PDA

Zobacz pełną wersję : Porysowany parkiet - chcą go lakierować! ZDJĘCIA



numer11
12-05-2012, 20:01
115516115517115518

Witam.

Fachowcy kładą u mnie deskę dębową.
Deska jest już po cyklinowaniu i polerowaniu.
Generalnie podejście raczej dobre i nie robią tego na szybkiego ale dziś przed samym położeniem pierwszej warstwy lakieru
zobaczyłem że praktycznie cała podłoga jest porysowana. Są to drobne rysy ale jest ich mnóstwo - wszędzie.
Mieli jeszcze raz polerować ale po południu jak przyjechałem położony był już lakier - pierwsza warstwa. Załączam zdjęcia i link do filmiku(na filmiku trochę słabsza jakość)

Pomóżcie - co mam robić?
Czy takie rysy są dopuszczalne - generalnie jak się normalnie stoi to z wysoka nie rzuca się to w oczy ale jak się już kucnie to pod światło widać. Nie podoba mi się to bardzo.

Powęszyłem trochę o na moje oko podłogę rysuje polerka - ma od spodu po środku elementy plastikowe które dotykają papieru/siatki i jest w tym miejscu za mocny docisk (bo ogólnie całość siatki/papieru dociskana jest przez "poduszkę z włókna)

Czy żądać ponownego cyklinowania parkietu?

Porysowany parkiet - filmik (http://youtu.be/XbFaDYtqT0M)

jarekkur
12-05-2012, 20:32
115516115517115518

Witam.

Fachowcy kładą u mnie deskę dębową.
Deska jest już po cyklinowaniu i polerowaniu.
Generalnie podejście raczej dobre i nie robią tego na szybkiego ale dziś przed samym położeniem pierwszej warstwy lakieru
zobaczyłem że praktycznie cała podłoga jest porysowana. Są to drobne rysy ale jest ich mnóstwo - wszędzie.
Mieli jeszcze raz polerować ale po południu jak przyjechałem położony był już lakier - pierwsza warstwa. Załączam zdjęcia i link do filmiku(na filmiku trochę słabsza jakość)

Pomóżcie - co mam robić?
Czy takie rysy są dopuszczalne - generalnie jak się normalnie stoi to z wysoka nie rzuca się to w oczy ale jak się już kucnie to pod światło widać. Nie podoba mi się to bardzo.

Powęszyłem trochę o na moje oko podłogę rysuje polerka - ma od spodu po środku elementy plastikowe które dotykają papieru/siatki i jest w tym miejscu za mocny docisk (bo ogólnie całość siatki/papieru dociskana jest przez "poduszkę z włókna)

Czy żądać ponownego cyklinowania parkietu?

Porysowany parkiet - filmik (http://youtu.be/XbFaDYtqT0M)

Nie powinni lakierować! Lakier będzie działał trochę jak szkło powiększające. Należy szlifować papierem 120 wzdłuż. Szlifować posadzkę po obwodzie rantówką i papierem 80. Następnie jak nie mają tarczy z satelitami, to siatka 120 i bardzo wolno przesuwać. Co jakiś czas siatkę wytrzepać posadzkę odkurzyć na tyle aby nie polerować na już polerowanym pyle. Tam mogą się znajdować ziarna korundu i rysować drewno.
Odbieramy podłogę na stojąco lub siedząco z kierunkiem wpadającego światła. Miejsca, które nie są widoczne z pozycji stojącej czy siedzącej nie podlegają reklamacji. Pod światło to możesz się golić. Oglądać prac rzemieślnika pod światło i z nosem przy podłodze nie należy. Po prostu nie ma to sensu. Zawsze coś znajdziesz.
Nie ma tam mowy o zbyt dużym docisku. Zbyt duży przesuw maszyny.

numer11
13-05-2012, 11:04
No tak ale w tym momencie jest już pierwsza warstwa lakieru i papier 120 już nic nie da jeśli chodzi o rysy.
Czyli cyklinowanie tak?
Po południu będę na budowie to jeszcze popatrzę bo chyb będzie można już wejść na lakier.

