PDA

Zobacz pełną wersję : Pilny całkowity remont



basia3
07-05-2012, 11:45
Witam wszystkich :) jestem tu ze wzgledu na Waszą pomoc.

Dostałam dom po Babci a dosłownie mowiac dwa domy połączone ze soba. Chcemy wyremontowac tylko ich parter tz, kuchnie, łazienke, salon, dwa pokoje, korytarz. Mieszkanie ma mniej wiecej ok 80m2 ale nie mierzylismy tego niestety. Dom jest poniemiecki dlugo niezamieszkaly bo babcia mieszkała z nami, nigdy nie bylo tam wiekszego remontu wiec pracy jest duzo. zaczne od tego ze w domu nie bylo łazienki, centralnego i byly tylko dwa krany.

Prace trzeba by bylo zaczac od skucia tylkow (ktore same odpadaja z wilgoci i braku ocieplenia).
założenia prądu, założeniu licznika
podłaczenia wody do lazienki i kuchni ( na ulicy jest juz podlaczona kanalizacja)
zalozenie centralnego tzn 3 grzejniki pokojowe, 1 lazienkowy, 2 mniejsze na korytarzu, 1 podlogowe do kuchni, PIEC
zalanie posadzek ( lazienka, kuchnia, 2 pokoje, salon)
zalozenia drzwi wejsciowych
opaleniu futryn i starych drzwi szt. 4 (wymiana tylko klamek)
zalozenie tynku w calym mieszkaniu
malowanie scian
panele lub deski lakierowane ( czy jak to sie tam nazywa hihi )
no i oczywiscie wymiana okien na plastiki szt 5 dosc duzych i 1 lazienkowe
kafelki na podloge do lazienki i kuchni
kafelki na sciany do lazuenki i czesciowo do kuchni
wyburzenie ganku i co z tym sie wiaze do pozostalych schodów dorobic jakas barierke


mam teraz pytanie o wycene samych potrzebnych materialow do remontu. dodam ze maz wyjechal za granice, nie mamy za bardzo gdzie mieszkac wiec pilny jest remont na ktory zarabia pieniazki. co do jakosci materialow to wiadomo ze okna czy grzejniki, piec nie moze byc calkiem najtanszy by za rok to znow wymieniac ale reszte to powiedzmy z grona srednich materialow.

basia3
07-05-2012, 12:20
czekam na jakas pomoc :) z gory dziekuje

carver
07-05-2012, 12:47
Witaj,
Na początek wymierz sobie pomieszczenia, bo bez powierzchni trudno liczyć cokolwiek. Koszty będą zależały od standardu jaki chcecie osiągnąć. Sama łazienka może kosztować od kilku do kilkudziesięciu tysięcy. Za takie pieniądze jeden wyremontuje tylko łazienkę, a inny cały dom. Im więcej informacji podasz, tym więcej się dowiesz.
Pozdrawiam

basia3
07-05-2012, 15:04
dziekuje :) za wskazówki. A więc cały dom ma 8 na 15m.

kuchnia 5m na 3,5m
salon 5m na 4,5m
pokój 4m na 5m
łazienka 3m na 4m
pokój 3m na 4,5

razem ok 85,5m2 plus korytarz


co do jakości to chcemy się wprowadzić a nie mamy kasy na remont więc jak to się mówi TAK ABY BYLO niestety z nizszych polek cenowych ewentualnie srednich

beton44
07-05-2012, 15:14
czyli 100 metrów kwadratowych domu do wykończenia

obecnie jest stan gorzej niż surowy zamknięty, bo trochę trzeba rozebrać:popcorn:

niedawno był taki wątek, poszukam za autora tego wątku:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?194478-Koszt-wyko%C5%84czenia-domu-ze-stanu-surowego

basia3
07-05-2012, 15:38
dziękuje za link tyle ze w nim nie ma nic szczególnego ale przeczytalam chodz takie ceny to za wysoka polka dla nas :)

