PDA

Zobacz pełną wersję : koszty robocizny po?o?enia p?ytek ceramicznych.



maro74
24-05-2004, 15:22
Chciałem zapytać ile płacicie za położenie m2 glazury na ścianie i m2 terakoty lub innych płytek na podłodze na gotowo. Interesuje mnie tylko koszt robocizny.

neptunek
24-05-2004, 17:01
25 zl/m2 za "plytke" wieksza, rowna od 20x25 - tak na marginesie uwazam ze to jest i tak zlodziejstwo :( bo z tego wychodzi niezla dniowka.

maro74
24-05-2004, 23:05
Ups a mi taki jeden fachowiec powiedział że to sie przeważnie liczy 70% wartości kafli. To u ciebie było by tanio. Może to był lichwiarz.??

gosciu01
24-05-2004, 23:17
Ups a mi taki jeden fachowiec powiedział że to sie przeważnie liczy 70% wartości kafli. To u ciebie było by tanio. Może to był lichwiarz.??

kupiliśmy kafle do łazienki,
pełnowartościowe ( to znaczy w najlepszym gatunku ) !!!
z dekorami, czy jak to się zwie ...
dopasowana podłoga,
niemalże takie jak sobie wymyśliliśmy,
i to wszystko za jakieś 25% ceny :D

z wyprzedaży kolekcji znaczy się.
Warunek był taki, że musimy wziąć wszystko !
tak się złożyło, że prawie idealnie nam to pasowało.

to trochę jak wygrać w totka :wink:

Mam rachuneczek, ale płytkarz to by nie chciał robić za 70% tej ceny !!!
A mogę mu to pokazać :lol: :lol: :lol:

Cz.

ArtMedia
25-05-2004, 10:09
Ceny są różne. Od 15 do nawet 70PLN/m2! My płaciliśmy bardzo dużo, bo 40-50PLN/m2 i drugi raz zapłacilibyśmy tyle samo z największą przyjemnością temu samemu, prawdziwemu fachowcowi. Warto było. Drugą łazienkę zamawiamy też u niego. Miałem i widziałem już różnych fachowców od płytek i nie od płytek. Oby każdy z Was znalazł takiego jak nasz ale za 25PLN/m2.

Slawek :)
25-05-2004, 11:36
U mnie ceny były różne, ale raczej z dolnego pułapu -
w łazience, gdzie były kafle 30x30 na podłodze, 15,15 na ścianach i 3 m2 mozaiki 2x2 cm płaciłem za całość po 25 PLN (nawet za mozaikę, co mnie nieco zszokowało, bo myślałem że będzie chciał wziąć za nią podwójnie - było trochę układania).
W kuchni kosztowało mnie to taniej - przy prostym układzie 16 PLN za metr, ale woziłem pana z odległej o 12 km wsi...
Natomiast takiego pajaca, który by mi krzyknął 70% wartości kafli to chyba bym psami poszczuł, bo ciekawe kto byłby gotow płacić przy drogich kaflach np. 100-130 PLN za m2 położenia.


Pozdrowienia

smartcat
25-05-2004, 11:46
No dobra, a placiliscie te kwoty za m2 i wliczone było w te cene szlifowanie kafli na krawędziach np glifów czy załamań muru?

Anula73
25-05-2004, 12:02
Wlasnie jestem na etapie wyboru fachowca.
Widzialam efekty pracy - nie ma sie do czego przypiac.
Kafle bez wzgl. na wymiar 35 zl/m2,
silikonowanie - 7 zl/mb
calkowite osadzenie umywalki, kibelka - po 80 zl
kabina prysznicowa z brodzikiem z oblozeniem kaflami 250 zl
wyrownanie podloza - 15 zl/m2.

Drogo, dlatego sie jeszcze zastanawiam, ale ladnie.
W tym jest wszelaka obrobka kafli, raczej bez listw plasikowych naroznych.

Anula

Slawek :)
25-05-2004, 12:10
A co to znaczy "całkowite osadzenie kibelka"?
U mnie za osadzenie kibelka i bidetu w przygotowanych już wcześniej geberitach hydraulik wziął po 50 PLN (wcześniej za montaż geberitów po 80 PLN).
IMHO osobna opłata za silikonowanie to trochę bezczelność, za niedługo i fugowanie będzie osobno...

