PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewka na deski podlogowe lub klepisko



remontkamienicy
22-05-2012, 10:20
Witam, zabieram się do remontu kolejnego pomieszczenia w starej kamienicy. Największym problemem jest tam krzywa podłoga, która opada w jednym kierunku. Dodam, że pomieszczenie znajduje się na piętrze. na podłodze ułożone są deski sosnowe. Różnica poziomów wynosi ok. 5-6 cm. Moje pytanie jest następujące, czy można zastosować bezpośrednio na deski podłogowe wylewki np. z betonu perlitowego, oczywiście przy zastosowaniu folii i zbrojenia np. włóknami. Grubość wylewki wynosiła by od 3-8 cm. Gdyby wykonać ją na klepisku po ściągnięciu podłogi grubość wzrosła by o ok. 3 cm.
Podłoga ma być wykończona panelami. Drugie pytanie to gdzie można kupić beton perlitowy.

Jeśli mój pomysł uważacie za kiepski. proszę o podsunięcie innego rozwiązania. Nie ukrywam że zależy mi na niskich kosztach.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość bo to moja pierwsza wizyta i wpis na tym forum.

Michał

jarekkur
22-05-2012, 18:56
Witam, zabieram się do remontu kolejnego pomieszczenia w starej kamienicy. Największym problemem jest tam krzywa podłoga, która opada w jednym kierunku. Dodam, że pomieszczenie znajduje się na piętrze. na podłodze ułożone są deski sosnowe. Różnica poziomów wynosi ok. 5-6 cm. Moje pytanie jest następujące, czy można zastosować bezpośrednio na deski podłogowe wylewki np. z betonu perlitowego, oczywiście przy zastosowaniu folii i zbrojenia np. włóknami. Grubość wylewki wynosiła by od 3-8 cm. Gdyby wykonać ją na klepisku po ściągnięciu podłogi grubość wzrosła by o ok. 3 cm.
Podłoga ma być wykończona panelami. Drugie pytanie to gdzie można kupić beton perlitowy.

Jeśli mój pomysł uważacie za kiepski. proszę o podsunięcie innego rozwiązania. Nie ukrywam że zależy mi na niskich kosztach.

Pozdrawiam i proszę o wyrozumiałość bo to moja pierwsza wizyta i wpis na tym forum.

Michał

w Twoim przypadku ułożyłbym na keramzycie 5mm płyty OSB z piórem i wpustem. Pióro wpust klejony klejem D3. Na to panele. Takie podłogi budowałem w Monachium w butikach, gdzie jest ruch zdecydowanie większy niż w Twoim domu. Deski należy podobijać lub dodatkowo podokręcać między śladami po gwoździach. Na to rozłożyć folię 0,4mm. Wywinąć na ściany i przykleić aby nie opadała.
W progu przybić próg tak aby keramzyt nie wysuwał się spod płyt. Następnie wysypać na najbardziej opadniętym fragmencie keramzyt na wysokość śladu (ołówka) na ścianie. W ten sp[osób przygotować cały rząd przy ścianie. Przyciąć jedną płytę na pół i zacżąć układać. Najpierw smarujesz klejem pióra (klej nie może być szybkoschnący) i kładziesz połówkę płyty cięciem do ściany. Do czoła tej ułożonej płyty dostawiasz następną całą . WAŻNE: Pamiętaj układasz płyty napisami do góry. Potrzebna poziomica. Zawsze możesz pod płyty podsypać albo ująć keramzytu. Płyty OSB 18mm lub 20mm.

remontkamienicy
22-05-2012, 23:17
Czyli rozumiem, że podkład z płyty osb-3 ma być pływający? A co z folią, jak się domyślam powinna być paroprzepuszczalna, czy nie koniecznie. Dzięki za odpowiedź i z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.

Miśka76
24-05-2012, 19:28
Współczuję nawału pracy :) Też myślałam, ze będę musiała kłaść płyty OSB na stare deski, ale wystarczyło tylko poprawić legary, poprzybijać deski porządnie i skończyło się na samej piance. W zwiazKu z tym nie musiałam też stosować zadnej folii. Mimo wszystko kamienice mają niesamowity klimat. Jak duże masz mieszkanie? SKończyłes juz remont jakiegoś pokoju?

remontkamienicy
30-05-2012, 16:04
Tak, 3 pomieszczenia ma zrobione, teraz kolej na łazienka i kuchnie z jadalnią. Razem ok 75 m2

Miśka76
31-05-2012, 18:53
A masz sztukaterię na sufitach? Bo ja bym chciała mieć mieszkanie w kamienicy kiedys, z takimi pięknymi zdobionymi sufitami :)