PDA

Zobacz pełną wersję : okna tarasowe przesuwne - proszę o opinie



taitka
23-05-2012, 21:21
Jak w temacie, proszę o opinie właścicieli okien tarasowych przesuwnych. Właściciel firmy zaproponował mi, okno składające się 2 połaci przesuwnych, z ruchomym słupkiem. Wymiary otworu: 270cm szerokości i 210cm wysokości. Pan od pomiarów zdecydowanie odradzał takie rozwiązanie. Dodam, że w oknach będzie 1 szyba p4. Tylko proszę mnie nie przekonywać, że p4 jest bez sensu itp. w tym przypadku chodzi o moje poczucie bezpieczeństwa, a krytycznych opinii nasłuchałam się już dosyć.

taitka
23-05-2012, 22:37
nikt nie ma okien przesuwnych?

stary
23-05-2012, 22:59
Z tych propozycji wybierz podział na pół, okucie ze wspomaganiem . Przy tym wymiarze i szybie trzeba już używać większej siły, jednak jest to moim zdaniem lepsze wyjście .
Podział na cztery nie ma sensu, uroku a tylko koszty znacznie wyższe. Po za tym: nie w każdym systemie można go wykonać z powodu zbyt wąskich skrzydeł.
Obejrzyj załącznik i wymiary, które nie różnią się specjalnie pomiędzy systemami. Można też wstawić stałe szklenia w skrzydle aby szyby miały jednakową wysokość.
Rozważ, jakiej szerokości chcesz mieć wyjście na taras, żeby np, wynieść stolik czy kanapę :rolleyes: a potem wybieraj. Być może podział na 3 części - fixy po bokach środek przesuwny- będzie lepszy albo popularny słupek ruchomy + fix.

Charlie
23-05-2012, 23:03
głupoty gada albo jeszcze nie robił w ogóle przesuwki.
Ja mam o wiele większą -co prawda z drewna a nie PVC, i bez problemu to wszystko chodzi.
Szybę mam jeszcze grubszą niż P4.
To tyle w temacie.

taitka
02-06-2012, 18:12
zdecydowałam się na otwieranie tradycyjne z 3 skrzydłami. bałam się późniejszych problemów, bo z tego co się dowiadywałam, to najwiecej reklamacji jest właśnie z przesuwnymi.

jareko
02-06-2012, 19:31
zdecydowałam się na otwieranie tradycyjne z 3 skrzydłami. bałam się późniejszych problemów, bo z tego co się dowiadywałam, to najwiecej reklamacji jest właśnie z przesuwnymi.ha ha ha i tak tworzą się teorie spiskowe, jedna baba drugiej babie.... i tak naprawdę g... wiadomo
Problemy możesz mieć jeszcze większe z tymi swoimi 3 skrzydłami jak zamontują ci papraki, takie same będzie miał każdy komu przesuwki inteligentni inaczej zamontują.
O ile w tym co wybrałaś masz troszkę większy margines błędu przy montażu to przy HS-ach jest on minimalny zaś przy PSK też mniejszy
Mnie natomiast ubawiło co innego
23-05-2012 22:21 pojawia się pytanie
23-05-2012 23:37 pojawia się "nikt nie ma okien przesuwnych?"
raptem godzina i 16 minut - pożar w burdelu czy co ? Czy przypadkiem powoli Wam nie odbija ? Co ?
23-05-2012 23:59 - odpowiedź starego i co? Zamilkłaś z wrażenia i wszystko zrozumiałaś ? by po tygodniu obwieścić że wybrałaś to i owo

Coraz bardziej zaczynają mnie Forumowicze wkurzać swoim podejściem do innych

MMichal
02-06-2012, 20:27
Witam


zdecydowałam się na otwieranie tradycyjne z 3 skrzydłami. bałam się późniejszych problemów, bo z tego co się dowiadywałam, to najwiecej reklamacji jest właśnie z przesuwnymi.

