PDA

Zobacz pełną wersję : RATUNKU łazienka



krasia1
28-05-2012, 13:58
Witam wszystkich

od jakiegoś czasu śledzę to forum i w końcu zebrałam się w sobie, żeby do was napisać (dzielna dziewczynka) :)
Całkiem niedawno kupiliśmy z mężem nasze pierwsze mieszkanko hiphip hurra i mam ogromny problem z doborem kolorystyki i materiałów do łazienki. Udałam się do projektanta wnętrz, lecz to co mi zaproponowano, póki co mi nie odpowiada. Stąd moje ujawnienie (jak w klubie AA, hehe wybaczcie - dziewne skojarzenie).

Łazienka, jak i całe mieszkanie posiada skosy. Nie wiem, czy załącznik bedzie widoczny, w razie czego podam wymiary. Ściana A (krótsza z wejściem) 231 cm, bez drzwi 137cm.
Ściana B 280 cm, do skosu 211 cm.

Jeżeli chodzi o kolorystykę, to myślałam o bielach i szarościach - biała zabudowa szafek, blat drewnopodobny, natomiast w łazience musi znaleźć się prysznic (myślałam o 120x90), umywalka nablatowa, WC i pralka (najlepiej zabudowana pod skosem.
Wysokość ścianki kolankowej niestety niezbyt duża, ehh - 74 cm, więc tą zabudowę trzeba będzie troszkę odsunąć.
Jeżeli mielibyście jakieś pomysły i chcielibyście pomóc to zapraszam i dziękuję.117823117823117825

krasia1
28-05-2012, 19:26
Poniżej projekt, który dostałam od projektanta

117876

Odpowiada mi układ funkcjonalny, natomiast z kolorystyka mam problem.
Szczerze mówiąc bardzo liczę na wasze propozycje.

Elfir
28-05-2012, 21:15
a co dokładnie ci nie odpowiada?
Przecież chciałaś szary.

krasia1
29-05-2012, 07:08
Oczywiście, że chciałam łazienkę w odcieniach szarości, natomiast nie powaliło mnie to co dostałam.
Po pierwsze, pod prysznicem zostały zaprojektowane białe płytki z rowkami (nie sądzę, aby takie rozwiązanie było funkcjonalne).
Po drugie, ta przestrzeń jest za mdła, zbyt nostalgiczna, brakuje mi tu jakiegoś urozmaicenia.

strawberka
30-05-2012, 18:47
hmm chyba jak jest biały i szary to trudno o urozmaicenie :) a zresztą masz je w postaci fototapety :) może przemyśl sobie, czy rzeczywiście Ci ta szarość odpowiada, albo zastanówcie się z projektantką czy może nie zmienić kolorów blatów na inny

krasia1
30-05-2012, 19:29
Blatu raczej bym nie zmieniała, podoba mi się jasny odcień drewna, natomiast pomyślałam, że ten drewniany motyw można by przenieść na jakiś element łazienki, w formie drewnopodobnych płytek. Co o tym myślicie, może macie jakieś propozycje?

krasia1
05-06-2012, 10:50
mam już zobrazowaną wizję swojej łazienki
119089

na podłodze szare gres 60x60, pod prysznicem w podobnych odcieniach płytki 30x60, obudowa WC i przestrzeń wokół lustra - kafle imitujące drewno.

Może macie jakieś sugestie?

Miśka76
05-06-2012, 20:22
Hm, no jeśli to ma wyglądać jak na rysunkach, to faktycznie trochę mdło. Może pomyśl o jakimś dodatkowym kolorze, poza bielą i szaroscią, czymś co ożywi. Turkus, limonka?

krasia1
06-06-2012, 07:32
wydaje mi się, że wprowadzenie akcentów drewnianych ożywi tą łazieneczkę, a z dodatkowym kolorem, jak wspomniałaś turkus, czy limonka, mogłoby zaburzyć harmonię całości i ta łazienka byłaby już przekombinowana. Zależy mi na prostych, eleganckich wnętrzach.

Mimo wszystko dziękuję za wskazówkę.