piter30
13-05-2012, 13:08
to sa slady po polerce ale nie ma opcji by bo cyklinowaniu parkietu nie zostaly dzies jakas ryska czy cos takiego pamietaj ze to nie jest obrabiane na stolarni jak np. blat stolu czy gotowy parkit ze idealnie to zrobisz tylkko to jest na budowie robione maszyna ktora jest prowadzona recznie ludzie zaczynaja wariowac z tymi podłogami na kolanach chodza ??? niech pan nie zapomni sobie łóżka kupic bo te rysy napewno beda pana uwierac w polecki pozdrawiam i troche zdrowego rozsadku zycze ps. jak juz kolega jarekkur napisal tak samo moga panowie cykliniarze panu powiedziec by pan wzywal rzeczoznawce ktory kosztuje 2000 i to oni beda mieli racje

numer11
13-05-2012, 18:26
to po chorobę polerować podłogę skoro pozostawia to rysy. Załączam kolejne zdjęcia.
Czy taka podłoga odpowiadała by ci Piter30 czy może poklepał byś fachowca po plecach i powiedział 'dobra robota'(chociaż podejrzewam że sam jesteś 'fachowcem' i to twój standard:

115668115669115676115677115678

Doskonale rozumiem że jakieś ryski mogą być ale nie aż tyle.

Dzięki jarekkur za rzeczową odpowiedź i proszę jeszcze o poradę

numer11
13-05-2012, 18:30
A polerka wygląda tak:

115679

Mnóstwo rys jest właśnie takiej średnicy jak te plastiki w środku.
Dodam że polerowane było z dociążeniem w postaci wiaderka 10l z farbą.

piter30
13-05-2012, 19:46
dobra moze troche mnie poniosło ale ludzie poprostu ostatnimi czasy strasznie przesadzaja tu widze ze naprawde jest tych rys wiele sorki prosty test znajdz miejsce malo porysowane albo zanjdz kawalek pilsni plyty osb lub cos takiego okolo metra kwadratowego i wlacz na niej polerke bez siatki z samym pialym pedem i zobaczysz czy te uchwyty rysuja czy nie ale moim zdaniem nie powinny tak wystawac

sp**t
13-05-2012, 20:31
A polerka wygląda tak:

115679

Mnóstwo rys jest właśnie takiej średnicy jak te plastiki w środku.
Dodam że polerowane było z dociążeniem w postaci wiaderka 10l z farbą.

Witam
Moim zdaniem wygląda to na brak tarczy polerskiej,ktora powinna być osadzona/założona na widoczny w srodku uchwyt, nastepnie na tarcze zakładamy pad i siatke polerską
(rysy powstały prawdopodobnie przez ten uchwyt,lub pod siatke polerska dostał sie np.:kamyczek) *(przed polerowaniem nalezy starannie okurzyć powierzchnie i zmienic obuwie,w protektorze nanosi sie piach i inne zabrudzenia budowlano/remontowe)

pozdrawiam

jarekkur
13-05-2012, 20:40
No tak ale w tym momencie jest już pierwsza warstwa lakieru i papier 120 już nic nie da jeśli chodzi o rysy.
Czyli cyklinowanie tak?
Po południu będę na budowie to jeszcze popatrzę bo chyb będzie można już wejść na lakier.
przecież napisałem że należy szlifować papierem 120, być może nawet zacząć trzeba będzie od 80.

