam

klementynka78
11-07-2007, 22:21
Już podjęłam decyzję. Oczywiście na wersję z dwoma garażami. Zresztą ta wersja Luny zawsze podobała mi się bardziej, a bałam się dodatkowych kosztów. Jednak jak się później okazało, są one znikome w porównaniu z całą inwestycją.
Pozdrawiam wszystkich „domkowiczów”.

kasia.amol
11-07-2007, 22:37
Witaj klementynko, gratuluję Ci wyboru projektu. Luna, a szczególnie ta z dwoma garażami prezentuje się doskonale. Ja jestem w trakcie budowy piętrowej Śnieżki z Archipelagu. Trochę teraz żałuję, że nie wpadłam wówczas na Lunę zm - pracowni Domus, jest z jednym garażem i ma niecałe 12m szerokości, po małej korekcie pewnie zmieściłaby się na mojej działce.
Pozdrowionka – Kasia