PDA

Zobacz pełną wersję : Drzwi tarasowe z systemem uchylno-przesuwnym



asia_i_pawel
21-05-2012, 14:12
Witam,

poszukuje ludzi, ktorzy posiadaja drzwi tarasowe z systemem uchylno-przesuwnym PSK najlepiej na bazie brugmanna. Chcialbym poznac wasze odczucia z uzytkowania tego typu rozwiazan ;) Drzwi innych producentow ale z tym rozwiazaniem rowniez mnie interesuja ;)


Szukalem na forum i na googlach ale nie ma konkretnych opini uzytkownikow. Wypowiadaja sie albo dostawcy okien albo ludzie, ktorzy nie posiadaja tego typu rozwiazania.

Pozdrawiam
Pawel

andrzejzms
21-05-2012, 14:38
Posiadam drzwi Uchylno - Przesuwne , ale tez zawodowo zajmuję sie stolarką.Napisz co konkretnie ciebie interesuje tzn . czy masz "problem" z drzwiami (w zasadzie oknem balkonowym ) czy chcesz kupić taką stolarkę.

IVO333
21-05-2012, 18:43
Może się mylę ale dla użytkownika mniejsze znaczenie ma profil z jakiego suwankę wykonano , ważniejsze dla "odczuć" jest okucie, marka a przede wszystkim automat czy zwykłe.

Pozdrawiam

asia_i_pawel
22-05-2012, 09:03
chce taka kupic z oferty brugmann'a ale mam watpliwosci co do latwosci korzystania.

IVO333
22-05-2012, 09:26
chce taka kupic z oferty brugmann'a ale mam watpliwosci co do latwosci korzystania.
Na ową łatwość korzystania największy wpływ ma właśnie okucie, wymiar i ciężar skrzydła. A czy to Veka czy Brugman czy Deceuninck to już mniej znaczy.

homecactus
22-05-2012, 09:27
ja mam ale jeszcze nie korzystam, więc nie pomogę. szerokość 1,4m

Sebxyz
22-05-2012, 10:13
Witam.
Ja użytkuję drzwi uchylno-przesuwne na profilu aluplast okno dwu-szybowe wymiar szer 100 na 220 lub 230 okucia winkhaus modelu nie pamiętam z wysokim progiem. Otwieranie i uchylanie nie sprawia żadnego problemu, drzwi przesuwają się bezgłośnie i praktycznie nie trzeba używać siły, tylko przy zamykaniu trzeba mocniej docisnąć.
Pozdrawiam
Sebxyz

sikorb
22-05-2012, 19:46
Jako że montuję okna na profilu brugmann i okuciach winkhaus mogę polecić ten profil.

Jak kolega wyżej napisał najważniejsze są okucia, w przypadku winkhausa nie polecam zwykłego okucia jak już to tylko duo-port z automatem.
Podstawowe okucie z winkhausa to po prostu tandeta składająca się z kilku blaszek grubości 0.7mm,lata to skrzydło jak szmata.

ClNEK
22-05-2012, 20:18
mi się podoba funkcjonowanie drzwi uchylno przesuwnych z okuciem Siegena Aubi