PDA

Zobacz pełną wersję : spawarka za 250zł



zlu
24-05-2004, 14:17
Czy spawarka za 250 zł może być cokolwiek warta?

W OBI jest teraz promocja na jakąś Chińską spawarkę. Prąd do 150A, max grubość elektrody 3,5mm.

Czy ktoś ma doświadczenie w spawaniu czymś takim?

Jura
24-05-2004, 14:26
swoją kupiłem w LIROY -u, elektrody od 2 do 4 i spawa całkiem przyzwoicie . Kosztowała chyba ok. 350 zł rok temu.

Drizzt
24-05-2004, 14:32
Ale możesz tez liczyć sie z tym, że pospawasz dwa razy i wyslesz spawarkę do koszalina (bez obrazy dla Koszalina :D )

maro74
24-05-2004, 14:33
To zależy co chcesz i ile spawać. Kiedyś podobną promocyjną spawaliśmy kątowniki z kumplem i szlag nas mało nie trafiał miało to cholerstwo jakiś czujnik i po 10 minutach spawania się wyłączało chyba się nagrzewała czy coś się z nia działo. Ja osobiście bym takiego chińczyka nie kupił bo uważam to za wyrzucone pieniądze. Lepiej dołożyć kasy i kupić coś porządnego. Czasami w komisach można trafić niezły sprzęt za przyzwoite pieniądze.

pozdr.

MEDYK
24-05-2004, 14:35
Ja kupiłem ojcu taką z Leroy'a za ok 400 zł "BESTERKA", fakt nie chińczyk, ale też potwierdzam że szybko się przegrzewa i wyłącza.

Bio
24-05-2004, 15:41
Spawarki tego typu nadają się dla majsterkowiczów.

thalex
24-05-2004, 23:23
Czy spawarka za 250 zł może być cokolwiek warta?

W OBI jest teraz promocja na jakąś Chińską spawarkę. Prąd do 150A, max grubość elektrody 3,5mm.

Czy ktoś ma doświadczenie w spawaniu czymś takim?
Kiedyś nazywało się to przecena a dzisiaj promocja.
Tej spawarki nieznam ale słowo promocja mnie zniechęca.

zlu
25-05-2004, 09:32
Kiedyś nazywało się to przecena a dzisiaj promocja.
Tej spawarki nieznam ale słowo promocja mnie zniechęca.

Promocja/przecena/kłamstwo - to nie jest istotne. (podobna jest w carefourze za 260 bez "promocji").

Pytam raczej czy taka spawarka cokolwiek może.W tej chwili potrzebuje spawarkę do pospawania słupków ogrodzeniowych, a w przyszłości sporadycznie do niewielkich napraw, więc szukam potwierdzenia, że ktoś w ogóle czegoś takiego używa.

Czy jest szansa, że w tej cenie spawarka będzie miała miedziane uzwojenia, a nie aluminiowe?

deha
25-05-2004, 11:34
Czy spawarka za 250 zł może być cokolwiek warta?

W OBI jest teraz promocja na jakąś Chińską spawarkę. Prąd do 150A, max grubość elektrody 3,5mm.

Czy ktoś ma doświadczenie w spawaniu czymś takim?
Witam
Piszesz :"jakąś Chińską spawarkę", więc nikt nie jest w stanie odpowiedzieć na takie pytania jakie zadajesz.
Sam używa spawarkę firmy Ainhell (chyba tak to się nazywa), sprawuje się bez zarzutu i do wyspawania słupków i wielu drobiazgów na budowie.
Raczej bym nie kupował takich "promocji", tylko zapytałbym w jakimś mniejszym(najlepiej znanym w mieście sklepie).

woreczek
25-05-2004, 11:47
Mam spawarkę CEN160 Einhell i mogę powiedzieć, że nie nadaje się do poważnych prac. Zużyje się dwie elektrody 3,25 i przerwa co najmniej z 20min na ostygnięcie ( jest wyłącznik termiczny). Kombinowałem już wentylator, ale mało to daje, bo po prostu przekroje transformatora są zbyt oszczędnie wykonane i tyle.
Jedynie elektrodą poniżej 2,0 mm spawać się da dość sprawnie, ale taka elektroda to tylko jest dobra do blachy.

zlu
31-05-2004, 10:07
Witam,

Otoz spawarka w OBI to Einhell CEN 150 EC
Model produkowany chyba tylko na rynek polski bo na niemieckiej stronie najmniejszy model to 160.

Po obejrzeniu zdecydowalem sie nie kupowac tej spawareczki. Wrazenie robi naprade kiepskie. Kable i chwytak do elektrody sa b. cienkie i nie chce mi sie wierzyc, zeby to bylo zgodne z jakimikolwiek normami. Przewód do lampki nad akwarium mam tej grubosci ;)

Teraz w Praktikerze oferuja wersje Einhell CEN 150 Turbo. Ma wentylator i kable rozsadnej grubosci (takie jak w innych spawarkach). Kosztuje 30 zl wiecej, ale w cenie jest maska i chyba mlotek. Ta wersja robi zdecydowanie lepsze wrazenie.

Jesli kogos interesuje tania spawarka, a nie zalezy na amperazu (zreszta moze te 150A w Einhelu to tylko fikcja?. Jak wyciagnac taki prad z instalacji 220V bez wywalania co chwile korkow?) to w Castoramie jest za 300 zl spawarka Bester 1300 - ma max 120 A, ale ma na pewno uzwojenie miedziane i dobra marke.

Ja w kazdym badz razie wyleczylem sie z taniej, niefirmowej spawarki po tym co zobaczylem w modelu CEN 150 EC Einhella. Po prostu uwazam, ze zdrowie jest wazniejsze :)

Acha - w carefourze jest za 260 spawarka topexa, ale po wrazeniach z Einhellem nie mialem juz ochoty zagladac do pudelka.

Pozdr. Z.

tczarek
31-05-2004, 15:22
Niestety zgadzam się z moim przedmówcą. Większość marketów kusi promocjami i niskimi cenami wrobów, ale z niską ceną jakość nie idzie w parze. Ja też przerabiałem temat spawarki. Oglądałem te z promocji ale nie mogłem się na to zdecydować. Wybrałem BESTERKĘ zasilaną 380/220V. Zapłaciłem trochę drożej ale dla moich potrzeb jest super. I naprawdę można spawać elektrodą 4mm przy zasilaniu 380v.
Odradzam jednak zakupy w tych najtańszych promocjach.