PDA

Zobacz pełną wersję : majsterkowanie



pawilon
20-05-2012, 12:45
Mój ojciec uwielbia majsterkować. Ma już swoje lata, siedzi na emeryturze i nie ma co robić, to naprawie przeróżne rzeczy. W związku z tym chciałbym mu zrobić prezent i myślę że najbardziej ucieszyłby się z jakichś narzędzi, bo te jego to są już stare wypracowane. Na tyle ile on ich używa to potrzebne są wytrzymałe narzędzia. Znacie może jakąś porządną firmę?

robertsz
20-05-2012, 16:17
KNIPEX, STANLEY, FACOM i wiele wiele innych, których nie znajdziesz w CASTORAMIE.
Najpierw zdecyduj się co chcesz kupić, potem dopiero szukaj producenta.

Ale zanim kupisz pomyśl 2 razy, ja korzystam ze swoich sprawdzonych narzędzi i nowe kupuje dopiero jak się stare narzędzie zniszczy.

blackout
21-05-2012, 00:23
To zależy o jakie narzędzia ci chodzi. O jakieś zestawy walizkowe, typu klucze, wkrętaki, nasadki, grzechotki czy jakiś "grubszy" sprzęt?
Na pewno omijaj markety budowlane, bo tam raczej porządnego sprzętu nie znajdziesz.

andrzejjot
21-05-2012, 12:13
ja jakies pol roku temu kupilem zestaw narzedzi za 500 zl. sporo, wiec.. ale nie zaluje. tym bardziej, ze mam swoj maly biznes i to co zaplacilem za narzedzia raz dwa mi sie zwrocilo ;) w tym zestawie mam nasadki, końcówki oraz klucze, w sumie chyba 91 czy 93 sztuki narzedzi

blackout
21-05-2012, 12:30
ja jakies pol roku temu kupilem zestaw narzedzi za 500 zl. sporo, wiec.. ale nie zaluje. tym bardziej, ze mam swoj maly biznes i to co zaplacilem za narzedzia raz dwa mi sie zwrocilo ;) w tym zestawie mam nasadki, końcówki oraz klucze, w sumie chyba 91 czy 93 sztuki narzedzi

A o jakich narzędziach mówisz? 5 stów to raczej niedrogo za taki zestaw. Ja jakieś dwa lata temu płaciłem mniej wiecej za taką walizeczkę 700 zł. Nie powiem, dobre sa, ale ręka drżała jak płaciłem hehe.

Elfir
21-05-2012, 13:40
w złym dziale założyłeś temat, przenoszę.

maska45
21-05-2012, 23:54
Zdecydowanie od lat używam narzędzi BAHCO i nigdy się nie zawiodłem.Kosztują trochę,ale warto wydać każde pieniądze.Tutaj macie link do mojego ostatniego zakupu-zestaw,który będę miał na długie lataaaaa http://www.ceneo.pl/1225297

MORDIMER.
10-06-2012, 23:00
Lubię bardzo majsterkować i mam trochę różnych narzędzi. Wiem jedno trzeba unikać tandety bo tym to nic nie da się zrobić. Z firm, które znam mogę polecić: COVAL, STANLEJ, KUŹNIA, czy ostatnio wypróbowuje NEO. Jeżeli chcesz coś powybierać, to popatrz tutaj:http://megastore.pl/0,4704,Narzedzia-reczne.html?&del[prod]=all_items

tombuild
18-02-2017, 10:27
ojciec szuka pilarki stołowej dla siebie, podpowiedziałem mu model ryobi, bo mam od nich kilka rzeczy i są bardzo fajne, niedrogie i jakość też ok, widziałem w leroy tą pilarkę i wygląda ok, ktoś z was miał styczność z tym sprzętem? Albo innej marki? Głównie będzie służyła do cięcia palet, czasami jakieś dechy, drzewo, bo rodzinka ma las i czasami coś tam podrzucą do pocięcia

mietek440
18-02-2017, 15:05
Dedra lub trochę droższa Metabo .

bladyy78
18-02-2017, 16:25
Co do pilarek stołowych jak chcesz ciąć palety to te pilarki to są zabawki mam taką podobna 20-30 letnia stara dobra konstrukcja, jest fajna do drobnych prac, ale do ciecia drewna palet , średnio się nadają, potniesz nią palety bo ja taką pociłem kilkadziesiąt palet i kilkanaście kubików desek ale jest to upierdliwe i czasochłonne, te pilarki maja słabe silniki i małe tarcze. Do ciecia drewna i palet zrobiłem sobie dużą stabilną pilarkę gdzie tarcza tnąca jest na wałku napędzanym paskiem klinowym przez silnik. Te małe pilarki nie są stabilne i ciężko samemu na nich ciąć palety czy drewno. Jak chcesz kupić pilarkę typowo do ciecia to kup pilarkę z dużym stołem na którym możesz taką paletę położyć i pilarka ci się nie przewróci coś takiego jak w tym linku http://allegro.pl/cyrkularka-krajzega-pila-stolowa-producent-nowa-i6697113867.html

mietek440
18-02-2017, 17:33
Blady piszesz od rzeczy , silniki są różne . Tarcza w zestawie podstawowa do rozcinania . Osobiście mam metabo 2,8 kW 400V .Wstawiłeś podobną do tej co miałem kiedyś , zrobiłem ją sam . Fakt była dużo solidniejsza , raz zdarzyło m i się ciąć podkład kolejowy , tarcza wystawała ponad blat 16 cm . Była jednak ciężka , piekielnie ciężka pomimo że że była na trzech kołach w tym jedno na zawiasie .

TomeczekBBS
13-03-2017, 16:14
Też lubię majsterkować i trzy miesiące temu wymieniałem kilka sprzętów w warsztacie. Teraz mam *******. Nie znałem marki, ale okazało się, że mają trzy lata gwarancji po rejestracji sprzętu na stronie, więc pomyślałem, że na moje potrzeby to mogę spróbować. Powiem Ci, że jestem zadowolony, bo narzędzi używa się bardzo dobrze i sprawiają wrażenie solidnych. także idealne dla majsterkowicza ;)

Narzędzia Bosch
22-03-2017, 10:52
Na rynku dostępne są zestawy elektronarzędzi akumulatorowych Bosch. Dla majsterkowiczów przeznaczona jest linia zielona Bosch, jednak nawet niebieska (stworzona z myślą o profesjonalistach) oferuje przydatne narzędzia w dobrej cenie. W tym przypadku szczególnie polecamy wiertarko-wkrętarkę oraz urządzenie wielofunkcyjne GOP 30-28.