a od kogo to słyszałaś ? zapewne od ekipy lub sprzedawcy, którzy powinni zajmować się handlem węglem a nie stolarką, oczywiście lepiej zakręcić klientem i mieć problem z głowy. Dałaś się wkręcić to mówi się trudno ale nie rozpowiadaj takich bzdur dalej :)


ha ha ha i tak tworzą się teorie spiskowe, jedna baba drugiej babie.... i tak naprawdę g... wiadomo
Problemy możesz mieć jeszcze większe z tymi swoimi 3 skrzydłami jak zamontują ci papraki, takie same będzie miał każdy komu przesuwki inteligentni inaczej zamontują.
O ile w tym co wybrałaś masz troszkę większy margines błędu przy montażu to przy HS-ach jest on minimalny zaś przy PSK też mniejszy
Mnie natomiast ubawiło co innego
23-05-2012 22:21 pojawia się pytanie
23-05-2012 23:37 pojawia się "nikt nie ma okien przesuwnych?"
raptem godzina i 16 minut - pożar w burdelu czy co ? Czy przypadkiem powoli Wam nie odbija ? Co ?
23-05-2012 23:59 - odpowiedź starego i co? Zamilkłaś z wrażenia i wszystko zrozumiałaś ? by po tygodniu obwieścić że wybrałaś to i owo

Coraz bardziej zaczynają mnie Forumowicze wkurzać swoim podejściem do innych

całkowita zgoda :) jeszcze chwila i jak KTOŚ nie odpowie teraz zaraz już to naślą Ci do domu bandziorów :D

Pozdrawiam

malux20
02-06-2012, 20:39
4metry szerokości 2,50 WYSOKOŚCI hs w drewnie 2 szyby 6mm +1 szyba 10mm p4 2 skrzydła na niej roleta nadstawna
zero kłopotówtakie moje największe doswiadczenie w drewnie
w plastyku faktycznie rozmiar 2,70na 2,10 jeszcze w kolorze to bajer na lata- rekord to wymiana zwykłej przes plajstykowej na drewno jeszcze przed zamieszkaniem

oczywiście 2 skrzydła

taitka
04-06-2012, 20:51
.... to teraz mnie ukamieniujcie jeszcze.
Z jednej srony przyznam Wam rację ale ton Waszej wypowiedzi jest bynajmniej dla mnie nie do przyjęcia. Z prostakami zamieszkującymi niziny intelektualne nie mam zwyczaju rozmawiać.
Trochę więcej kultury Panowie!
Jeden z Was sprzedaje okna i aż dziw bierze, że publicznie razem ze swoją reklamą potrafi się z takim hamstwem obnosić. Klientów przez takie wypowiedzi na pewno nie zyskasz. Ale nie jestem od tego, żeby uczyć tutaj Was kultury i szacunku do drugiej osoby, czego się z mlekiem matki nie wyssało, tego sie już niestety nie nadrobi.
A Pana firmę z chęcią zapisałam do notesu, aby te wszystkie ''baby'' uprzedzić, żeby od prostaka okien nie kupowały.

jareko
04-06-2012, 22:02
taitka - bądź konkretna - wpis powinien brzmieć tak:

" Miłe koleżanki, w oderwaniu od kontekstu moich wypowiedzi, bo to przecież nie ma żadnego znaczenia ;) - UNIKAJCIE JAK OGNIA FIRMY - JAE-EKO, PROWADZONEJ PRZEZ OBECNEGO TU NA FORUM - JAREKO, reklamującego się bezczelnie na Forum.
To cham, burak i prostak, nie zamawiajcie u niego okien i nie słuchajcie go bo plecie bzdury i nie chce odpowiedzieć w ciągu 5 minut na zadane pytania

