PDA

Zobacz pełną wersję : projekt Z222 pracownia STUDIO Z500



delta9
22-05-2012, 19:44
Witajcie!

Rozważamy poważnie z żoną projekt Z222. Czy ktoś z Was buduje może dom wg tego projektu?

Jestem ciekawy, jak w rzeczywistości wypada kuchnia (jest trochę mała) oraz salon, a także czy podcienia nie powodują, że w salonie jest mało słońca (salon mamy od południowego zachodu).

Osobiście chyba poszerzmy dom o 1m, aby powiększyć kuchnię z salonem, nie rezygnując z podcieni.

Link do projektu: http://www.z500.pl/projekt/Z222,Dom-z-garazem-i-wykuszem-nad-wejsciem-o-wysmakowanym-nowoczesnym-wygladzie.html

http://www.z500.pl/thumb.php?src=res%2Fwizualizacje%2FZ222%2FZ222_vie w1.jpg&size=700&height=526

delta9
25-05-2012, 19:05
Nie wierzę, że nie ma na tym forum fanów nowoczesnych brył - dajcie znać :)

teeo
27-05-2012, 21:55
Witam,

Jak dobrze pójdzie z bankiem, to za ok. miesiąc mam nadzieję rozpocząć budowę domu właśnie według projektu z222 studia z500. Będziemy budować na śląsku.
Na etapie adaptacji projektu poszerzyliśmy dom o 0,7m. Oba podcienie również trochę zmniejszyliśmy, jeden bodajże o 20cm (ten przy kuchni), a ten od salonu o 10cm. Powiększyliśmy w ten sposób salon i gabinet na piętrze, kuchnia pozostała bez zmian. Z większych zmian dodatkowo odwróciliśmy bieg schodów, dzięki czemu powstała mała spiżarka przy kuchni, przesunęliśmy również łazienkę na dolę do małego pokoju, a przejście z garażu powędrowało w miejsce łazienki. I to chyba tyle z większych zmian - jeszcze trochę pokombinowaliśmy z pokojami na górze.
Z tego co dziś zauważyłem na stronie z500 już nawet ktoś postanowił podzielić się zdjęciami z realizacji z222 - pewnie empirycznie już wie więcej co i jak, może uda się z nim skontaktować.

A już myślałem, że tylko nam się ten projekt spodobał.
Pozdrawiam.

delta9
04-06-2012, 23:09
Witam

super, będę śledził Wasze poczynania - planujecie założyć dziennik budowy?

Piszesz, że kuchnia pozostała bez zmian. W oryginale ma 6,2m2 - nie masz obaw, że będzie to trochę mało?

Z jakiego powodu przesunęliście łazienkę w górę pod gabinet? Również o tym myślałem - głównie ze względu na to, aby stworzyć bufor pomiędzy chłodnym garażem a ciepłym domem oraz aby wszelkie zapachy garażowe (spaliny, oleje) nie przedostawały się do domu.

Z planowanych przez nas zmian na parterze:

1. Poszerzenie domu o ok. 1m w części salonowo-kuchennej (zysk: salon +4.8m2, kuchnia +1.86m2)
2. Całkowita likwidacja podcienia od strony kuchni (zysk: +4,3m2)
3. Obrócenie biegu schodów (zysk: spiżarnia przy kuchni)

Po takich zmianach salon (bez likwidacji gabinetu) będzie miał ok. 30m2, kuchnia ok 8m2 - być może wyciągniemy ją trochę w salon, np. wyspą.

Tym samym zyska trochę góra, co jest dla nas mniej istotne. Planowane zmiany na górze:

1. Zamiast łazienki przy sypialni rodziców zrobimy garderobę i powiększymy ją trochę kosztem sypialni (sypialnia poprzez poszerzenie budynku o 1m będzie nieco większa)

Jedyna moja obawa jest taka, czy bryła nie straci na wyglądzie po powiększeniu o 1m.

I na razie chyba tyle.

Radas69
12-06-2012, 09:40
Witam. U mnie podobnie jak wszystko pojdzie dobrze z bankiem to za m-c zaczynam budowe tego projektu k/ Poznania.
Ja w przeciwieństwie do was zostawiam bez zmian podcienie. Rezygnuje z gabinetu i kominka. Przesuwam łazienke tak jakby do nie istniejacej sciany gabinetu i drzwi z garazu montuje w wiatrołapie, czyli taka zamiana.
Kuchnia pozostaje bez zmian z tym ze tam gdzie jest wyrysowany stół, montuje barek z piecem i okapem przez co zyskuje wiecej szafek w kuchni i to mi w zupelnosci starczy.
Cały czas rozważam nad biegiem schodow jak kolega wyzej o tym wspomnial, poniewaz gdy zyskam spizarke to strace szafki na scianie,wiec sa plusy i minusy, takze to kwestia u mnie do przemyslenia. Montuje jeszcze drzwi z boku domu z pom. gospodarczego aby nie biegac ciagle przez garaz czy to po kosiarke czy grilla czy cokolwiek. To tyle jezeli chodzi o parter.

Na pietrze tez kilka zmian zrobilem ale teraz troche sie spiesze wiec wymienie sie z wami wiadomosciami wieczorem.

Mam tylko pytanie jak robicie rynny czy w budowane w ociepleniu czy na zewn?

pozdrawiam

delta9
18-06-2012, 21:47
Montuje jeszcze drzwi z boku domu z pom. gospodarczego aby nie biegac ciagle przez garaz czy to po kosiarke czy grilla czy cokolwiek.

Racja - mały szczegół, ale trzeba o tym pamiętać. Również mam to w planach.


Na pietrze tez kilka zmian zrobilem ale teraz troche sie spiesze wiec wymienie sie z wami wiadomosciami wieczorem.

To jak z tymi zmianami na piętrze?


Mam tylko pytanie jak robicie rynny czy w budowane w ociepleniu czy na zewn?

Poczytałem trochę o problemach z rynnami schowanymi w ociepleniu, np. tutaj (http://forum.muratordom.pl/showthread.php?159248-Dach-schowane-rynny-prosz%C4%99-o-rad%C4%99-)&p=4075196&viewfull=1#post4075196). Nie podjąłem jeszcze decyzji.

@teeo, @Radas69: czym planujecie ogrzewać dom?

delta9
03-07-2012, 21:31
Jak tam, ruszyło się coś u Was?

Elfir
04-07-2012, 15:11
IMHO to bryła ładniej wyglądałaby z innymi oknami.
Teraz wygląda jak klasyczny projekt przerobiony na niby nowoczesny.

Np. od frontu na poddaszu zamiast okien połaciowych okna połaciowe balkonowe (to łamane)
http://www.dombud-plus.pl/images/fakro.jpg

W wykuszu aż się prosi dać duże okno, a nie wąskie balkonowe.

Zastanawiam się dlaczego przy tak małych rozpiętościach stropów dają tyle ścian nośnych na parterze?

delta9
12-07-2012, 18:01
IMHO to bryła ładniej wyglądałaby z innymi oknami.
Teraz wygląda jak klasyczny projekt przerobiony na niby nowoczesny.

Np. od frontu na poddaszu zamiast okien połaciowych okna połaciowe balkonowe (to łamane)


Zapewne takie rozwiązania są droższe od zwykłego okna połaciowego, a szczególnie mi się nie podobają.



Zastanawiam się dlaczego przy tak małych rozpiętościach stropów dają tyle ścian nośnych na parterze?

Niestety nie wiem.

Elfir
12-07-2012, 21:49
tylko w takie upały jak teraz okna połaciowe nagrzewaja poddasze do piekarnika.

delta9
13-07-2012, 09:05
tylko w takie upały jak teraz okna połaciowe nagrzewaja poddasze do piekarnika.
Czy instalacja rolet zewnętrznych jest rozwiązaniem?

Elfir
13-07-2012, 10:46
A jak wietrzyć pomieszczenia?
Latem dach się nagrzewa i całe gorące powietrze spływa po nim do wnętrza. Nawet w nocy trudno szukać ochłody.

delta9
13-07-2012, 19:07
A jak wietrzyć pomieszczenia?
Latem dach się nagrzewa i całe gorące powietrze spływa po nim do wnętrza. Nawet w nocy trudno szukać ochłody.
Wentylacja mechaniczna nie da rady?

Elfir
13-07-2012, 19:25
Nie. Raczej klimatyzacja.

Ale widzę, żę masz swoją wizję i raczej nic cię nie przekona.

Ja napisałam o problemach projektu z dystansu, obiektywnie.