PDA

Zobacz pełną wersję : drzwi (ścianka) po łuku



destructor
04-05-2012, 17:56
Witam,

Zwracam się z pytaniem czy jest możliwość zamontowania drzwi zamykanych po łuku, harmonijkowych, z prowadnicami w podłodze i suficie żeby to w miarę się zamykało. Nie chodzi o żadną super szczelność ale od odgrodzenie "wzrokowe" dwóch wejść w jednym pomieszczeniu. W sumie można by to nazwać ścianą harmonijkową. Dołączam na szybko zrobiony rysunek o co mi chodzi. Prostokątne pomieszczenie z dwoma wejściami "W". To niebieskie po łuku to umyślone w mojej fantazji drzwi harmonijkowe, strzałka wskazuje kierunek ich zamykania. Da radę takie coś kupić lub zrobić? Bo nie mogę znaleźć, wszystkie drzwi widzę zamykane na prosto.

andrzejzms
07-05-2012, 14:16
Można , ale cena była by wielokrotnie wyższa niz innych rozwiązań. więc zastanów się czy jest to rozwiazanie konieczne .

destructor
07-05-2012, 18:46
Dobrze, w takim razie mam 2 pytania.
1. jaki koszt byłby takiego rozwiązania? (osobiście mi się wydawało, że jest to koszt jedynie wyprofilowanych w łuk prowadnic)
2. jakie inne rozwiązania możecie zaproponować?

andrzejzms
08-05-2012, 07:53
Dobrze, w takim razie mam 2 pytania.
1. jaki koszt byłby takiego rozwiązania? (osobiście mi się wydawało, że jest to koszt jedynie wyprofilowanych w łuk prowadnic)
2. jakie inne rozwiązania możecie zaproponować?
Podaj wymiary tej konstrukcji i jej przeznaczenie tzn. czy jest to np. wejście z zewnątrz do pomieszczenia, czy ma być zamykane, itd.

destructor
08-05-2012, 18:24
Wymiary boku to 1,5x1,5 m, nie zamykane. Jest to wewnątrz mieszkania. Przejściowy jest po prostu jeden pokój. Aby przejść do drugiego pokoju trzeba przejść przez pierwszy. A ta konstrukcja służyłaby do zasłonięcia wnętrza pokoju podczas przechodzenia przez pierwszy pokój. Stawianie tzw. kurtyn mnie nie interesuje bo ani to nie ma wyglądu ani stabilności. A takie drzwi harmonijkowe byłyby okej.

blokno
10-05-2012, 05:57
Wymiary boku to 1,5x1,5 m, nie zamykane. Jest to wewnątrz mieszkania. Przejściowy jest po prostu jeden pokój. Aby przejść do drugiego pokoju trzeba przejść przez pierwszy. A ta konstrukcja służyłaby do zasłonięcia wnętrza pokoju podczas przechodzenia przez pierwszy pokój. Stawianie tzw. kurtyn mnie nie interesuje bo ani to nie ma wyglądu ani stabilności. A takie drzwi harmonijkowe byłyby okej.

Najprościej będzie, jeśli domówisz się z którymś z producentów, żeby dał ci (i wygiął?) odpowiednią długą prowadnicę. Drzwi tworzywowe o szerokości 150 cm nie powinny cię kosztować więcej niż 300 zł + wygięcie prowadnicy. Jeden z producentów: TU (http://www.pomotowski.pl/drzwi.php)

andrzejzms
10-05-2012, 15:26
Wymiary boku to 1,5x1,5 m, nie zamykane. Jest to wewnątrz mieszkania. Przejściowy jest po prostu jeden pokój. Aby przejść do drugiego pokoju trzeba przejść przez pierwszy. A ta konstrukcja służyłaby do zasłonięcia wnętrza pokoju podczas przechodzenia przez pierwszy pokój. Stawianie tzw. kurtyn mnie nie interesuje bo ani to nie ma wyglądu ani stabilności. A takie drzwi harmonijkowe byłyby okej.
Ja osobiście szukałbym u wykonawców szaf i garderob . Tam powinni mieć stosowne rozwiazanie zarozsądne pieniądze.

destructor
10-05-2012, 17:33
Dzięki, jeśli mi się uda coś ustalić u producentów/wykonawców to napiszę.

Tomek1994
18-06-2015, 21:33
Witam,
Jestem w identycznej sytuacji. Też mam "przejściowy" pokój i zastanawiam się, jak go odgrodzić... Czy znalazł Pan już rozwiązanie? :)

theme
27-06-2015, 09:29
Teraz robią panele przesuwne. Coś jakbyś ścianę przesuwał sobie. Czy da radę to zrobić po łuku jak chciał kolega kilka lat temu ... pewnie, że da ale cena będzie również extra.