A ja przypomnę Twym koleżankom to co napisałem i dalej podtrzymuję

ha ha ha i tak tworzą się teorie spiskowe, jedna baba drugiej babie.... i tak naprawdę g... wiadomo
Problemy możesz mieć jeszcze większe z tymi swoimi 3 skrzydłami jak zamontują ci papraki, takie same będzie miał każdy komu przesuwki inteligentni inaczej zamontują.
O ile w tym co wybrałaś masz troszkę większy margines błędu przy montażu to przy HS-ach jest on minimalny zaś przy PSK też mniejszy
Mnie natomiast ubawiło co innego
23-05-2012 22:21 pojawia się pytanie
23-05-2012 23:37 pojawia się "nikt nie ma okien przesuwnych?"
raptem godzina i 16 minut - pożar w burdelu czy co ? Czy przypadkiem powoli Wam nie odbija ? Co ?
23-05-2012 23:59 - odpowiedź starego i co? Zamilkłaś z wrażenia i wszystko zrozumiałaś ? by po tygodniu obwieścić że wybrałaś to i owo

Coraz bardziej zaczynają mnie Forumowicze wkurzać swoim podejściem do innych

i podkreślę ostatnie słowa
Coraz bardziej zaczynają mnie Forumowicze wkurzać swoim podejściem do innych
Dystansu do siebie kobieto - zakładam, że tą płeć reprezentujesz :)

taitka
04-06-2012, 22:47
interona, dziękuję ;)

nie zauważyłam, zeby pytanie było skierowane do ciebie, więc po co te żale? prostakiem jesteś nie dlatego, że nie potrafisz szybko odpowiadać na zadane pytania (de facto nie do ciebie) ale dlatego, że nie szanujesz ludzi i czytac ze zrozumieniem też nie potrafisz. dla mnie pozostaniesz prostakiem i tyle, żadna szanujaca sie kobieta, po przeczytaniu Twoich żałosnych tekstów okien u Ciebie nie kupi. Dałam Ci możliwość przeprosin, nie skorzystałeś - wiesz, tak postąpił by prawdziwy mężczyzna. Pozostańmy, więc przy swoim. Ty pływaj dalej w swojej płyciźnie intelektualnej, a ja dalej będę głosiła opinie, że z prostakami nie ma co w interesy wchodzić.

A jak Cię tak wszyscy dookoła wkurzają, to idź pobiegaj. Na zdrowie Ci wyjdzie, chociaż coś będzie w Twoim ciele sprawne, bo mózg to już dawno masz spisany na straty.

jareko
04-06-2012, 23:00
;) pyskata ;) i dobrze - przynajmniej wesoło się dzieje

bwojtek
05-06-2012, 09:41
Coraz rzadziej zaglądam na forum. No i widzę, że nie mam czego żałować :(

hobbitka
05-06-2012, 12:33
Coraz rzadziej zaglądam na forum. No i widzę, że nie mam czego żałować :(
Co racja to racja..skoro poziom strasznie uległ załamaniu , więc faktycznie nie ma czego żałować.
Do Taitki...po co nerwy kobieto. Nawet pojęcia nie masz ile takich zapytań jest dziennie w każdym salonie, co to by chcieli, sami nie wiedzą co ,ale wiedzą że chcą, mają ambicje, nawet wiedzę niby mają, lans też by się przydał koło domu .. a płacić za piękne rzeczy trzeba.
Tylko nie wszystko jest dla wszystkich...warto to pojąć zanim się zacznie publicznie obrażać.

żuczekk
05-06-2012, 12:50
My posiadamy okno Stolbud Włoszczowa, szr, 230, wys 220. Model to standard chyba. Okna są drewniane. Układ który mamy to połowa stała, połowa przesuwna. Użytkowanie jest inne niż normalnego okna więc trzeba się przyzwyczaić. Po kilku razach już wiadomo jak złapać żeby nie trzeba było używać dużej siły. Z oknem nic się nie dzieje. Rok czasu już działa.

