PDA

Zobacz pełną wersję : Panele w pomieszczeniu o nietypowym kształcie



tempbox
08-05-2012, 07:34
Proszę o poradę w jaki sposób powinienem ułożyć panele w tak dziwnym pomieszczeniu. Chodzi mi o kierunek układania, skąd zacząć, czy dzielić to listwą podłogową na dwie części i czy użycie uszczelniacza typu click guard na łączenia paneli to dobry pomysł(panele typu klik)?

Na zdjęciu literami oznaczone są wejścia do innych pomieszczeń (A - to wejście do mieszkania).

114859

piter30
08-05-2012, 10:51
jesli dasz wzdłuz dlugiej sciany to biedzia ladnie wygladac ale zrobi cie cie cieni dlugi korytarz jesli odwrotnie nie bedzie takiego efektu za to ten korytarz zrobi sie szerszy a krótszy ja bym nie dzielil listwa click guard to jest po to by woda przy wiekszym myciu np mopem sznurkowym czego sie nie powinno robic nie wchodzila miedzy panel . a to panele sa czy deska warstwowa????

tempbox
08-05-2012, 12:51
Pisałem, że to panele ale jeśli to się da pomylić z deską warstwową, to w takim razie nie mam pojęcia. Na stronie producenta pisze tylko tyle:

SPECYFIKACJA - 8269 (4a) Hicory
klasa ścieralności 32/AC4
wymiary 1285 x 192 cm
struktura rustykalny połysk (RG)
system łączenia twin clic


Co do samego układania to spodziewałem się bardziej technicznych wskazówek, bo estetyką w takim miejscu się nie przejmuję ;]
Chodzi o to, że przy takiej ilości zakamarków nie chciałbym w trakcie układania mieć niespodzianek typu:
- zaczynam układać poziomo w punkcie B
- jadę kawałek w dół, a potem przez cały korytarz
- po prawej stronie teraz trzeba się cofnąć panelami w górę do punktu E
- no i problem bo panele łatwo się zatrzaskuje jadąc tylko w jedną stronę

piter30
09-05-2012, 11:10
zacznij od sciany 5.60 i jedziesz do góry

d***a*l
12-05-2012, 06:26
jak
wyżej