ArtMedia
25-05-2004, 13:37
No dobra, a placiliscie te kwoty za m2 i wliczone było w te cene szlifowanie kafli na krawędziach np glifów czy załamań muru?
U nas było wszystko w cenie za m2. Wszystkie płytki cięte do kantu na pile wodnej. Żadnych listew.
Montaż sprzetów dodatkowo.

dobrzykowice
25-05-2004, 13:39
A co to znaczy "całkowite osadzenie kibelka"?
U mnie za osadzenie kibelka i bidetu w przygotowanych już wcześniej geberitach hydraulik wziął po 50 PLN (wcześniej za montaż geberitów po 80 PLN).
IMHO osobna opłata za silikonowanie to trochę bezczelność, za niedługo i fugowanie będzie osobno...


50 zł za przykręcenie kibla do geberitu ? Ja bym CI to sławek zrobił za przysłowiowe piwo, to naprawde jest banalna robota :)

KrzysiekMarusza
25-05-2004, 16:32
25 zł/m2, po negocjacjach 23 zł :)

hej - Krzysiek

Szpulka
25-05-2004, 16:39
To ja was wszystkich przebiję 0zł - sama kładę :D :wink: ale tylko na podłodze, na ścianach jeszcze się nie odważyłam. Jak ktoś ma ciutkę czasu to polecam, to jest na prawdę łatwe. Nawet nauczyłam się ciąć płytki na maszyneri tylko diaksa jeszcze się boję i zatrudniam męża do pomocy :lol:
U znajomych w Warszawie facet robił za 18zł z metra i robił przyzwoicie tylko wolno.
A płacić 50 zł za przykręcenie kibla toż to rzeczywiście szok! :evil:

ArtMedia
25-05-2004, 16:40
U nas montaż sprzętów oznaczał montaż np. stelaża, podłączenie do niego instalacji i na końcu przykręceni i zasilikonowanie szczelin. W przypadku kabiny doprowadzenie instalacji, "przyklejenie" brodzika, ustawienie kabiny, montaz baterii, silikonowanie... Ile kosztowały montaże musiałbym sprawdzić...

ArtMedia
25-05-2004, 16:48
Sam tez położyłem ok. 1m. na ścianie, bo mi fachowiec skończył, a ja się obejrzałem, że jeszcze kilka rządków będzie potrzeba pod okap. Samo układanie ok. Nie tak równo jak fachura, ale tak na oko jak Ci co biorą po 20PLN za m2 ;-) Tylko z cięciem do naroznika na razie nie poradzę...

Slawek :)
25-05-2004, 20:05
qrka,
żebym to ja Dobrzyk wiedział, to bym Ci i przycisk i bidet za kilka piwek .....
Przycisk dał panu w kość, nie powiem

Jak kiedyś będę robił drugą łazienkę, to walę do Ciebie jak w przysłowiowy dym :lol:

Tommco
25-05-2004, 20:54
Powidzcie mi, jak to jest z tym szlifowaniem narożników. To jest chyba bardziej wymagająca praca. Czy można tak robić wszystkie kafelki, czy tlko te droższe i lepsze? Trochę mi się nie podobają te listwy narożnikowe i właśnie nie wiem co mam zrobić...Kafle będę miał z Tubądzina i Cersanitu...O ile może być droższe układanie ze szlifowaniem?

Pozdrawiam

dobrzykowice
25-05-2004, 21:57
qrka,
żebym to ja Dobrzyk wiedział, to bym Ci i przycisk i bidet za kilka piwek .....
Przycisk dał panu w kość, nie powiem

Nie gadaj :o To czym on go zakładał, nogą ? :D Zajeło mi to kwadransik, a był to mój pierwszy raz :oops: ;)

Jak kiedyś będę robił drugą łazienkę, to walę do Ciebie jak w przysłowiowy dym :lol:

mówisz i masz :)

Szpulka
26-05-2004, 08:24
Powidzcie mi, jak to jest z tym szlifowaniem narożników. To jest chyba bardziej wymagająca praca. Czy można tak robić wszystkie kafelki, czy tlko te droższe i lepsze? Trochę mi się nie podobają te listwy narożnikowe i właśnie nie wiem co mam zrobić...Kafle będę miał z Tubądzina i Cersanitu...O ile może być droższe układanie ze szlifowaniem?
Listwy są ostatnio niemodne niby, że to taki kicz i łatwizna, ale ja uważam , że to zależy co się komu podoba. Pamiętaj, że nie każdą płytkę można szlifować krawędziowo, właściwie tylko gresy żeby narożnik wyszedł taki sam jak ten fabryczny. Czasem to ma duże znaczenie bo wyobraź sobie płytki udające antyczny kamień a do tego plastikowe wykończenie? :-?

