PDA

Zobacz pełną wersję : Odmowa przylaczenia do sieci gazowej - czy mozna cos zrobic?



ferdydurke
25-05-2012, 18:02
Witam,

Otrzymalem odmowe przylaczenia do sieci gazowej ze wzgledow ekonomicznych - do gazu mam okolo 90 metrow.
Bardzo by mi zalezalo jednak aby to przylacze miec wiec zapytalem sie milej pani w gazowni czy istnieje mozliwosc wspolfinansowania takiego przylacza - tzn ze ja place za jakis procent inwestycji (inwestycja w butle oraz ogrzewanie LPG by mnie pewnie wynioslo podobnie, wiec dlaczego by nie...). Dostalem odpowiedz ze takiej mozliwosci nie ma.

Czy mozna jeszcze cos w takiej sytuacji zrobic czy moze teraz nie mam wyjscia i powinienem stawiac butle i czekac na "lepsze czasy"?

tomek131
27-05-2012, 12:00
Olej buraków ,niech łaski nie robią.Załóż powietrzną pompę ciepła.Zapłacisz mniej co za kotłownię ze zbiornikiem LPG i piecem a ogrzejesz taniej.
Chyba ,że myślisz o instalacji zbiornika za złotówkę i cenie 3.50za litr gazu,to gratuluje wtedy rachunków

ferdydurke
27-05-2012, 12:01
Ale z tego co wiem powietrzna pompa ciepla przestaje pracowac przy niskich temperaturach i i tak trzeba wtedy czyms innym dogrzewac? Wiec instalacja gazowa w taki czy inny sposob chyba bylaby konieczna?

tomek131
29-05-2012, 21:32
Bzdura.NIe jest potrzebna instalacja gazowa przy powietrznej pompie.Jest cały wątek o powietrznych ,wejdz i poczytaj.Jak masz gaz w granicy robisz gaz (choć jest na forum kolega Arturo ,który ma gaz w granicy i robi powietrzną pompę ciepła i mogę CIę zapewnić,że to nie żaden sprzedawca ,tylko wieloletni forumowicz)jak nie masz gazu możesz robić spokojnie powietrzną