PDA

Zobacz pełną wersję : Rekordowo duży, rekordowo gruby "Murator" 6/2012



Redakcja
28-05-2012, 06:35
To była reklama. :) A teraz fakty:

Zobacz: SPIS TREŚCI (http://muratordom.pl/gazety/murator/)

Kangurzyca
28-05-2012, 08:29
Droga Redakcjo,

A może by tak z okazji wydania "Rekordowo grubego Muratora" sprezentować jakieś 10 sztuk dla pierwszych osób które się tu wpiszą.... ;)

Tak na miły początek pracowitego lata ;)

Pozdrawiam serdecznie

Redakcja
28-05-2012, 12:40
Droga Redakcjo,

A może by tak z okazji wydania "Rekordowo grubego Muratora" sprezentować jakieś 10 sztuk dla pierwszych osób które się tu wpiszą.... ;)

Tak na miły początek pracowitego lata ;)
Pozdrawiam serdecznie


10 przesyłek czeka na dziesięciu Czytelników "Muratora" :)

Kangurzyca
28-05-2012, 13:03
10 przesyłek czeka na dziesięciu Czytelników "Muratora"

Dziękujemy :wave:

więc stwórzmy listę...

1. Kangurzyca :)
2.
3.
....

Kajka.Z
28-05-2012, 13:08
To i ja :)
Kajka.Z
ale trafiłam :D
świetny pomysł Kangurzyco :)

marchew
28-05-2012, 13:12
3. marchew
:wave:

marchew
28-05-2012, 13:13
normalnie dzień dziecka....:)

Kajka.Z
28-05-2012, 13:17
Dziękujemy :wave:

więc stwórzmy listę...

1. Kangurzyca :)
2. Kajka.Z
3. Marchew

lilaer
28-05-2012, 13:20
Witam,
4. Lilaer:)

firewall
28-05-2012, 13:24
no to jestem piąty.
firewall

aksamitka
28-05-2012, 13:41
aksamitka szósta :)

agalind
28-05-2012, 13:42
7. agalind:)

marchew
28-05-2012, 13:44
wiecie - ja nigdy nic nie wygrałam.... w żadnego totka, w żadnej loterii szkolnej..... no nie mogę uwierzyć....

ps. może dlatego, że nie gram? :cool:

qlesh
28-05-2012, 13:44
8. Qlesh

Jaro69
28-05-2012, 13:46
To może i ja

farfadet
28-05-2012, 14:30
i ja :)

pastorek23
28-05-2012, 14:35
to ja też poproszę .. tak na koniec ... bardzo mi się teraz przydajecie wiec i gazetka również

Kangurzyca
28-05-2012, 14:36
Pozwólcie że podsumuję...

1. Kangurzyca
2. Kajka.Z
3. Marchew
4. Lilaer
5. Firewall
6. Aksamitka
7. Agalind
8. Qlesh
9. Jaro69
10. Farfadet

raz jeszcze wielkie ukłony i podziękowania w stronę Redakcji :) :) :)

Prosimy o szczegóły - na jaki mail mamy podać adresy do wysyłki?

Redakcja
28-05-2012, 14:50
No, szczęście jest już o krok...;) Mamy dla Was przesyłkę z Numerami Specjalnymi "Muratora" poświęconymi ogrodom. A otrzyma je każdy, kto jest na tej liście, kto jednak zapozna się z naszym wielkim "Muratorem" 6/12 i odniesie się jakoś do jego różnorodnej treści. Zgoda?

Kangurzyca
28-05-2012, 14:56
No, szczęście jest już o krok...;) Mamy dla Was przesyłkę z Numerami Specjalnymi "Muratora" poświęconymi ogrodom. A otrzyma je każdy, kto jest na tej liście, kto jednak zapozna się z naszym wielkim "Muratorem" 6/12 i odniesie się jakoś do jego różnorodnej treści. Zgoda?

Ooo Redakcja podpuszcza :-P

W jakim sensie mamy się odnieść do treści tego Big Muratora? Ogólnie czego nam tam zabrakło? Szczegółowo - uwagi do jakiegoś konkretnego artykułu?
Myśleliśmy że dostaniemy Wielki Egzemplasz.. Dodatek ogrodowy - przynajmniej dla mnie - będzie w obecnym czasie mało przydatny.. do planowania ogrodu jeszcze długa droga.
Za to bardzo chetnie poczytałbym o ogrzewaniu podłogowym, ociepleniu ścianki kolankowej, poddasza, jakie schody strychowe wybrać, porady jak dobrze zrobić podbitkę i tym podobne "wykończeniowe" tematy..

firewall
28-05-2012, 15:03
No dobra, to zaczynam. W artykule o kryciu wstępnym dachów przedstawiacie rysunki tzw. szczegółów( miejsc newralgicznych przy kryciu). Jednak są bardzo małe i bardzo schematyczne. Człowiek jest istotą przede wszystkim bazującą na wzroku więc trzeba bardziej postarać się od strony rysunkowej.Tym bardziej że potrzebne jest to do przypilnowania tzw. fachowca lub ideał dla "złotych rączek" inwestora.