Dom i ogród w lesie
17-07-2012, 15:09
Mam okno tarasowe przesuwne z firmy Oknoplast. Okno ma 3 metry szerokości i 2,40 wysokości, jest dzielone na pół. Jedna połowa jest nieruchoma, druga przesuwana i uchylana. Świetnie się sprawdziło w czasie przeprowadzki, bez problemów przez otwarte 1,5 metrowe drzwi wszystko wnieśliśmy :)) Kupowałam je w 2007 roku w zimie, montowali mi je w grudniu. Wprowadzałam się w sierpniu 2009 roku i od tego czasu okno jest stale w użytkowaniu. Po tylu latach mogę powiedzieć, że okno spisuje się bez zastrzeżeń. Wiele osób tzw. super sprzedawców, straszyło mnie, że okno takiej szerokości musi być dzielone na 3, lub jeśli na 2 części to musi być wzmocnione w poziomie, mieć dodatkową ramę. Bo jak nie to nie wytrzyma takie okno wiatru, zimy, itd....!!! Jedyną firmą w tamtych czasach które bez przeszkód wykonało nam okno takiej szerokości i dzielone na pół było właśnie Oknoplast. Za mną już kilka zim i ostrych wiatrów, okno działa bez problemów i chodzi też delikatnie. Wiadomo trzeba się przyzwyczaić do otwierania, ale mój sześciolatek otwiera bez trudności, więc dorosły tym bardziej nie ma problemów. A i jeszcze jeden plus, w drzwiach tarasowych otwieranych tradycyjnie, 1,5 metrowe skrzydło zajęło by mi znaczną część pokoju...:( A tak drzwi się otwierają, nic nie trzaśnie, nic nie przeszkadza. Super. Jeden z lepszych zakupów jakie dokonałam:))

125706125707125708125709125710

finlandia
17-07-2012, 19:13
Etam.
Jeszcze powiedz ze O. zrobiłby Ci takie półtorametrowe skrzydło. W końcu czego to oni nie mogą. Oczywiście drwię sobie.
Uważam że okno z ruchomym słupkiem też doskonalne sprawdziłoby się w podobnej konstrukcji. I syn też dałby radę a i w portfelu by co nieco zostało.

jareko
17-07-2012, 19:29
i przy wejściu miałbyś nie 1,5 tylko aż 3,0 wolnej przestrzeni ;)
Fin - czy my już zawsze będziemy sobie jaja robić z takich postów ?

finlandia
17-07-2012, 22:37
Sorry, ja ostatnio jestem rozdrażniony ludźmi i poirytowany setkami takich opłaconych reklam. Im dłużej jestem na forach, tym więcej ich widzę. Dzięki niebiosom na FM i tak tego spamu jest mało.

jareko
18-07-2012, 07:19
Fin, nie tylko TY.
Ile lat jesteś w branży?
Ja powoli coraz częściej alergicznie reaguję na niektóre posty na FM, na niektóre problemy klientów, na architektów
Może po prostu mamy przesilenie i czas zmienić branżę ? Tylk ona co ?
Wiem.... idę w politykę do PSL - u :) 30 tyś miesięcznie i 3% obrotu - to jest to ;)

Dom i ogród w lesie
18-07-2012, 21:25
Nie no ręce opadają! Albo ja czegoś nie rozumiem, albo z niektórymi jest coś nie tak ! Pytanie brzmiało o okno przesuwne? Tak??? Mam takie okno i nie rozumiem dlaczego nie miałabym czegoś nie pochwalić jak jest coś dobre. Gdyby się nie sprawdzało to bym napisała. Powtarzam okno kupowałam w 2007 roku i wtedy to była jedyna firma, która mi takie okno wykonała. Teraz minęło 5 lat i takich firm pewnie teraz jest wiele! Nie wiem. Technologia też pewnie się zmieniła. A jeśli niektórzy doszukują się reklamy to ich sprawa. Za niedługo człowiek napisze, że wybudował dom i jareko i finlandia też doszukają się reklamy. Panowie, skoro tyle lat jesteście w branży, tyle lat na forum, to coś kiepsko z Waszym wzrokiem i dopatrywaniem się reklam. Może tak okularki ? A jak ktoś jest tak rozdrażniony ludźmi to może lepiej zrobić sobie przerwę w pisaniu ???
Pozdrawiam i meliskę na dobranoc polecam, o przepraszam, tu tez pewnie reklama. No to napój z pewnymi liśćmi!- tak może będzie bez reklamy.