fromis
07-05-2012, 15:57
Hej Basia .Tynk tradycyjny to koszt naj mniej ok 15 zł za m2 bez materiału,instalacja elektryczna to ok 2000zl ,ins. grzewcza to ok, 3000-4000 tyś zł,okna ok 150 zł sztuka ,jeśli chodzi o drzwi i futryny,nie zaprzątał bym sobie tym głowy puki co, bo możecie kupić opalarke i samemu w wolnych chwilach to zjechać,przynajmniej dużych kosztów unikniecie,bo to drogie ,ewentualnie farbę i pomalować ,płytki to ok 25 zł za m2 ,podłogi to będzie ok 2000tyś powylewać ,zainstalować jeśli panele podłogowe to jest 10 zł m2.pomalowanie to jest ok 1000zl za cale mieszkanko,,klamki wymienić to ok 20 zł sztuka ,do tego dolicz koszt materiału plus minus 20000 tyś bez szaleństwa.jjeszcze jedna informacja co z sufitami ,przypuszczam ,ze regipsy to ok 1500z l .To są takie najniższe ceny szacunkowe,na które zgodzi się mało który żetelny wykonawca .Nie oferował bym na waszym miejscu nikomu pracy ,mówiąc tak,"żeby było",bo w przyszłym roku odrazu macie dodatkowe koszty ,które odrazu wzrastają,bo kolejny remont będzie droższy,jeśli domysloasz sie o co chodzi .Nie oszczędzał bym na instalacji elektrycznej i wodnej,grzewczej ,na wylewkach podług i tynkach ,dlatego że instalacja elektryczna to Wasze bezpieczeństwo ,grzewcza i wodna to komfort korzystania ,posadzki muszą być mocne i pożądne,odpowiednio przygotowane podłoże na posadzki ,dlatego ,że jak zacznie wszystko pękac to macie dwa razy takie koszty ponownego remontu w przyszłym sezonie ,tynki najlepiej proponował bym tradycyjny cementowo-wapienny ,z większą ilością cementu,mocniejszy tynk i lepiej ściany będzie trzymał ,w zasadze żeby coś więcej powiedzieć musiał bym to zobaczyc .Doliczcie jeszcze czas w którym po położeniu tynku to czasu jego użytkowania ,czyli pomalowania to ok 2-3 tygodnie ,potem posadzki ,czas schnięcia betonu to 28 dni plus pozostałe prace to macie jeszcze ok pół roku do wprowadzenia się .Z kąd jesteście?Pozdrawiam ,Andrzej.

basia3
07-05-2012, 17:51
Witaj Andrzeju :) dom znajduje sie w Środzie Śląskiej niedaleko Wrocławia kierunek Legnica. dziekuje Ci za wyczerpujaca wypowiedz. Tak jak wyzej napisalam chodzi mi bardziej o wycene materialów potrzebnych do remontu. maz jest za granica bysmy mogli zrobic szybki remont domu i zarabia pieniazki a jak przyjedzie to duzo rzeczy sam potrafi zrobic jak zbicie tynku, zalozenie tynku, malowanie, opalenie futryn, zalozenie paneli czy kafelek. jestem tu na forum by znac koszt potrzebnych do remontu materiałów bym wiedziala ile miesiecy pracowac musi maz by zjechac do polski i wziac sie za prace w mieszkaniu.

beton44
07-05-2012, 21:59
dobrze. więc powoli. dużymi literami.

TO NAPRAWDĘ BĘDZIE KOSZTOWAĆ DUŻO

1. dom o nieznanym stanie technicznym, prawdopodobnie marnym /stary ? czy to znaczy przedwojenny czyli np dach przedwojenny/
nieznany stan izolacji przeciwwilgociowej na poziomie ściana fundamentowa-ściana parteru - te "odpadające tynki"

to tak na początek 2 podstawowe sprawy czyli woda z góry i woda z dołu

i do tego wszystkie instalacje.

