PDA

Zobacz pełną wersję : Posadzka epoksydowa a panele podłogowe



Daral7
17-05-2012, 08:04
Witam
Czy można kłaść panele podłogowe na posadzce epoksydowej ? Są jakieś przeciwwskazania lub obostrzenia ?
Pozdrawiam

la***is
20-05-2012, 14:33
Witam
Czy można kłaść panele podłogowe na posadzce epoksydowej ? Są jakieś przeciwwskazania lub obostrzenia ?
Pozdrawiam

Skoro już jest, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, postępujesz tak, jak na betonie, podkład i dalej panele.....

Daral7
25-06-2012, 06:54
Skoro już jest, to nie widzę żadnych przeciwwskazań, postępujesz tak, jak na betonie, podkład i dalej panele.....

Jakis problem jednak jest. W mojej firmie tak właśnie zostały położone panele. Po kilku skargach pracowników, którzy tam pracują ( zapalenie spojówek, nieprzyjemny zapach, problemy alergiczne) ściągnęliśmy panele a pod nimi straszny zapach, w całym pomieszczeniu nie dało się oddychać. Co może być tego przyczyną ? Brak wentylacji pod podłogą ? Panele jakieś kiepskie ? Podkład ? Ma ktoś jakiś pomysł ?

Pozdrawiam

Daral7
28-06-2012, 05:51
spotkał się ktoś z czymś takim ?

Pa*Krk
28-06-2012, 09:02
Przede wszystkim zalecane jest by było staranne przygotowane podłoże + wykwalifikowana ekipa do wylania żywicy

Daral7
28-06-2012, 10:19
posadzka epoksydowa ma kilka lat, 2 lata temu położono na to panele. Zrobiłem badania środowiska pracy - pobranie próbek powietrza po ściagnięciu połowy paneli w pomieszczeniu - m.in. na formaldehyd - badania nic nie pokazało - a smród straszny spod paneli.
Co to może być ?

jarekkur
28-06-2012, 22:26
posadzka epoksydowa ma kilka lat, 2 lata temu położono na to panele. Zrobiłem badania środowiska pracy - pobranie próbek powietrza po ściagnięciu połowy paneli w pomieszczeniu - m.in. na formaldehyd - badania nic nie pokazało - a smród straszny spod paneli.
Co to może być ?
Na co to śmierdzi? Stęchlizna? Ostry zapach mocznika? Octu z amoniakiem? Jaką wilgotność miało podłoże przed nakładaniem epoksydu?

Daral7
29-06-2012, 11:17
Na co to śmierdzi? Stęchlizna? Ostry zapach mocznika? Octu z amoniakiem? Jaką wilgotność miało podłoże przed nakładaniem epoksydu?

ciężko powiedzieć coś o epoksydowej podłodze, śmierdzą panele firmy KRONO ORGINAL, doszedłem do tego po oznaczeniach na panelach . Może zostały kiedyś zamoczone - ale żeb tak śmierdziały po tym ? Albo podkład pod panelami.

Miał ktoś tak ?