finlandia
18-07-2012, 22:08
Ależ pisz sobie ile chcesz. Na temat - nie ma sprawy. Moja ocena to moja sprawa.
Ps. Słabo szukałaś /eś bo i 5 lat temu większość firm wykonałaby takie okno nie gorzej.
Cieszę się że działa. Szkoda ze u Kosi wyszło inaczej :P

jareko
19-07-2012, 07:42
Powtarzam okno kupowałam w 2007 roku i wtedy to była jedyna firma, która mi takie okno wykonała. Teraz minęło 5 lat i takich firm pewnie teraz jest wiele! Nie wiem. Technologia też pewnie się zmieniła
ha ha ha koleżanko - Oknoplast nie był jedyną firmą produkującą działające HS-y w Rzeczpospolitej Polskiej w lecie 2007 roku - takich firm było sporo bo i HS to nie wymysł VEKI i Oknoplastu
Oceniam posty własnie po takich - sorki - marketingowych bzdetach - gdyby nie ta wstawka odebrane byłoby przez nas inaczej
I do własnej oceny mam prawo - ponoć mamy DEMOKRACJE :) choć to najgorszy ustrój z możliwych ;)

ClNEK
19-07-2012, 07:54
Jareko ale tu wcale nie chodzi o HS, Dom w lesie twierdzi, że uchylno przesuwnych 5 lat temu nikt nie robił oprócz O. :) moje pierwsze takie drzwi działają w pełni sprawnie już ok 15 lat.

jareko
19-07-2012, 08:03
faktycznie, pomyliłem się pisząc, poprawiać nie ma sensu - HKS o ile dobrze pamiętam, pierwszy montowałem w 1997 roku w Wilanowie czy gdzieś w okolicy - dokładnego adresu nie pamiętam
Ale przecież nikt go nie robił do 2007 hi hi hi tylko OKnoplast ;)

jareko
19-07-2012, 12:15
Koledzy z branży - pytanie
Fasada aluminiowa w cenie 1.000,- brutto - kto coś takiego robi ? I jakie szyby wstawia ? Może ktoś zna ?

Dom i ogród w lesie
19-07-2012, 22:35
Być może macie Panowie rację, przepraszam NA PEWNO macie rację! W ogóle wszystko wiecie najlepiej. I oczywiście wiecie lepiej co mi inne firmy, przepraszam sprzedawcy mówili! Każdy twierdził, że okno takie mogą mi zrobić maksymalnie 2,20 - 2,40 szerokości, przy większej szerokości muszę mieć dzielone na trzy lub jakaś rama w poziomo szyb. Dlatego zdecydowałam się na PIERWSZĄ firmę, która mi zagwarantowała że takie zrobi i nic się z nim nie stanie, i tyle. Fakt nie przeszłam wszystkich firm, mój błąd :( Szkoda, że wcześniej Panów nie poznałam, na pewno uzyskałabym fachową poradę od najlepszych znawców w świecie. Cóż, widać tak miało być ... Jak mi żal ... :(( Na szczęście teraz miałam przyjemność poznać kolegów z branży i w razie czego wiem gdzie się zgłosić... Jak się cieszę :)) Ach ...