ArtMedia
26-05-2004, 09:44
Postaram się zrobić zdjęcia i umieścić na forum, jak można dociąć do narożnika najzwyklejsze płytki z Paradyża, za 25PLN/m2 (cena płytek), aby zadać kłam twierdzeniom o niemożliwości takiego docięcia. Ktoś kto potrafi każdą płytke dotnie nie niszcząc przy tym ani jednej.

smartcat
26-05-2004, 11:01
Pytałem sie ile kosztuje to szlifowanie bo chciałem porównać z cena jaka ja zapłaciłem. Troche mi wstyd bo chyba mocno przepłaciłem ( innymi słowy dałem sie wydudkać czego nie lubie) ale na szcześćie robiona była póki co tylko toaleta więc do łazienki moge wziąc innego glazurnika lub negocjować nowe ceny. Za ściany i terakote płaciłem 40 za m2 netto a za szlifowanie 25zł za mb. Plus kazdy otwór czy to na baterie czy na gniazdka wiercony w glazurze 15PLN netto A było tego szlifowania trochę... wiec można powiedziec ze w sumie wyszło za m2 70 PLN :-(
Qrczaki chyba dałem sie "tryknąć" fachowcowi..
Jednakże trzeba mu przyznać że zrobił zajefajnie i to na polskiej płytce z "Ceramiki Pilch"

Anula73
26-05-2004, 12:28
Czy mowiac o szlifowaniu plytek zamiast stosowania listw naroznych macie na mysli sciecie bokow dwoch plytek o jakies 45 stopni i zlozenie je tak zeby byl winkiel 90 stopniowy ? Czy to sie nie ukrusza ? Czym to sie laczy - fuga, silikonem, czy tez nic sie w to nie wklada ? Jak to sie spisuje w praktyce - czy nie jest podatne na uszkodzenia ?
Czy sa gdzies moze jakies zdjecia w necie jak to wyglada ?

prosze oswieccie mnie.

Pozdrawaim,
Anula

inwestor
26-05-2004, 12:43
Cena m2 to nie wszystko. Glazurnicy potrafia sobie po robocie wymyslać najdziwniejsze koszty dodatkowe. Np. liczą sobie inaczej za schody nie za m2 tylko za mb, dodatkowo za szlaczki, szlifowanie krawędzi inna cena za układ w karo itp. W cene oczywiście wchodzi fugowanie silikonowanie i zmywanie płytek do czysta. Więc sama cena za m2 to nie wszystko. Może okazać się że cena 25zł/m2 jest bardzo wysoka bo po podliczeniu wszystkiego na koniec wyjdzie 50...60 zl/m2. Najlepiej niech przed robota glazurnik sobie wszystko pomierzy policzy i poda cenę za całośc roboty ze wszystkimi dodatkami. Tak zawsze jest taniej się umawiać i poźniej nie ma niespodzianek.
Pozdrawiam

smartcat
27-05-2004, 07:02
Czy mowiac o szlifowaniu plytek zamiast stosowania listw naroznych macie na mysli sciecie bokow dwoch plytek o jakies 45 stopni i zlozenie je tak zeby byl winkiel 90 stopniowy ? Czy to sie nie ukrusza ? Czym to sie laczy - fuga, silikonem, czy tez nic sie w to nie wklada ? Jak to sie spisuje w praktyce - czy nie jest podatne na uszkodzenia ?
Czy sa gdzies moze jakies zdjecia w necie jak to wyglada ?

prosze oswieccie mnie.

Pozdrawaim,
Anula

Anula tak jest jak piszesz: szlifowanie pod kątem a potem wypełnenie fugą

Pawel P.
27-05-2004, 08:39
25zł/metr prostopadle lub 30zł/metr tzw. karo.
Niezależnie jaie podłoże, wielkość płytek, listew itd.
Jestem zadowolony, a i cena jak na Warszawę nienajgorsza. :wink:
Pozdrawiam.

ciampur
28-05-2004, 00:22
Normalnie powinno być 20-25zł /m2 . Uwaga nie daj się złapać za dodatki. Murki przycinki . Wzorki itp

jurasz
28-05-2004, 07:29
Słuchajcie, a w jaki sposób robili Wam wykończenie na styku płytek i framugi drewnianych drzwi???
Fuga odpada - przy drewnie się wykruszy.
Moi fachowcy proponują dać plastikowe listwy narożnikowe - ale to chyba nie najlepiej wygląda...

inwestor
28-05-2004, 07:41
Daj silikon w kolorze fugi lub futryny. Przyzwoite firmy produkujące fugi mają w ofercie równierz silikony w kolorach fugi np. firma Mapei.
Pozdrawiam