PDA

Zobacz pełną wersję : przyłącze elektryczne - służebność



brunet wieczorową
10-05-2012, 15:09
Witam,

jestem w trakcie wykonywania przyłącza elektrycznego kablowego do działki. Zakład energetyczny chce aby notarialnie ustanowić służebność na terenie mojej działki (wystarczy im pas o szerokości 2m wzdłuż granicy z drogą).

Na pewno wielu z Was ustanawiało taką służebność. Mam pytanie na jaki obszar działki robiliście taką służebność? Może jeszcze bardziej zawęzić obszar służebności i wyznaczyć prostokąt 3m na 2m wokół skrzynki? Jakieś pułapki z tą służebnością?

Pozdrawiam,
BWP

krzys_i_aga
10-05-2012, 15:22
Pułapek nie ma żadnych u mnie też chcieli służebność gruntu i nie było by problemu gdyby nie to, że miałem sam miałem zapłacić za akt notarialny około 500 zł. Ale suma summarum stanęło na tym, że napisałem oświadczenie, iż taką służebność ustanowię u wskazanego u nich notariusza za ich odpłatnością. Do dnia dzisiejszego nic nie podpisałem. Walczyłem około 2 miesiące nie mogąc się wprowadzić do domu z powodu braku prądu. Konkretnie chodziło o służebność pod skrzynkę z licznikiem, która i tak jest na granicy działki. Pełna bzdura ale cóż powalczyłem i jest ok.

brunet wieczorową
14-05-2012, 00:00
Ostatecznie stanęło na tym, że służebność będzie na pasku działki wzdłuż drogi o wymiarach 1,5m na ok.10m.

Taksę notarialną opłaca ZE (ok. 400-500zł).

Coval
19-05-2014, 08:51
Ostatecznie stanęło na tym, że służebność będzie na pasku działki wzdłuż drogi o wymiarach 1,5m na ok.10m.

Taksę notarialną opłaca ZE (ok. 400-500zł).

Witam,
chciałbym zapytać o prowadzone negocjacje dotyczące ograniczenia obszaru służebności.

W projekcie umowy o przyłączeniu do sieci - złącza elektrycznego kablowego do działki (szafka pomiarowa przy granicy działki, od strony drogi) - zakład energetyczny chce aby notarialnie ustanowić służebność na terenie działki (grunt o szerokości 1m na trasie przebiegu sieci elektroenergetycznej na nieruchomościach podmiotu przyłączanego).

Moim zdaniem takie określenie jest bardzo nieprecyzyjne (tym bardziej, że jest też mowa o rozbudowie, przebudowie, wprowadzaniu nowych obwodów), nie napisano np., że służebność obejmuje pas gruntu wzdłuż drogi, itp.
Czy istnieje możliwość ograniczenia tego obszaru np. do 1 m wokół skrzynki przyłączeniowej? Czy projekt takiej umowy można negocjować i jak to w praktyce wygląda?

Pozdrawiam,
C.