Kangurzyca
28-05-2012, 15:13
Ja się naprędce odniosę do artykułu o domku dla dziecka ..

W tekście na początku napisane jest że opiera się on (stoi) na 4 nóżkach drewnianych wysokości bodajże 1,3 metra, zaś na zdjęciu wizualizacji - tych nózek naliczyłem jeśli dobrze widzę 7 :-P

Jutro napiszę coś więcej bo teraz czas mnie goni.

aksamitka
28-05-2012, 15:21
a mnie baaardzo przyda się egzemplarz ogrodowy... mam pytanie o trawnik: czy w artykule możemy sie dowiedzieć, jak przygotować glebę pod taki trawnik?
edit doczytałam ze jest

przydałby się artykuł o łąkach kwietnych ( założenie takiej łąki, pielęgnacja)

lilaer
28-05-2012, 15:47
Droga redakcjo, my musimy na budowę, parapety mi montują! Więc tak na szybko, to mam wszystkie instalacje, tynki wewnętrzne i wylewki, ale czas na sufity, ocieplenie stropu drewnianego (Zapach Wiosny z kolekcji Muratora),elewacje, dobór farb do wnętrz i ogród oczywiście. Po spisie treści widzę, że wiele artykułów jest napisana dla mnie i w odpowiednim czasie. Lecę na budowę, pozdrawiam:)

qlesh
28-05-2012, 16:04
Zgrabne określenie "10 przesyłek czeka na dziesięciu Czytelników "Muratora" " - rzeczywiście dodatek ogrodowy spełnia złożoną obietnicę, ale chyba każdy z nas miał na myśli jednak ten gruby egzemparz Muratora......... może jednak Redakcja rozważy ....... a my w zamian po jego uważnym przestudiowaniu możemy wysłać swoje uwagi ...

tak na szybko po przestudiowaniu spisu treści z linka - moją uwagę zwrócił artykuł o reklamowaniu towarów i usług. Bardzo dobry, a niezwykle rzadko opisywany dokładnie temat :) Wszędzie są tylko pobieżne uwagi, że konsument ma prawo takie a takie. Nigdzie nie ma podstaw prawnych i dokłanych informacji. (Za wyjątkiem ustawy oczywiście i komentarzy do niej ale tam nie każdy zaglądnie). W takim artykule miałabym nadzieję znaleźć konkretny przepis - jak skutecznie złożyć reklamacje tzn. jakie warunki muszę spełniać, jaki jest termin na złożenie reklamacji, czego mogę żądać, jakie mam prawa w przypadku zakupu towaru w sklepie, a jakie wówczas gdy kupuję "na odległość" (wielu z nas kupuje przecież część towarów na allegro)itp. Co do usług myślę, że wartościowe byłyby uwagi dotyczące zawierania umowy - jak ją skonstruować, żeby była korzystna nie tylko dla usługodawcy, ale i usługobiorcy. Jakie klauzule mogę zawrzeć, żeby chronić się przed nieuczciwością usługodawcy (np kary umowne itd), jaka jest różnica miedzy zadatkiem a zaliczką, co mi, jako usługobiorcy gwarantuje kodeks cywilny itd. Ponadto chyba przydałyby się wskazówki co można zrobić, jeżeli sklep/usługodawca nie uzna naszej reklamacji. Gdzie się zgłosić (sąd, rzecznik praw konsumenta itd), jakie postępowanie można wszcząć. No to by był solidny artykuł.


Ale nie wiem, czy o takie komentarze chodziło.........

marchew
28-05-2012, 17:36
No tak mi się nie chciało wierzyć, że coś jednak wygram...

A przydałby się ten numer, bo działkę na spadku, gliniastą mam i jak nic drenaż będzie konieczny - a tam cosik, pewnie porządnie, na ten temat wyjaśnione.
To tak przyziemnie, bo z zachcianek to łysy, niech mu będzie szlachetny, beton w domu mi się marzył. A jakby był i w ogrodzie, to w ogóle byłoby super nawiązanie.

Generalnie trudno się odnieść do czegoś, co dopiero chciałoby się przeczytać....