żeby ten dom doprowadzić do stanu "idealnego" to pewnie taniej zburzyć i zbudować nowy /poważnie/

2. jeżeli chce się zamieszkać, to nie ma się co przejmować tą idelnością
tylko założyć niezbędne instalacje, posadzki uzupełnić tynki, pomalować i mieszkać...

i jak tu już pisałem będą to koszty porównywalne z wykończeniem nowego domu o tej powierzchni, bo wszystko trzeba zrobić
czyli tak licząc już bardzo oszczędnie ten 1000 zł/metr wyjdzie

3. Nie ma kasy mieszkać trzeba - obielić to co jest i mieszkać, wyjdzie tanio a wcale nie najgorzej ?????

basia3
07-05-2012, 22:23
zburzyc nie mozna bo ulica w miescie zapytkowa do tego dach jest juz zrobiony, dom jest przedwojenny ale cegla jest zdrowa, z fundamentami to nie wiem jak jest ale podloga jest drewniana na belkach w dobrym stanie ale i tak chcemy wylac posadzki. nie zabardzo sie na tym znam ale woda jest doprowadzona do piwnicy, prad jest dziala czesciowo sa juz nowe kable ale dla bezpieczenstwa lepiej zrobic nowa instalacje, no i ogrzewanie centralne trzeba zrobic niestety bo nigdy tam nie bylo, piece juz dawno sa rozebrane... ogolnie gdyby bylo ogrzewanie centralne to juz dawno bysmy tam zamieszkali bo budynek byl zadbany, sciany sa proste tyle ze 5 lat tam nic sie nie dzialo nikt nie mieszkal nie bylo ogrzewane ani wietrzone i tynki ze starosci odpadaja czesciowo. co do obielenia to nie nazwalabym remontem. no ale obielic to za malo a zburzyc sie nie da wiec trzeba obliczyc koszty na materialy do remontu i dzialac po woli. budynek z dzialka jest wyceniony na 430 tys wiec nie jest chyba az w takim oplakanym stanie.

basia3
07-05-2012, 22:30
a te 1000zł za metr to liczysz z robocizna czy za sam materiał?

beton44
07-05-2012, 22:39
zburzyc nie mozna bo ulica w miescie zapytkowa do tego dach jest juz zrobiony, dom jest przedwojenny ale cegla jest zdrowa, z fundamentami to nie wiem jak jest ale podloga jest drewniana na belkach w dobrym stanie ale i tak chcemy wylac posadzki. nie zabardzo sie na tym znam ale woda jest doprowadzona do piwnicy, prad jest dziala czesciowo sa juz nowe kable ale dla bezpieczenstwa lepiej zrobic nowa instalacje, no i ogrzewanie centralne trzeba zrobic niestety bo nigdy tam nie bylo, piece juz dawno sa rozebrane... ogolnie gdyby bylo ogrzewanie centralne to juz dawno bysmy tam zamieszkali bo budynek byl zadbany, sciany sa proste tyle ze 5 lat tam nic sie nie dzialo nikt nie mieszkal nie bylo ogrzewane ani wietrzone i tynki ze starosci odpadaja czesciowo. co do obielenia to nie nazwalabym remontem. no ale obielic to za malo a zburzyc sie nie da wiec trzeba obliczyc koszty na materialy do remontu i dzialac po woli. budynek z dzialka jest wyceniony na 430 tys wiec nie jest chyba az w takim oplakanym stanie.


zeznania stają się coraz obszerniejsze :-)

czerwone już jest mniej więcej
co do zielonego to rzecz gustu ale zapewne 50 lat temu urządzeniami
na prąd to były żarówki 25 W i żelazko, tak że pewnie trzeba zrobić nową instalację
masz internet poszukaj ile to kosztuje ?

czyli jak się okazuje NIEZBĘDNE jest ogrzewania centralne "żółte" to wydatek minimum

skoro masz dostęp do sieci zerknij ile kosztuje kocioł /na paliwa stałe/ rozważ problem budowy komina do tegoż kotła bo może
się okazać że kanały z pieców mają za mały przekrój /poważnie/, ile kosztuje grzejnik, rury, i robocizna
i zostaje uzupełnienie ubytków tynku i "obielenie" czyli pomalowanie...

