PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana stropu z monolitycznego na terive -



majdzik
08-05-2012, 17:08
Mam w projekcie strop monolityczny - zastanawiam się nad zmianą na terive.
Czy zmianę stropu może zatwierdzić Kierownik Budowy czy należy się udać do projektanta/konstruktora?
jestem na etapie murów więc już po adaptacji. Czy ktoś na podobnym etapie zdecydował się na zmianę stropu?

Będę wdzięczny za fachową odpowiedź.

Geno
08-05-2012, 17:15
Mam w projekcie strop monolityczny - zastanawiam się nad zmianą na terive.
Czy zmianę stropu może zatwierdzić Kierownik Budowy czy należy się udać do projektanta/konstruktora?
jestem na etapie murów więc już po adaptacji. Czy ktoś na podobnym etapie zdecydował się na zmianę stropu?

Będę wdzięczny za fachową odpowiedź.

Tylko i wyłącznie projektant.

AMF
09-05-2012, 09:14
A dlaczego chcesz zmienić. Monolit jest lepszy i praktyczniejszy.

slawas86
14-05-2012, 21:20
U nas kierownik budowy zaakceptuje zmianę stropu z płyt kanałowych na terivę - już go o to pytaliśmy i nie widział przeciwwskazań.

beton44
14-05-2012, 21:31
Litości....

do zastanawiania się to jest czas na etapie kupna projektu...

teraz jest czas na budowę w/g tegoż projektu :popcorn:

majdzik
15-05-2012, 11:25
Czas na zastanawianie się i zmianę zdania jest zawsze... Jak widać można zmienić i zmieniam.

P.S.Daruj sobie głupie komentarze

SKUT13
15-05-2012, 11:50
Jak już pisałem w wątku " po sąsiedzku"
Konstruktor może bez problemu dokonać tej zmiany(oczywiście na pewno nie zrobi tego za darmo) i nie jest to zmiana wymagająca nowego pozwolenia na budowę

KONBET
22-06-2012, 08:15
Witam!
Tak, można zmienić strop, ale należy uzgodnić to z kierownikiem budowy i ewentualnie jeśli są zastrzeżenia odnośnie konstrukcji należy skontaktować się z projektantem (koniecznie jeśli ma nadzór autorski nad projektem).
Pozdrawiam