Kajka.Z
28-05-2012, 20:15
Generalnie trudno się odnieść do czegoś, co dopiero chciałoby się przeczytać....

poza tym wczesniej nie bylo warunków...
urządzamy pokój dla dziecka, które dodatkowo zażyczyło sobie domek w ogrodzie :)
więc poczytam instrukcję, zrobię domek i doślę zdjęcia z realizacji :)

Kangurzyca
28-05-2012, 20:40
Chciałbym dodać coś czego mi jeszcze zabrakło w np artykule o boisku za domem.
Bardzo prostej tabelki z cenami tych odmian traw które były wymienione.. tzn np 10 odmian najtańszych na rynku, które spełniają \podstawowe wymagania murawy.
Na te 10 najdroższych i tak bym nie spojrzał :-P


może jednak Redakcja rozważy ....... a my w zamian po jego uważnym przestudiowaniu możemy wysłać swoje uwagi ...

Chyba jednak Redackji bardziej chodziło o to byśmy sobie kupili ten Gruby egzemplarz, dokładnie go sobie poczytali i dopiero wtedy odnieśli się do jego treści...
Z tego co pamiętam te dodatki ogrodowe były rozdawane poprzednim razem dla tych którzy podzielili się zdjeciami swoich ogrodów w bałaganie i ładnie uporządkowanych.
Widocznie troszkę ich zostało... :-P
Widocznie

farfadet
29-05-2012, 07:44
A mnie w tej chwili szczególnie żywo interesuje wszystko co z zabudową poddasza związane. Chcemy też zrobić odprowadzenie deszczówki, ale póki jeszcze nie wiemy z czym to się je... Nie założyliśmy jeszcze żadnych drzwi... wertujemy oferty i... ech. Ciężko... Z uwagami chętnie wystąpię jak przeczytam.

Redakcja
29-05-2012, 08:18
Drodzy Forumowicze,
dobierzemy każdemu przesyłkę - najlepsze "Numery Specjalne" Muratora poświęcone budowie domu, dachom, wyborowi okien i drzwi, najlepszym poradom jak i czym ogrzewać dom. Ale... bardzo nam zależy byście zauważyli ten ciężki i wspaniały numer "Muratora" - każdy znajdzie tam coś dla siebie. Zatem zapraszamy do lektury i dzielenia się swoimi wrażeniami. A potem prosimy o adres.

PS. Prosimy o adres forumowiczów: firewall, Kangurzyca - jako prywatną wiadomość do: Redakcja. Czekamy na innych...

agalind
29-05-2012, 08:33
Ciężko się odnosić do nowego numeru Muratora po samym spisie treści;) W każdym razie z chęcią poczytam o drenażu opaskowym i wtedy napiszę uwagi.

Redakcja
29-05-2012, 08:48
Ciężko się odnosić do nowego numeru Muratora po samym spisie treści;) W każdym razie z chęcią poczytam o drenażu opaskowym i wtedy napiszę uwagi.

A może warto kupić :stirthepot:

lilaer
29-05-2012, 12:15
Droga Redakcjo odważyłam się na budowę domu tylko dzięki FORUM i Muratorowi. Mam cztery roczniki Muratora kupione przed budową kiedy dom był w sferze marzeń, teraz trzeba kupować materiały nie gazety:(. Poszukam potrzebnych porad w tym co mam:). Pozdrawiam

Kajka.Z
29-05-2012, 14:48
czyli mamy kupic, zeby dostać w prezencie drugi egzemplarz?
:eek: Nie rozumiem.

Bedziecie wysylac czy nie?

aksamitka
29-05-2012, 15:29
przeczytalam artykuł o drenazu- bardzo przydatny boj,estem na tym etapie jednak wydaje mi sie ze ceny ktore podajecie sa "ciut" zawyżone, reszta przejrzytsa, dobrze opisana, teraz czekam na artykuł o zakladnaniu laki kwietnej bo na moich 50ar nie będę robić trawnika, chetnie poczytalabym artykuł o kuchniach kaflowych ale pod kątem odnowienia, renowacji starej( mam taka i nie wiem co z nią zrobić)

firewall
29-05-2012, 15:37
W artykule o ciepłej wodzie można było dodać jeszcze jak ją uzyskiwać sposobami "złotych rączek" FM - takich jak np. jasiek71 czy też wykorzystać niektóre porady adama_mk. Pozwoliłoby to na wyzwolenie inwencji uczestników FM, a może także w przyszłości napiszecie jakiś szczegółowy artykul dotyczący wyników pomiarów w ścianach domu pasywnego z moich stron buduj-pasywnie.pl. Te wyniki pozwoliłyby zaoszczędzić inwestorom dylematów jakie systemy ściana-docieplenie najlepiej pasują do mocno oszczędnego budowania domów( pod względem zużycia energii).