finlandia
20-07-2012, 07:42
Aż taki sarkazm nie jest potrzebny. Może Ci się tak złożyło, że w salonie O trafiłaś na kogośbardziej rzeczowego niż u innych.
Faktem jest, że w Twoich postach powtarzane było przekłamanie, że niby tylko O inikt więcej. A to nie jest prawdą i za sprawianie takiego wrażenia branża nie lubi O. ROzumiem reklamę, ale rzetelność to cnota. Teraz, kiedy są ataki na O za Katowice (bankructwo dilera który zniknął z zaliczkami) to fabryka pisze apele, żeby postępować uczciwie. A w mojej ocenie troche im brakuje do wzoru moralności.

witek86
20-07-2012, 14:32
w katowicach byl taki przypadek? no to ładnie bo w lubinie też!

Dom i ogród w lesie
20-07-2012, 23:30
Finlandia co Ty z tą reklamą??? Nie jestem z branży, nie mam zielonego pojęcia co się dzieje z firmą, z której mam okna. Czy ktoś splajtował czy nie. I powiem Ci, że mało mnie to obchodzi. Ja okna mam, napisałam swoje zdanie i tyle. I żadnego przekłamania tu nie ma. Wypisuję się z tej piaskownicy, bo po pierwsze ta dyskusja nie ma dalej sensu, a po drugie nie jest na temat. Nie ma nic wspólnego z oknem przesuwnym. Pozdrawiam kolegę z branży- koleżanka z całkiem innej branży! :)

finlandia
21-07-2012, 08:37
Bardzo się cieszymy że napisałaś swoje zdanie. To wskazane i na pewno pomocne wielu osobom.
Nie masz się co obrażać za to, że "sprostowaliśmy" pewne marketingowe przekłamania.
A co taka wyczulona jesteś na słowo reklama? Ok, może nie "opłacona", ale co by tu nie mówić - takie posty są reklamą. Jakbyś pogrzebała w moich, to zobaczysz ze tez co raz coś zareklamuję, chociaż od dłuższego czasu mocno gryzę się w język zanim coś takiego przepuszczę przez swoje palce.

Charlie
23-07-2012, 06:50
Koledzy z branży - pytanie
Fasada aluminiowa w cenie 1.000,- brutto - kto coś takiego robi ? I jakie szyby wstawia ? Może ktoś zna ?

to sporo jak za słupowo ryglową :)

www.ulibau.eu
Pan Krzysztof Uliński właściciel.

Jolivete
19-08-2012, 11:28
Ponieważ mało przyjazna użytkownikowi wyszukiwarka nie pokazała mi tego co bym chciała więc zapytam bo chodzi o przyszłe okno tarasowe przesuwne (w projekcie dziura na te okno/drzwi tarasowe to 260 x 230).
Chcę drewniane z niskim progiem i jak wyczytałam tenże próg jest częściowo zagłębiony w podłodze. Teraz pytanie jak sprawić by przy robieniu wylewek zostało poprawnie przygotowane miejsce pod takie przyszłe okno. Po prostu odgrodzić dechą i nie robic wylewki do samego końca a ten brakujący kawałek się wyleje jak już ustawi się ten niski próg tak jak trzeba? Jakoś inaczej bo mi bedzie klawiszowała ta sztukowana wylewka?

finlandia
19-08-2012, 17:45
Generalnie tak jak mowisz - najprosciej odgrodzic deska.
Na etapie wylewek powinnas juz znac wykonawce swoich okien, wiec zapytaj go o wysokosc i glebokosc progu - moze uda sie calosc dopasowac idealnie do przyszlych okien.

marynata
19-08-2012, 17:52
Nie wiem czy dobrze kombinuję,ale zamiast sztukować wylewkę,możesz podeprzeć potem ta druga część wysokiej jakości styrodurem.
Ja mam okna(co prawda zwykłą suwankę) podparte na styrodurze(najpierw 5 cm poszerzenia pod oknem) i to jest twarde jak diabli.