PDA

Zobacz pełną wersję : Podest przy ścianie - z czego wykonać?



michalp
20-05-2012, 08:07
Witajcie,

Chciałbym wykonać podest montowany na podłodze przy ścianie o głębokości 40 cm i wysokości 12 cm. Ma być pomalowany. Będzie na nim coś stało, na przykład książki. Zastanawiam się jednak, z czego należy go wykonać. Pierwsza myśl - płyta kg + farba, ale to jest moim zdaniem rozwiązanie fajne na początku. Każda rysa będzie skutkować tym, że zamiast farby będą białe kreski. Poza tym problem przecierania z kurzu - pewnie tylko na sucho.

Z czego należy taki podest wykonać, aby był praktyczny w używaniu?

Michał

d***a*l
20-05-2012, 08:59
witam niewiem dokładnie jak będzie wyglądał ten podest ale jesli zrobił bys go z OSB można wkleic płyty Lacobel na to osb, wysoki standard wykończenia :)

michalp
20-05-2012, 09:17
No tak, tylko że mi zależy na tym, aby to był konkretny kolor z mieszalnika, bo taki sam ma być na cokołach przy pozostałych ścianach. A lacobela raczej nie dopasuję do tego.

Pomyślałem przed chwilą o lakierowanych frontach (takich jak od kuchni tylko w długiej formatce) - to dobry pomysł? Ale czy można to malować farbą do ścian z mieszalnika?

vadiol
20-05-2012, 14:07
Gazobeton . Nie popęka po obciążeniu książkami .

michalp
20-05-2012, 14:30
Tyle, że ja nie boję się, czy popęka, ale o to, że w przypadku rysy od razu zejdzie w tym miejscu farba.

d***a*l
21-05-2012, 20:56
na to lak.lakier podniesie wytrzymałość, może jakiś mat