farfadet
30-05-2012, 08:12
A mnie zainteresował artykuł o domach drewnianych. Rozważaliśmy z mężem bardzo poważnie budowę kanadyjczyka, ale im dalej w las... Moja główna i podstawowa uwaga to brak porównania kosztów budowy domu drewnianego i takiego w technologii tradycyjnej. Pokutuje przekonanie, że budowa kanadyjczyka jest tańsza niż domu murowanego (zakładając oczywiście, że porównujemy jeden projekt, czyli jeden i ten sam domek tylko przy różnych technologiach). Otóż nie. Koszty wychodzą bardzo zbliżone, a niekiedy nawet na niekorzyść kanadyjczyka. Jak wiadomo budowa w technologii drewnianej ma zdecydowanie niższą tolerancję dla błędów wykonawczych. No i kto w Polsce buduje z odsuszonego, 4-krotnie struganego drewna... Wczoraj drzewo w lesie, dzisiaj na budowie... Każda technologia ma niewątpliwie swoje wady i zalety, natomiast informacja o szacunkowych kosztach budowy w jednej czy drugiej byłaby, moim zdaniem, cenna dla czytelnika który stoi przed taką decyzją.

anetina
30-05-2012, 10:54
a ja tam sie nie zalapalam na liste, wiec komentowac nie powinnam :P
ale szczerze - domek dla chlopakow by nam sie w koncu przydalo zakonczyc :P

Redakcja
30-05-2012, 11:57
a ja tam sie nie zalapalam na liste, wiec komentowac nie powinnam :P
ale szczerze - domek dla chlopakow by nam sie w koncu przydalo zakonczyc :P

Każdy się może załapać, kto kupi, przeczyta i podzieli się komentarzem o jakimś artykule w najnowszym BIG "Muratorze".

qlesh
30-05-2012, 15:17
No to jestem po lekturze artykułu dotyczącego reklamowania i muszę przyznać, że jest naprawdę niezły, sporo informacji w przystępnej formie. Robi wrażenie przytoczenie orzecznictwa Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, tylko spróbujmy iść do sprzedawcy lub gwaranta i się na nie powołać :) Wydaje się, że bardziej pożyteczne w praktyce byłoby prztoczenie orzecznictwa polskiego sądownictwa np. wykładni przepisów dokonanej przez Sąd Najwyższy. Brakuje dla mnie jednej cennej dla konsumentów wskazówki na wypadek (jakże częsty w praktyce) nieuznania roszczeń konsumenta ani przez gwaranta ani przez sprzedawcę - a mianowicie, że oprócz wszczęcia procesu sądowego można jeszcze zwrócić się do rzecznika ochrony konkurencji i konsumentów, który ma obowiązek zbadać sprawę (co nie oznacza, że ją dla nas wygrać). Ta droga jest bezpłatna.

Redakcja
30-05-2012, 15:53
Dziękujemy. qlesh i innych komentatorów prosimy oczywiście o adres.

Brunchilda
01-06-2012, 21:42
Każdy się może załapać, kto kupi, przeczyta i podzieli się komentarzem o jakimś artykule w najnowszym BIG "Muratorze".

A ja uległam waszej reklamie i kupiłam BIG-Muratora. A ponieważ w ogrodzie mam pustynię i gruzowisko po budowie to nie ukrywam, że dodatkowo skusiła mnie możliwość załapania się na ten dodatek o ogrodach ;)

W Muratorze na szczególną uwagę zasługuje obszerny artykuł o urządzaniu pokoju dziecka. Podoba mi się, że uwzględniono różny wiek dziecka i jego potrzeby przy aranżacji wnętrza. Dlatego myślę, że tekst zainteresuje każdego rodzica. Ja jako mama niemowlaka chcę, by pokój zapewniał mu bezpieczeństwo jak również wprowadzał go w świat fantazji. Architekt wnętrz trafnie radzi, by projektując wnętrze dla najmłodszych poruszać się na kolanach. Jednocześnie podkreśla, że dobrze zorganizowana przestrzeń ewoluuje wraz z dzieckiem. Dodam jeszcze, że artykuł wzboacony jest o wiele zdjęć, które mogą stać się ciekawą inspiracją dla nas, by nie musieć powielać mody na wystrój w stylu Disneylandu.

