PDA

Zobacz pełną wersję : Komin otwarty od góry



cte
17-05-2012, 05:35
Bardzo proszę o radę co powinienem zrobić z kominem otwartym od góry, do którego leje mi się woda. Komin został tak zaprojektowany, że miał 6 kanałów (po trzy w dwóch rzędach) a po adaptacji (przesunięta do piwnicy kotłownia i dodatkowa wentylacja) ma 8 kanałów (4x2). Na dodatek częściowo jest to komin systemowy, tak, że kanały mają różne kształty, wymiary itp. Ja nie zwróciłem na to uwagi, podczas adaptacji architekt również słowem nie wspomniał o tym że coś jest nie tak, kierownik budowy wziął kasę i tyle - a murarze dopiero na koniec budowy, przy ostatniej warstwie cegieł komina, powiedzieli, że w takim wypadku nie da się go zamknąć od góry (kanały wentylacyjne nie będą przewiewane "na wylot") Efekt: dół komina jest wilgotny, bo w czasie deszczu woda się leje a potem nie wysycha :( Widziałem daszki "napoleońskie" ale mój komin ma prawie1,7x1 metra a to już duża powierzchnia i nie wiem, czy takiego daszku (nawet zrobionego na zamówienie) nie zerwie wiatr...

selius
17-05-2012, 12:00
Mozesz zrobic to dobrze i wylac czape z betonu/obrobic blacha i nalozyc na kazdy kanal nasady
lub
zrobic to zle i wylac czape z betonu/obrobic blacha i otworzyc kanaly tylko z jednej strony.

kominiarz
17-05-2012, 22:29
Wentylacja z jednej strony to niezbyt dobry pomysł. Zrób daszek napoleoński na sześciu wyższych nogach z grubszej blachy i będzie i dobrze i ładnie