PDA

Zobacz pełną wersję : Jak zrobić ściankę działową z telewizorem?



zbyszek_69
06-05-2012, 07:39
Witam!

Mamy w mieszkaniu 1 duży pokój i chcielibyśmy za pomocą ścianki podzielić go na salon i sypialnie. W ściance działowej ma się znajdować telewizor, który ma być obracany, tak aby można go było oglądać zarówno z sypialni jak i z salonu (oczywiście nie jednocześnie). Nie wiem jak się do tego zabrać, z czego tą ściankę należy wykonać? W załącznikach pokazuje o co mniej więcej chodzi. Będę wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

Pozdrawiam

Konto usunięte_12*
06-05-2012, 11:20
Wykonałem u siebie taką ściankę działową z wnęką (a nie z otworem - tak, jak chcesz zrobić) z cegły rozbiórkowej. Jej zaślepienie wykonałem od strony sypialni z dwóch płyt k/g pomiędzy którymi dałem 3 cm wełny mineralnej (dla częściowego wytłumienia dźwięków). Pomysł z obracanym telewizorem początkowo sam uważałem za niezły "bajer", ale po zastanowieniu pomyśleliśmy z żoną, że gdyby ktoś w sypialni chciał spokojnie spać czy odpoczywać (np. podczas choroby) a ktoś w salonie oglądałby telewizję, to byłaby to sytuacja dla tej osoby w sypialni niezbyt komfortowa :(
Za to wnęka jest wystarczająco głęboka, aby pomieścił się tam cienki, nowoczesny telewizor. Planuję zamówić u ślusarza stalową ramkę z zawiasami pozwalającymi na przykręcenie telewizora lub jego odchylenie np. celem odkurzenia lub podłączenia wtyczek :cool: