PDA

Zobacz pełną wersję : Czy to odpowiedni moment na zabudowę poddasza?



pablomoc
22-05-2012, 20:35
Witam,

Mam dom na etapie stanu surowego zamkniętego. Teraz będzie robiona elektryka i hydraulika i po instalacjach wylewki. Chciałem w tym momencie przed instalacjami i wylewkami ocieplić dach i zainstalować profile i pokryć paroizolacją ale nie wiem czy to dobry pomysł w tej chwili szczególnie chodzi mi o tynki i wylewki. Zabudowa poddasza będzie do samej ściany i jeżeli potem będą robione tynki to tynk będzie nachodził na zabudowę. Podobna sytuacja będzie z wylewkami. Wylewka najdzie na zabudowę ścianki kolankowej z regipsu. Proszę o rady

Aedifico
22-05-2012, 21:30
Dlaczego wylewka ma nachodzić na zabudowę? Zabudowy to się zazwyczaj wykonuje ostatnie.

pablomoc
23-05-2012, 07:09
z tąd moje pytanie, czy to dobry pomysł wykonywać zabudowę na tym etapie. Zabudowa ścianki kolankowej będzie do samej ziemi a wylewka z ociepleniem zajmie 12cm czyli najdzie na zabudowę. o to chodzi

Aedifico
23-05-2012, 09:17
z tąd moje pytanie, czy to dobry pomysł wykonywać zabudowę na tym etapie. Zabudowa ścianki kolankowej będzie do samej ziemi a wylewka z ociepleniem zajmie 12cm czyli najdzie na zabudowę. o to chodzi

Ja zabudowy zostawiam na koniec i wykonuje na na taśmie akustycznej z dylatacją od wylewki (g-k nigdy nie może przylegać do wylewki na styk).

d***a*l
24-05-2012, 20:03
poddasze ostatnie po co ko,mbinować

adim
25-05-2012, 14:17
Proponuje zostawić poddasze na koniec, wtedy sam zobaczysz co i jak