Brunchilda
01-06-2012, 21:50
Dla urządzających się polecam równiez artykuł dotyczący kolorów we wnętrzu.
Fajnie opisano zestawienia kolorów pasujących do siebie oraz jak można kolorem kreować przestrzeń.

Isgaard
03-06-2012, 11:05
Dla mnie najważniejszym artykułem jest artykuł "Kostka odczarowana" bo czeka mnie podobny remont, moja kostka jest dość podobna, chociaż nie taka "brzydka" i problematyczna. Interesuje mnie zachowanie bryły i wprowadzenie nowoczesnego stylu, teraz wiem w którą stronę podążać bo to co zobaczyłam jest dokładnie tym co chcę osiągnąć. Drugi artykuł który nakłonił mnie do kupna magazynu to "czas na okna i drzwi". A wogóle to cały magazyn jest bardzo udany i kolejne artykuły też są przydatne i ciekawe.

tola
04-06-2012, 08:48
Droga Redakcjo, ja wciąż czekam na przesyłkę z poprzedniego konkursu.
Czy te trzy obiecane egzemplarze ogrodowe wędrują piechotą?

Redakcja
04-06-2012, 09:19
Droga Redakcjo, ja wciąż czekam na przesyłkę z poprzedniego konkursu.
Czy te trzy obiecane egzemplarze ogrodowe wędrują piechotą?

Musimy niestety podejrzewać pocztę, że komuś ogród gdzieś pięknieje. Prosimy o adres - wyślemy ponownie...

piuma
04-06-2012, 20:50
Droga Redakcjo! Kupiłam dzisiaj pierwszy w swoim życiu numer Muratora. Bardzo ciekawe artykuły. Na stronie 225 znalazłam błąd ortograficzny. Rzucił mi się w oczy, bo zaciekawiła mnie reklama gazetki "Łatwe majsterkowanie". Droga Redakcjo, wyraz "sprzedaż" - proszę zwrócić uwagę. :)

Kangurzyca
13-06-2012, 13:54
Wybaczcie mi tak śmiałe pytanie.. Czy ktoś już odebrał jakąkolwiek obiecaną przesyłkę od Redakcji? :)

Pytam bo już jakiś czas minął a przesyłki u mnie jak nie było tak nie ma...

Nie nie, nie to żebym Redakcję o cokolwiek obwiniał :-P Ale ktoś wyżej pisał że teżdugo nic nie dochodziło..

Kiedyś jak przychodziły do nas katalogi z Archonu to zawsze koperty były rozerwane i ponownie sklejone taśmą, albo w takim stanie rozerwane że już nawet nikt nie próbował kryś jakiejś ingerencji w tą przesyłkę..

Co się dzieje z tą Pocztą Polską? Państwo w państwie? żadnej kontroli? żadnej odpowiedzialności?

firewall
13-06-2012, 14:14
Do mnie też nic nie przyszło.

farfadet
14-06-2012, 12:42
Ani do mnie...

Redakcja
14-06-2012, 18:45
Drodzy Forumowicze, kto skomentował artykuły Muratora - warunek całej zabawy - i podał adres, przesyłkę otrzymał. Jeśli zatem ktoś skomentować treść numeru 6/12, a przesyłki nie było - prosimy ponownie o adres.

firewall
15-06-2012, 05:28
Oj, Redakcjo dajesz ciała!
Z miłej niespodzianki robi się coś co wychodzi zwykle w naszym kraju ( niby dobre chęci a jest jak zawsze).
Tak na marginesie - wysłałem wam mój adres 29.05 . Teraz to już mi niespecjalnie zależy na Waszym "prezencie".
Zniesmaczony Firewall

Kangurzyca
15-06-2012, 07:41
kto skomentował artykuły Muratora - warunek całej zabawy - i podał adres, przesyłkę otrzymał.


Może lepiej byłoby napisać

"kto skomentował artykuły Muratora - warunek całej zabawy - i podał adres, do tego przesyłki zostały wysłane".

A niekoniecznie otrzymał.. bo jak widać z tym otrzymywaniem to różnie..

Redakcja
15-06-2012, 10:11
Wysyłamy - ponownie i na nowe adresy. Prosimy spodziewać się przesyłki. Dziękujemy za podzielenie się wrażeniami z lektury "Muratora".

farfadet
25-06-2012, 09:04
Przesyłka do mnie dotarła. Bardzo dziękuję :)

Kangurzyca
26-06-2012, 09:34
Do nas również dotarła :yes:
Dziękujemy :)

ps. szkoda ze dodatki o ogrodach.. to jedynie żonka ma pożywkę :stirthepot: :D

piuma
26-06-2012, 20:40
Do mnie również dotarła przesyłka. dziękuję!