PDA

Zobacz pełną wersję : Aranżacja mieszkania 56m2 z 3p -> 2p



noviceman
05-05-2012, 16:46
Witam.

Zamierzam w najbliższym czasie urządzić mieszkanie.
Aktualny rozkład pomieszczeń prezentuje poniższy rysunek:


http://i48.tinypic.com/293hjxj.png

Nie potrzebuję aż 3 pokoi. Myślę, że wystarczy mi sypialnia (możliwe, że z garderobą) + salon.
Chociaż to także jest jeszcze na etapie decydowania.
Chętnie podyskutuję nt możliwości zaaranżowania tego układu.
Nie chcę póki co nic sugerować.

http://i47.tinypic.com/29p9285.png

Aneks kuchenny jest na wschodniej ścianie salonu.

Pozdrawiam.

duś
06-05-2012, 11:48
dla ilu osób to ma być mieszkanie. co te osoby robią? jaki mają charakter pracy? jak spędzają wolny czas?

zaproponowana przez ciebie zmiana jest sensowna, ale 15 m2 sypialnia to kolos. pewnie wstawiłbyś tam jeszcze biurko lub regał na książki, ale jeśli np. zdarza ci się pracować przy komputerze do późna, uprzykrzasz życie tym, z którymi tą sypialnie dzielisz.

po 2 - czy pasuje ci zupełnie otwarty aneks kuchenny? jeśli nie gotujesz zbyt dużo - jasne, natomiast jeśli jesteś zapalonym kucharzem, może warto byłoby co nieco domknąć tą przestrzeń. co z miejscem do jedzenia? stół czy np. wyspa? gdzie są przyłącza, gdzie tv a może w ogóle coś takiego jak kino domowe to w twoim wypadku kwestia pomijalna, bo i tak nie masz na to czasu?

Elfir
06-05-2012, 12:43
111 cm na garderobę to zdecydowanie za wąsko. min 120 cm.

Aantenka
07-05-2012, 11:36
Noviceman
dla jedenej osoby trzy pomieszczenia to komfortowe rozłożenie wszelkich funkcji.
Salon z aneksem - życie codzienne
Sypialnia z łożem i szafą zabudowaną na całą ścianę 4m (zamiast oddzielnej garderoby)
Gabinet z miejscem na komputer, drukarkę, trochę książek, może jakieś hobby, rower i ewentualnie kanapę składaną dla gości (chyba że W OGÓLE nikt Cię nie odwiedza i nigdy nie odwiedzi. Bo jesli miewasz gości z noclegiem, to przecież nie muszą spac w salonie z aneksem, tyko możęsz tam sobie super kanapę bez miejsca do spania postawić a goście na rozkładanej sofie w gabinecie drzemają).

Dla mnie - idealnie. Gdybyś miał 5 pokoi, to sprawa trochę inna. Ale trzy pomieszczenia to wg. mnie świetny rozkład funkcjonalny dla jednej osoby, możesz spokojnie zrobić sobie przestronny i luźny salon (przy tak dużych oknach i tak za wiele w tym salonie nie ustawisz)

Możesz poprzesuwać sobie trochę ściany, zmienić proporcje pomieszczeń (np. większa łazienka kosztem gabinetu i jego ustawności) ale mnie osobisćie szkoda byłoby tracić dodatkowe pomieszczenie.

Magda 34
07-05-2012, 12:54
noviceman,

odezwij się na forum. Wczoraj odrysowałam sobie Twój rozkład mieszkania, ale trudno coś zaproponować, bo podałeś, jak słusznie zauważają dziewczyny za mało danych :-(