PDA

Zobacz pełną wersję : okna do mieszkania z nawiewnikiem - pomóżcie proszę



Lapeno
06-05-2012, 12:44
Witam forumowiczów.

W mieszkaniu (blok z cegły) muszę wymienić okna (PCV w standardowym białym kolorze).
Chcę od razu w oknach mieć nawiewniki - polecano mi mocno nawieniki AERECO (higrosterowalne).

Sprawdziłem na stronie aereco, że następujący producenci mają je zastosowane:
DRUTEX SA - Bytów
DAKO Sp. z o. o. - Chełmiec
CLEAREX Sp. z o. o - Chorzów
OLA Sp. z o.o. - Kaliska
BERTRAND Sp. z o.o. - Luzino
ADAMS H.Pędzich - Mrągowo
OKNOPLAST Sp. z o.o. - Podłęże
JOCZ - Ryn
SOKÓŁKA S.A. - Sokółka
STOLBUD WŁOSZCZOWA S.A. - Włoszczowa
BUDVAR CENTRUM S.A. -Zduńska Wola

O większości nie słyszałem. Dodatkowa rzecz (w sumie najważniejsza) to firma z okolic Torunia, która te okna zamontuje.
Ogromnie mi zależy na prawidłowym montażu.

Reasumując:
Które okna byście z w/w polecili, a może dodatkowo znacie jakąś sprawdzoną firmę, która nie odwali lipy przy montażu.

Charlie
06-05-2012, 16:46
Jeśli chodzi o lokalizację montażu czyli Toruń to odwiedź link Grupy Toruńskiej - myślę, że tam Ci polecą odpowiednią ekipę montażową.
Natomiast co do rekomendowania producenta okien vs nawiewniki Aereco to każdy producent stolarki otworowej jest w stanie taki czy inny nawiewnik dokoptować w trakcie produkcji w konstrukcję okna.

Pozdrawiam

blokno
07-05-2012, 08:40
O większości nie słyszałem. Dodatkowa rzecz (w sumie najważniejsza) to firma z okolic Torunia, która te okna zamontuje.
Ogromnie mi zależy na prawidłowym montażu.

Reasumując:
Które okna byście z w/w polecili, a może dodatkowo znacie jakąś sprawdzoną firmę, która nie odwali lipy przy montażu.

Niedawno miały miejsce Warsztaty MOntazowe w Bydgoszczy i tam znakomicie wypadła ekipa firmy Budmat (ul. Mickiewicza). Więcej ekip z okolic Torunia/Bydgoszczy znajdziesz na stronie Zrzeszenia Montażystów (http://montaze.info.pl/?s=montazysci&search_type=1&wojewodztwo=kujawsko-pomorskie&powiat=toru%C5%84ski&status=0).

Lapeno
07-05-2012, 14:26
Niedawno miały miejsce Warsztaty MOntazowe w Bydgoszczy i tam znakomicie wypadła ekipa firmy Budmat (ul. Mickiewicza). Więcej ekip z okolic Torunia/Bydgoszczy znajdziesz na stronie Zrzeszenia Montażystów (http://montaze.info.pl/?s=montazysci&search_type=1&wojewodztwo=kujawsko-pomorskie&powiat=toru%C5%84ski&status=0).

Dziękuję. Jestem umówiony na pomiar. Sprzedają wyłącznie okna BUDVAR, co do których spotykam mieszane opinie.

Lapeno
11-05-2012, 10:26
Mam już jasność w ofertach.

1. ALUPLAST 4000 (Altom) - 4590,00
2. Drutex Iglo5 - 4764,00
3. Budvar (5. komorowy, 7cm) - 5278,00
4. Oknoplast (Koncept VEKA) - 5916,00

Wszystkie okna to pakiety 2. szybowe, o U dla całego okna podobny, wszędzie nawiewniki higrosterowalne.
Hmmm....
Wg "Zrzesznie Montażystów) to ekipa od oferty 3 jest polecna.
Waszym zdaniem warto?

blokno
11-05-2012, 10:45
Wg "Zrzesznie Montażystów) to ekipa od oferty 3 jest polecna.
Waszym zdaniem warto?

Jeśli jest polecana przez Zrzeszenie, to znaczy, że wykazali się publicznie umiejętnością wykonania montażu warstwowego.

Lapeno
11-05-2012, 11:43
Jeśli jest polecana przez Zrzeszenie, to znaczy, że wykazali się publicznie umiejętnością wykonania montażu warstwowego.


Dopytałem o szczegóły i wyszło, że za "ciepły montaż" dopłata wynosi 700 zł - to koszt taśm. Wg tego pana różnica pomiędzy standardowym montażem (kotwy + piana) a ciepłym - to tylko zastosowanie tychże taśm.

witek86
11-05-2012, 11:48
jeśli dla niego to tylko tyle to bym zapytał czy on planuje je tylko przykleić do okna?

Lapeno
11-05-2012, 12:08
jeśli dla niego to tylko tyle to bym zapytał czy on planuje je tylko przykleić do okna?

