PDA

Zobacz pełną wersję : Garaż ogrzewany - spaliny poziome w ścianie czy bezpieczne ?



MINIEK2012
21-05-2012, 12:27
Mam wolno stojacy garaz 6,5m x 10m na dwa samochody + poddasze użytkowe dosc duze. Bede mial garaz ogrzewany gdyż na poddaszu robie silownie. Dach zostal juz przykryty czekam teraz na tynkarzy. Zakupilem piec Vailant 12kW kondensat i bedzie on zamontowany na parterze i nie wiem czy spaliny wypuscic w scianie poziomo czy wejsc w sciane poziomo a za sciana pionowo czy lepiej wyjsc pozadach ??

Czytalem tu na forum ze poziome rozwiazanie moze byc problematyczne gdyz w sezonie grzewczym spaliny beda lecialy na elewacje.
Czy to oznacza ze z czasem elewacja w danym miejscu bedzie okopcona ?


Chcialbym uniknac dodatkowe dziurawienia dachu poprzez wypuszczanie spalin ponad dach dlatego chce zapytac jakie wady jeszcze znacie jesli chodzi o poziome odprowadzenie spalin ??

Czy moze pojawic sie wilgoc na scianie ?

dawid2304
21-05-2012, 21:39
Oj kolego wiele rzeczy tu się może stać. a dla Ciebie najprostszymi słowami: Jeśli nie chcesz "dziurawić " dachu nie wiem z jakiego powodu to możesz wypuścić spaliny w okapie albo za nim. a co do okopcenia?? A w wypuszczeniu spalin nie chodzi tylko o to by wypuscić spaliny na zewąatrz ale też o zapewnienie odpowiedniego ciagu. ściana stanie się po pierwszym sezonie brzydka, z czasem czarna