sp**t
13-05-2012, 20:53
Dodam jeszcze ze mozna stosowac tarcze"quatro" do polerek, jezeli dana polerka posiada dodatkowo odpylanie to w parkiet komar kut.sa nie wsadzi
:wave:

jarekkur
13-05-2012, 20:54
to sa slady po polerce ale nie ma opcji by bo cyklinowaniu parkietu nie zostaly dzies jakas ryska czy cos takiego pamietaj ze to nie jest obrabiane na stolarni jak np. blat stolu czy gotowy parkit ze idealnie to zrobisz tylkko to jest na budowie robione maszyna ktora jest prowadzona recznie ludzie zaczynaja wariowac z tymi podłogami na kolanach chodza ??? niech pan nie zapomni sobie łóżka kupic bo te rysy napewno beda pana uwierac w polecki pozdrawiam i troche zdrowego rozsadku zycze ps. jak juz kolega jarekkur napisal tak samo moga panowie cykliniarze panu powiedziec by pan wzywal rzeczoznawce ktory kosztuje 2000 i to oni beda mieli racje

Przesada? Raczej nie. Te rysy zlikwiduję i wykonam tak szlifowanie, że nie będzie widać żadnych rys w poprzek włókien. Gdyby zakończyli szlifowanie na najmniejszym docisku ziarnem 120 wzdłuż słojów. Warunek czysta podłoga dokładnie odkurzona i nowy papier 120. Tych śladów nie będzie widać po szlifowaniu. Te rysy widać, bo biegną w poprzek słojów. Poprawiałem już wiele razy właśnie tak pozostawione podłogi do lakierowania. Da się wykonać bez estetyczna powierzchni parkietu.

jarekkur
13-05-2012, 21:04
A polerka wygląda tak:

115679

Mnóstwo rys jest właśnie takiej średnicy jak te plastiki w środku.
Dodam że polerowane było z dociążeniem w postaci wiaderka 10l z farbą.

z tą maszyną jest coś nie tak????. Ja używam podobnej, firmy Columbus. Poza tym mam tarczę z 4 satelitami na obwodzie. Pracuję jednak też siatkami i jest zawsze ok. bez rys. Czasami stosuję żel tiksotropowy 2x za każdym razem siatka 150 i następnie lakier. W ten sposób gubię wszelkie najdrobniejsze zarysowania. To jednak kosztuje dodatkowo.

numer11
13-05-2012, 21:17
Czyli jeszcze raz - w tym momencie gdy jest już pierwsza warstwa lakieru - co na dobrą sprawę trzeba robić po kolei?
Od początku cyklinowanie zaczynając od papieru 60 itd?

piter30
13-05-2012, 21:27
jarekkur to jak wykonczyc podwójna jodelke po skosie bez polerki i by nie bylo rysy ???

Parkiet
13-05-2012, 22:42
jarekkur to jak wykonczyc podwójna jodelke po skosie bez polerki i by nie bylo rysy ???
Do perfekcyjnego wykończenia każdej podłogi służą polerki TRIO lub polerki oscylacyjne + dobrej klasy materiały ścierne. Każda inna polerka przy kiepskich papierach może pozostawić ślady polerowania. Pozdrawiam.

piter30
14-05-2012, 07:24
nie nie jarekkur napisal ze robi tak ze nie widac rys w poprzek słoja 120 papierem tak ze prosze bardzo o odpowiedz jak to zrobi na potrojnej ze skosa bez polerki

piter30
14-05-2012, 07:27
Czyli jeszcze raz - w tym momencie gdy jest już pierwsza warstwa lakieru - co na dobrą sprawę trzeba robić po kolei?
Od początku cyklinowanie zaczynając od papieru 60 itd?

napewno zmienic polerke albo talerz na taki by nie rysowal i zobaczyc czym bedzie schodzic moze 80 wystarczy przejechac kawalek a jak nie to 60

jarekkur
14-05-2012, 11:57
nie nie jarekkur napisal ze robi tak ze nie widac rys w poprzek słoja 120 papierem tak ze prosze bardzo o odpowiedz jak to zrobi na potrojnej ze skosa bez polerki

szlifuję wzdłuż klepek, te sąsiednie w poprzek. Papier nowy 120 na najsłabszym docisku. Tak się robi Humelem. Bęben jest bez uszkodzeń. Maszyna zbiera równo. Bęben nie bije. Nie widzę problemu. Jeżeli będziesz oglądał podłogę dosłownie z nosem przy ziemi, to pewnie coś tam może i zobaczysz. Podłoga musi być przed szlifowaniem odkurzona, czysta, bez...
Dodatkowe operacje robią z podłogi mebel. Klient nasz pan, za to płaci.
W "Profesjonalnym Parkiecie" pisałem i były zdjęcia, w jaki sposób można zrobić perfekcyjną podłogę. Gładką. To jednak kosztuje. Należy unikać takiego wykonawstwa na co dzień i za przeciętną cenę.