Powiedział, że montują dwie taśmy - zewnętrzna i wewnętrzna. Nie wchodził w szczegóły - może dlatego, że wyszedł z założenia iż rozmawia z laikiem i zawalanie szczegółami jest szumem informacyjnym.

witek86
11-05-2012, 13:30
takie podejście raczej odstrasza bo klient nie musi się znać na wszystkim i warto mu powiedzieć co i jak!
bardziej pytałem o to jak policzył bo jeśli policzył tylko koszt folii to kto ma otwory przygotować o ile nie sa już przygotowane kto ma taśmy przykleić do murów itd?
o to bardziej pytam bo powiedziałeś że podał że montaż identyczny tylko taśmy do okna trzeba dokleić

Lapeno
11-05-2012, 14:01
takie podejście raczej odstrasza bo klient nie musi się znać na wszystkim i warto mu powiedzieć co i jak!
bardziej pytałem o to jak policzył bo jeśli policzył tylko koszt folii to kto ma otwory przygotować o ile nie sa już przygotowane kto ma taśmy przykleić do murów itd?
o to bardziej pytam bo powiedziałeś że podał że montaż identyczny tylko taśmy do okna trzeba dokleić

Napisałem, że od standardowego montażu różni się zastosowaniem taśm.
Nie wiem, ile inne firmy doliczają do montażu przy taśmach. Może te 700 zł obejmuje przygotowanie otworów (u mnie po wyjęciu starych okien). Na pewno nie było mowy o tym, że ja mam coś przygotowywać.

andrzejzms
11-05-2012, 14:48
Napisałem, że od standardowego montażu różni się zastosowaniem taśm.
Nie wiem, ile inne firmy doliczają do montażu przy taśmach. Może te 700 zł obejmuje przygotowanie otworów (u mnie po wyjęciu starych okien). Na pewno nie było mowy o tym, że ja mam coś przygotowywać.

700 zł to nie tylko koszt taśm ( zwłaszcza przy wymianie ) ale tez koszt ich odpowiedniego montażu. Żebyś miał pewność ,że kupujesz kompletny montaż spisz przy podpisywaniu umowy ( w formie załącznika do umowy ) czynności jakie mają być wykonanei jakie materiały zastosowane i będzie ok.

MMichal
11-05-2012, 18:47
Witam


Dopytałem o szczegóły i wyszło, że za "ciepły montaż" dopłata wynosi 700 zł - to koszt taśm. Wg tego pana różnica pomiędzy standardowym montażem (kotwy + piana) a ciepłym - to tylko zastosowanie tychże taśm.


Jeśli jest polecana przez Zrzeszenie, to znaczy, że wykazali się publicznie umiejętnością wykonania montażu warstwowego.

no tak rozumiem z tego, że skoro ZMS poleca a ich podejście do tematu jest takie jak widać to ich "profesjonalizm" jest podobny do tego "publicznego wykazywania się umiejętnościami" - byłem osobiście na kilku takich "publicznych wykazaniach się", i z całym szacunkiem dla ZMS i ich inicjatywy, były ... nienajlepsze.
Oczywiście nie chcę nikogo dyskredytować, ale montaż "na sucho" na otworze z płyty osb to jednak nie to samo co montaż na budowie :D

Pozdrawiam

T12345T
11-05-2012, 20:42
Wg tego pana różnica pomiędzy standardowym montażem (kotwy + piana) a ciepłym - to tylko zastosowanie tychże taśm.

No, to ten Pan nie do końca jarzy kiedy się rozpoczyna i na czym polega prawidłowy montaż. Zgadzam się z MMichałem budowa, to nie to samo, co prostokąt z płyty.

blokno
13-05-2012, 08:31
Witam

no tak rozumiem z tego, że skoro ZMS poleca a ich podejście do tematu jest takie jak widać to ich "profesjonalizm" jest podobny do tego "publicznego wykazywania się umiejętnościami" - byłem osobiście na kilku takich "publicznych wykazaniach się", i z całym szacunkiem dla ZMS i ich inicjatywy, były ... nienajlepsze.
Oczywiście nie chcę nikogo dyskredytować, ale montaż "na sucho" na otworze z płyty osb to jednak nie to samo co montaż na budowie :D

Pozdrawiam

Dzięki za krytyczne słowo.. :-) Jesli byłeś to widziałeś zapewne, że otwory były utworzone z krawędziaków, a płyta dookoła była jedynie imitacją muru. Z takimi otworami na budowie mamy często do czynienia montując okna w lukarnach w dachu.
Na pierwszym turnieju w Kazimierzu otwory były wykonane w murze z Ytonga - tam z kolei krytykowano, że są "zbyt równe", nie takie jak na budowie... Nie zadowoli wszystkich, jak to zwykle u nas ... :-) pzdr

finlandia
13-05-2012, 21:05
Zbyt nierówne otwory to znaczne utrudnienie montażowe - zasadniczo przekreśla sprawne działanie - i na montażu i na turnieju.
Może by tak następnym razem celowo zrobić otwory dość równe, ale... bez pionów i poziomów?

Lapeno
14-05-2012, 10:04
Pozwolę sobie na małą prośbę (dodatkowo).

Jeżeli mur po wyjęciu starych okien będzie nierówny, będzie widać np. warstwy muru (cegły, styropian, cegły) to w jaki sposób taki mur przygotować na osadzenie okien?
Zaprawa i obrzutka?

Wg projektów budowano z cegły dziurawki, pomiędzy wkładano styropian...

blokno
14-05-2012, 11:19
Jeżeli mur po wyjęciu starych okien będzie nierówny, będzie widać np. warstwy muru (cegły, styropian, cegły) to w jaki sposób taki mur przygotować na osadzenie okien?
Zaprawa i obrzutka? ...

Dokładnie tak. Okno osadzić w warstwie styropianu, a od zewnątrz nakleic węgarek styropianowy. pzdr