basia3
07-05-2012, 22:48
wszystko jest niezbedne! :) nie chce mieszkac w domu ktory sie sypie i moze mam go zabielic wapnem by bylo taniej :P co do ogrzewania centralnego to nie sprawdze komina itp bo sie po prostu nie znam na tym. nie wiem jak sie kladzie rury wiec nie oblicze ile metrow jest mi potrzebne a tym samym nie oblicze ile za to zaplace tak samo z wielkoscia grzejników nie wiem jakie duze wiec tez nie bede wiedziec ile taki grzejnik bedzie kosztowal...

basia3
07-05-2012, 22:56
ogolnie rozchodzi mi sie o to bym miala szacunkowo wycene zalozenie 6 srednich okien powiedzmy tam jest chyba 170cm na 100cm i 170cm na 150cm do tego pianki itp parapety wew i zew i co tam jeszcze do okien. i cena mniej wiecej ok 7 tys za material

ogrzewanie 100m2 domu do ocieplenia, jaki piec, 7 szt grzejnikow, rórki itp

tynk, gladz nie wiem co tam sie na gole cegly daje, farby itp i cena w przyblizeniu

chodzi mi konkretnie o to na co musze zwrocic uwage tak jak napisales o izolacji przeciwwilgociowej, czy kominie i krok po kroku co powinnam robic i ile na poszczegolne rzeczy musze miec kasy. ze np mam 7 tys i moge sobie wymienic okna, za dwa miesiace mam nastepone pieniadze i zakladam ogrzewanie

beton44
08-05-2012, 05:15
chyba pomylono forum Muratora

z jakimś blogiem instalatorów


tu nikt ci nie wyliczy ile kosztuje założenie okna
z tym problemem trzeba się udać do lokalnej firmy okna zakładającej...
/z innymi też...


z wypowiedzi osoby zakładającej wątek
widać że
chce dostać przepis typu "na budyń daj 1/2 litra mleka łyżkę cukru i torebkę budyniu
zagotuj i jedz"
i chyba raczej nie wie jeszcze co chce ani co ją czeka i kosztuje
proponuję poczytać artykuły i wątki o remontach

by nie "miotać się" w czasie remontu i pewnych rzeczy nie robić niepotrzebnie
/bo nie martw się, znajdą się fahofcy którzy bezwzględnie wykorzystają
Twoją niewiedzę i wcisną jakąś swoją usługę/wyrób...

fromis
08-05-2012, 14:16
Hej Basiu .To znowu ja.A więc tak ,na wasz metraż mieszkania uwzględniając straty ciepła z powodu wieku budynku i innej technologi budowy ,potrzebujecie pieca ok 15 -13 kW mocy .Powinno śmiało wystarczyć a piecyk taki kosztuje ok 2000 tys zł = - 150 zł oczywiście na węgieł lub drewno .Rury potrzebne do hydrauliki są w cenie 5-20 zł za mb ocynkowane w zależności od średnicy ,plus łączniki i kolanka podobnie jak rury cena za sztukę to 5 -20zł .Myślę ,że na to trzeba przygotować ok 1000zł .Kolejna sprawa to bojler ok 500 do 1000 zł w zależności od pojemności ,grzejniki płytowe też zależne od wielkości to koszt 250-500 zł szt.Do tego dochodzi robocizna o ile mąż tego sam nie obskoczy ,a to trochę drogie jest ,czyli same ogrzewanie to ok 10000 tyś zł .Następnie jedziemy z elektryką ,na przewody i puszki i kostki musisz liczyć ok 1000 zł ,potem włączniki i gniazda to jest koszt ok 10 -15 zł szt ,tu już koszt w zależności od ilości sztuk . Licznik jak się nie myle będzie kosztował ok .1000 do 2000 tyś złotych,ale nie jestem pewny .Tutaj ceny są rózne jeśli chodzi o montaż elektryki ,myślę że Twój mąż jest na tyle mądry ,że może sam poprowadzić kable i pomontować puszki i gniazda,zostaje montaż licznika tak ok 500 zł.Okna w zależności od wielkości między 550zł - 400 zł szt. tych wielkości co podałaś .Zamontować mąż moze sam ,wymiana okien szt7 to ok 2 dni pracy dla jednego ,ale jak coś to jest sam montaż okna pomiędzy 100 a 150 zł szt .W modzie jest odkryta cegła pomalowana jakąś farbą albo poprostu zaimpregnowana ,jeśli się na coś takiego nie zdecydujecie ,to koszt materiału na pouzupełnianie tynków aby jakoś było to będzie ok 500 zł,nad podlogami też bym się zastanowił czy warto się pchać w niepotrzebne koszty ,bo mozna przestrzeń pod dechami oczyscić ,wełna mineralna ,dechy lub płyty pilśniowe i jest ,montaż szybszy i materiał zdrowy i ekologiczny .tyle miej więcej moge pomóc ,reszty nie dam rady ,ponieważ nie mam pogladowego rysunku i krótkich opisów gdzie co jest z odległościami ,potem sie siada i matematyka przez kilka wieczorów .Pozdrawiam .