piter30
14-05-2012, 13:02
z calym szacunkiem do twojej osoby ale nie mam pojecia jak jodeke potrojna po skosie jedziesz wzdłuż a potem w poprzek jesli bedziesz na tyle mily to odpowiesz jesli nie to pozdrawiam a i czy mozesz mi podac numer p p w ktorykm jest to opisane dziekuje bardzo

sp**t
14-05-2012, 18:22
Witam
czy to jodełka pojedyncza,podwojna,potrojna ostatni papier np:120 wzdłuz do światła,nastepnie klepki jodełki które zostały przeszlifowane w poprzek,polerujemy maszyna trio, a jezeli ktos nie posiada takowej maszyny, to podobny efekt uzyskamy zakładajac na polerke tarcze "quatro" na tej tarczy znajduja sie "4", niezalezne krązki na ktore zakładamy paiery scierne.
Takie zastosowanie stosujemy nie tylko na jodełce,ale również na mozaikach parkietowych o róznych kierunkach ułożenia
Słyszałem o pseudo firmach gdzie po wycyklinowaniu jodełki, poprzeczne klepki docierałi recznie rotexem 150

Pozdrawiam

(na foto tarcza, która została wykorzystana do przetarcia parkietu "jodełka" po renowacji,a nastepnie został parkiet poolejowany), P.S -jezeli ktoś wykonuje dana usluge, to chyba patrzy na to co robi, i szuka rozwiązań aby było idealnie i bez reklamacji...

piter30
14-05-2012, 20:26
Witam
czy to jodełka pojedyncza,podwojna,potrojna ostatni papier np:120 wzdłuz do światła,nastepnie klepki jodełki które zostały przeszlifowane w poprzek,polerujemy maszyna trio, a jezeli ktos nie posiada takowej maszyny, to podobny efekt uzyskamy zakładajac na polerke tarcze "quatro" na tej tarczy znajduja sie "4", niezalezne krązki na ktore zakładamy paiery scierne.
Takie zastosowanie stosujemy nie tylko na jodełce,ale również na mozaikach parkietowych o róznych kierunkach ułożenia
Słyszałem o pseudo firmach gdzie po wycyklinowaniu jodełki, poprzeczne klepki docierałi recznie rotexem 150


Pozdrawiam

(na foto tarcza, która została wykorzystana do przetarcia parkietu "jodełka" po renowacji,a nastepnie został parkiet poolejowany), P.S -jezeli ktoś wykonuje dana usluge, to chyba patrzy na to co robi, i szuka rozwiązań aby było idealnie i bez reklamacji...


zgadza sie dziekuje za odpowiedzz ale pytalem bo pan jarek robi to bez polerki i poprostu pytalem jak to robi pozdrawiam

monkey222
01-09-2012, 20:00
Rysy są od polerki i jeśli są już przykryte lakierem to nic nie da się zrobić , zcasem można utopić rysy nakładając wiekszą ilośc warst lakieru ale jednak zawsze bedą widoczne
Na połysku widać strasznie rysy od siatki i tzreba sie pilnować miedzy warstwami

Zapraszam do oglądnięcia moich prac

http://www.youtube.com/watch?v=hXv9vm3cPeM
LUB

http://www.youtube.com/watch?v=1ZrRd0RQLQE

LUB film z renowacji parkietu

http://www.youtube.com/watch?v=uma4KN-wYjI