PDA

Zobacz pełną wersję : Okno stuki ?



PatiJ
09-05-2012, 13:04
Witam
mam taki problem. Otóż posiadam w salonie dużą witrynę nieotwieraną połączoną z drzwiami z jednej strony, 3 szyby, marka M&S. Całość to 3,3m długości na 2,8 wysokości. Zostało osadzone na stalowych kątownikach przymocowanych do dodatkowego profilu bazowego w dolnej części oraz kołki po bokach.

Niestety okno jest od południa i przy zmianach temperatury, przy nasłonecznieniu, przy schładzaniu coś stuka - tak jakby metalicznie, z częstotliwością około co 30min. To nasza pierwsza wiosna - wprowadzka na jesieni była... W zimę tego nie było /dom obok zasłaniał słońce które w zimę jest niżej/.

NIe wiem z pewnością czy to od okna, ale nic w ścianie nie ma i w posadzce przy oknie, a odgłos idzie czasem z jednej strony okna i z drugiej. W podłodze styropian, podłogówka, kraty, beton i płytki - raczej standard. Przy oknie gniazdko...

Czy ktoś z Was spotkał się z czymś takim? Muszę coś z tym zrobić bo salon wysoki, głos się rozchodzi i to wzmacnia jeszcze te stuki.

MMichal
09-05-2012, 20:28
Witam

No okno spore, z tego co widać w kolorze więc "praca" jaką wykonuje profil również nie mała.
Stuki mogą być właśnie wywoływane przez "pracę" profilu, rozszerzalność cieplna robi swoje.


Pozdrawiam

sikorb
09-05-2012, 20:39
Myślę że okno było montowane w niskiej temperaturze i zostało zaklinowane po bokach na "ciasno" .
Kliny nie zostały usunięte co w wypadku tak dużych konstrukcji jest niedopuszczalne.
Kliny mogą zostać ale pod warunkiem że są umieszczone po przekątnej tak żeby swobodnie rama mogła pracować.

Widzę w środku są już tynki jak wygląda sprawa na zewnątrz? Widać jeszcze piankę ?

Jeszcze jednym błędem może być cięcie pianki byle czym i potem zatynkowanie "zbyt głęboko" co za tym idzie brak luzu pomiędzy ramą ścianą

ogólnie coś z tym musisz zrobić

PatiJ
10-05-2012, 07:08
sikorb, montaż wrzesień, niestety już wszystko obrobione łącznie z elewacją i nic nie zrobie. Raczej kołki drewniane powinny być usunięte przed tynkami, ale możliwe że tynki głębiej weszły. Czy jest jakiś inny sposób na to? Czy coś się stanie poważniejszego niż te stuki? Poszukam zdjęć innych - może są i sprawdzę.

Czy dodatkowe kołki pomogą?

witek86
10-05-2012, 11:13
A z firmą nie ma kontaktu czy jak?
Może warto zadzwonić do sprzedawcy M&S i poinformować go o tym?

PatiJ
10-05-2012, 16:43
Jest oczywiście, ale najpierw zamierzałem wysądować czy okno może wydawać jakieś odgłosy. Nie znam się na tym, a nie znalazłem o tym informacji w necie. Przed zgłoszeniem reklamacji wole zawsze rozeznać temat, aby mnie nie "olano".

pozdrawiam i dziękuję

sikorb
10-05-2012, 17:14
Nie może wydawać żadnych odgłosów !!! Po to się stosuje dylatacje w budownictwie żeby takich naprężeń unikać.

Charlie
10-05-2012, 21:15
to wada montażu - brak dylatacji dla naprężeń termicznych profila PVC. Kolokwialnie mówiąc za ciasno jest witrynce.
Treba kuć ściany albo żyć z tym.

zrtobtosam
11-05-2012, 07:30
Profil okienny ma większą rozszerzalność cieplną niż stal, jeśli dodatkowo profil jest ciemnego koloru, to nagrzewa się bardziej. Stal jest przykręcona do profilu co około 30 cm więc elementy cały czas się ze sobą "siłują", może to być przyczyną "strzelania". Gdyby to była szyba, to raczej pęknięcie już by było widoczne.
Najlepiej zaprosić serwis, póki jest gwarancja.

witek86
11-05-2012, 10:27
Jest oczywiście, ale najpierw zamierzałem wysądować czy okno może wydawać jakieś odgłosy. Nie znam się na tym, a nie znalazłem o tym informacji w necie. Przed zgłoszeniem reklamacji wole zawsze rozeznać temat, aby mnie nie "olano".

pozdrawiam i dziękuję
olać raczej nie powinni jeśli powiesz im o tym że coś w oknie przy jego pracy stuka!
sami powinni z ciekawości to sprawdzić aby mieć pewność że to nie z ich winy!zadzwoń nim będzie po gwarancji:)

PatiJ
11-05-2012, 14:38
Dzięki za wszystkie porady, reklamacja złożona. Czekam na bydgoski serwis.

Charlie
11-05-2012, 15:30
Dzięki za wszystkie porady, reklamacja złożona. Czekam na bydgoski serwis.

daj znać co ze sprawą !

MMichal
11-05-2012, 19:16
Witam


Skoro to okolice Bydgoszczy chętnie był rzucił okiem na temat jeśli to nie problem bym poprosił adres na PM.

Pozdrawiam