fromis
08-05-2012, 14:20
Apropo jeszcze wcześniejszej wypowiedzi jakiegos kolegi ,to na to tez trzeba zwrócic uwagę ,jak będziecie pytali "fachowca"ile za daną usługe ,to broń Boże mówic mu "aby było " .Płacisz i wymagasz i najlepiej jak bedziecie mieli doradcę ,który wie o czym rozmawia ,bo "takich fachowców od bubli to opór na rynku u nas ".Pozdrawiam ponownie.

basia3
08-05-2012, 15:11
Panie Andrzeju dziekuje bardzo o wypowiedzi o to mi wlasnie chodziło :) dziekuje jeszcze raz bardzo serdecznie

fromis
09-05-2012, 09:51
Hej ponownie .Dziękować nie ma za co ,konkretne pytania i konkretne odpowiedzi na tyle ile mogę pomóc .Gdyby było to w okolicach Olsztyna -Bartoszyc tom mógłbym więcej troszeczkę dopowiedzieć .Tutaj nie mam zielonego pojęcia jak się zdjęcia wstawia ,mógłbym pokazać Ci kilka fotek poglądowych ,jak wyglądają ściany bez tynku ,sama cegła i dysponuję jedną fotką na której jest tylko kawałeczek wnętrza,ale nie jest w ogóle remontowane ,tylko posprzątane i elementy drewniane odświeżone i wygląda naprawdę świetnie .Ale to zależy już od gustów .Bądź co bądź ,to mój adres pocztowy ,"[email protected] " .Jak by coś to się polecam .Pozdrawiam .

basia3
12-06-2012, 14:04
Witam po przerwie ;) bylam w domku juz trzy razy od ostatniego wpisu, oczywiscie poki zaczniemy remont a juz sie na niego na 100% zdecydowalismy to porobilam czesciowo porzadki wokół domu i w szopkach. liczylam ze remont bedzie na parterze domu wiec na gorze zrobilam jak umialam (calkiem dobry efekt koncowy) jeden pokój pomylam okna i troche je uszczelnilam, zawiesilam firanki, pozalepialam dziury w scianach, pomalowalam, zalozylam stary zyrandol, wstawilam dwa łóżka z materacami, pomalowalam drzwi i podloge a nawet zawiozlam telewizor :D czyli jednym słowem pokój do zamieszkania tymczasowego jest by mozna na miejscu spac i robic remont dołu. NIestety po krótkiej rozmowie z męzem dowiedzialam sie ze zaczynamy od góry.

na górze sa 3 pokoje i miejsce na lazienke i poddasze jako korytarz.

pokoj 1 i 2 maja po dwa okna, do skucia tynki i zalozenie nowych, podlaczenie pradu, grzejniki, i sufity
pokój 3 jest za niski i stwierdzilismy ze nie bedzie robiony na pokój tylko miejsce na jakies rzeczy :D (jakas garderoba) lazienka jest malutka mialoby byc tam tylko wc, prysznic lub wanna narozna i umywalka. do tego remont korytarza zbicie tynku i zalozenie nowego i nie wiem co ze schodami bo sa w oplakanym stanie.

czeka nas na poczatek sciagniecie dachówek na drugim dachu odeskowanie i opapowanie.

jak zrobimy remont góry czeka nas gół na poczatek kuchnia na cymuś, nastepnie lazienka i salon a pozniej nastepne dwa pokoje i korytarz