PDA

Zobacz pełną wersję : Pomocy z układem wnętrza



gaga33
23-05-2012, 21:20
Witam wszytskich,mam pytanie, wrzucam rzuty swojego parteru oraz poddasza i mam pytanie:
1) czy na parterze w łazience uda zrobić mi się zamiast pysznica deszczownię?
2) czy w łazience na poddaszu uda mi się zrobić na tej stronie gdzie jest pojedyńcza umywalka blat z 2 umywalkami,czy nie straczy mi miejsca?
3) pytanie odnośnie łazienki z wejścia z sypialni, zamiast prysznica chcę tam wanne prostokątną,czy bez problemy mogę pozamieniac miejscami ,tzw. tam gdzie prysznic będzie toaleta,a tam gdzie toaleta będzie wanna prostokątna, umywalka bez zmian ?czy takie rozmieszczenie jest możliwe?
4) i czy jeśli mam już kanalizację zrobioną wg projektu to czy potem nie będzie problemu z manewrowaniem i zamianą miejscami rzeczy w łazience?

gaga33
23-05-2012, 21:22
117325117326117325117326
Witam wszytskich,mam pytanie, wrzucam rzuty swojego parteru oraz poddasza i mam pytanie:
1) czy na parterze w łazience uda zrobić mi się zamiast pysznica deszczownię?
2) czy w łazience na poddaszu uda mi się zrobić na tej stronie gdzie jest pojedyńcza umywalka blat z 2 umywalkami,czy nie straczy mi miejsca?
3) pytanie odnośnie łazienki z wejścia z sypialni, zamiast prysznica chcę tam wanne prostokątną,czy bez problemy mogę pozamieniac miejscami ,tzw. tam gdzie prysznic będzie toaleta,a tam gdzie toaleta będzie wanna prostokątna, umywalka bez zmian ?czy takie rozmieszczenie jest możliwe?
4) i czy jeśli mam już kanalizację zrobioną wg projektu to czy potem nie będzie problemu z manewrowaniem i zamianą miejscami rzeczy w łazience?

moje rzuty:

Elfir
23-05-2012, 22:03
Ad 1 - nie rozumiem pytania o deszczownię? Deszczownia to po prostu typ końcówki prysznica. Jeśli chodzi o możliwość wkucia w ścianę rur instalacyjnych to zależy dużo od materiału z jakiego zbudowany jest dom.

Ad 2. Jeśli ma zostać bidet to nie widzę takiej opcji. Kąt dachu uniemożliwia ustawienie dwóch umywalek po prawej stronie od drzwi.

Ad 3. Bez problemu można się tu pobawić w przestawienie sprzętów, jeśli instalacje poziome nie są zrobione. Przestawiłabym też przy okazji lekko drzwi między łazienką a garderobą o jakieś 50 cm w stronę korytarza.

http://images50.fotosik.pl/1601/bdf36c3311971453.jpg

gaga33
23-05-2012, 23:04
Dzieki za pomoc, w pkcie 1 chodzi mi mi o zrobienie prysznica bez brodzika (zamiast niego od razu plytki plus odplyw)z deszczownia,chcialabym go w formie prostokatu,Elfir moze stworzysz mi wizualke?Prosze jeszcze o porady odnosnie lazienki na poddaszu tej wiekszej,czy mozna w niej troche pomanewrowac?proszewo wizualki i z gory dziekuje;-)

Elfir
23-05-2012, 23:17
Może być niewielki, prostokątny brodzik o szerokości 80 cm i długości 110 cm (w stronę sedesu)
A umywalkę można przenieść naprzeciw sedesu a nie z boku.

Ja nie robię wizualek. Nie chce mi się.

Co do łazienki na poddaszu: możesz przestawić wannę na wprost drzwi i ubikację z bidetem przestawić o kąt 90 stopni, ale drugiej umywalki i tak nie wciśniesz.
Próbowałam już różnych ustawień.

gaga33
23-05-2012, 23:27
Aha,dzieki wielkie za cenne rady:-)

Domele
04-06-2012, 20:05
Można samemu zrobić taką wizualizację ,z doświadczenia wiem że bardzo się przydaje. Druga sprawa to sam bidet- jest aż tak potrzebny? Moim zdaniem tylko niepotrzebnie zajmuje miejsce.

gaga33
09-06-2012, 19:04
Slvchajcie ale jesli mam zrobiona kanalizacje tak jak w projekcie,to chyawnp kibelek powinien zostac w tym miejscu? Jesli by zostal to czy moge gdzies indziej zrobic umywalke czy tez musi zostac w tym miejscu?bo kibelek bym zostawila,wanne wstawikb na sciane gdzie jest umwalka a umywalke jam gdzie obecnie jest prysznic,j z bietu rexgnuje.