PDA

Zobacz pełną wersję : Wysokie podniesienie podłogi



yareck
13-05-2012, 17:31
Witam,
Tytułem wstępu: niegdyś hala produkcyjna, posadzka betonowa o grubości około 1 metra z aż niebieskiego betonu :) Obecnie zamierzam przerobić ją na hostel/kwatery pracownicze.
Problem: ze względu na grubość i jakość posadzki niemożliwe jest wkucie się pod instalacje kanalizacyjne. Również ze względu na chłód od posadzki nie chcę jej traktować jako podłogi.
Rozwiązanie 1 : Wymyśliłem sobie słupy z pustaka o wysokości 1 m osadzone na posadzce. Na słupach wsparta konstrukcja z kantówki 7x14cm, co 60 cm. Na tych legarach płyta OSB 22mm, dalej klej i terakota.
Rozwiązanie 2 : pręty zbrojeniowe wwiercone w posadzkę, w szalunku z rury 120mm wylany słup betonowy zakończony prętem gwintowanym do obsadzenia legaru.

Szczerze mówiąc drugie rozwiązanie mniej mi się podoba.
Jakie są Wasze opinie, sugestie, podpowiedzi? Z góry zaznaczam, że interesuje mnie tylko temat posadzki: problem z oknami itd jest już rozwiązany.
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Pozdrawiam!

Miśka76
24-05-2012, 19:37
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, ale z tego, co czytam na forum, płyty osb sprawdzają się jako jedna z warst podkładu pod podłogę. Nie wiem natomiast, czy ta terakota to dobry pomysł. Jesteś juz zdecydowany?

yareck
24-05-2012, 22:21
Zdecydowanie tak. Polski hostel to nie angielski hotel czy B&B, dla wspólnego komfortu musi być terakota. Architekt koncepcję klepnął i pochwalił, więc chyba przy zastosowaniu kleju typu "atlas plus" lub innego pracującego powinno być OK.

Miśka76
25-05-2012, 21:56
Zdecydowanie tak. Polski hostel to nie angielski hotel czy B&B, dla wspólnego komfortu musi być terakota. Architekt koncepcję klepnął i pochwalił, więc chyba przy zastosowaniu kleju typu "atlas plus" lub innego pracującego powinno być OK.

Pewnie tak :) Ale dla pewności zawsze możesz jeszcze kierownika budowy (jeśli takowy będzie) spytać o opinię. Moze będzie wiedział więcej niż architekt i cos podpowie.