PDA

Zobacz pełną wersję : Podłoga dębowa, pytanie o chemię.



leszal
29-05-2012, 11:05
Witam,

w najbliższym czasie będę miał układaną podłogę dębową w domu i mam w związku z tym kilka pytań o chemię.

Na piętrze będę miał układany parkiet 16mm grubości ( 16x45x450 ok 60m2 i 16x70x250 ok 40m2)
Na parterze planuję deskę 22mm grubości ( 22x120x50-200)

Zastanawiam się nad chemią HartzLack oraz Bona.

Klej i grunt chciałem dać z oferty Bona ( R540 + R777 )

Lakiery mam dwie opcje ( półmat ):

1. ( tańsza ): HartzLack A Ground + APU-2
2. ( droższa ): Bona Prime Classic + Traffic



Proszę o pomoc czy dobrze kombinuję czy ew. coś innego polecacie :)


Dziękuję i Pozdrawiam

Parkiet
29-05-2012, 14:56
Witam,

w najbliższym czasie będę miał układaną podłogę dębową w domu i mam w związku z tym kilka pytań o chemię.

Na piętrze będę miał układany parkiet 16mm grubości ( 16x45x450 ok 60m2 i 16x70x250 ok 40m2)
Na parterze planuję deskę 22mm grubości ( 22x120x50-200)

Zastanawiam się nad chemią HartzLack oraz Bona.

Klej i grunt chciałem dać z oferty Bona ( R540 + R777 )

Lakiery mam dwie opcje ( półmat ):

1. ( tańsza ): HartzLack A Ground + APU-2
2. ( droższa ): Bona Prime Classic + Traffic



Proszę o pomoc czy dobrze kombinuję czy ew. coś innego polecacie :)


Dziękuję i Pozdrawiam
Sprawie lakieru to w tym przypadku cena jest adekwatna do renomy firmy i jakości produktu. Jaki wpływ na cenę na renoma a jaki jakość, trudno powiedzieć.
Dobór kleju to osobny temat, tu musisz wiedzieć, że klej spaja dwa elementy, tzn. deskę z wylewką. Dlatego dobór systemu klejowego wynika zarówno z rodzaju okładziny podłogowej jak i od jakości podkładu. Temat szczególnie istotny przy montażu desek gdzie większe naprężenia wymagają mocniejszego ewentualnie wzmocnionego podkładu. Pozdrawiam.

fredi07
29-05-2012, 17:08
Od kilku lat robię systemem Hartzlack A Ground+ APU-2 i jak Ci klienci z przed lat polecają następnym to jest chyba OK

leszal
31-05-2012, 05:35
A czy w temacie kleju mogę prosić o radę ?

jarekkur
31-05-2012, 20:41
Witam,

w najbliższym czasie będę miał układaną podłogę dębową w domu i mam w związku z tym kilka pytań o chemię.

Na piętrze będę miał układany parkiet 16mm grubości ( 16x45x450 ok 60m2 i 16x70x250 ok 40m2)
Na parterze planuję deskę 22mm grubości ( 22x120x50-200)

Zastanawiam się nad chemią HartzLack oraz Bona.

Klej i grunt chciałem dać z oferty Bona ( R540 + R777 )

Lakiery mam dwie opcje ( półmat ):

1. ( tańsza ): HartzLack A Ground + APU-2
2. ( droższa ): Bona Prime Classic + Traffic



Proszę o pomoc czy dobrze kombinuję czy ew. coś innego polecacie :)


Dziękuję i Pozdrawiam

Napisz wszystko co wiesz o swojej wylewce. To bardzo ważne. Ważniejsze niż lakiery.

leszal
31-05-2012, 21:14
Witam,

więc sprawa wylewki wygląda następująco:

Wylana była 17 marca tego roku
Przygotowana była z piachu kopalnianego płukanego o uziarnieniu 0-4 , dwa worki cementu I Ożarów ( nie z przesypowni ) na mixokreta
Do wylewki dodawane były włókna , układana siatka metalowa 10x10 w wylewce.
Duże pomieszczenia były dzielone dylatacją , wszędzie przy ścianach pianka dylatacyjna.
Zacierana mechanicznie.

Następnego dnia po wylaniu zmoczona wylewka wodą , nie była przykrywana , dom zamknięty, pomieszczenia wietrzone po upływie 1,5 tygodnia.


2 tygodnie temu zrobiony test gazetowy: gazeta codzienna połozona w kilku pomieszczeniach na wylewce i przyciśnięta po bokach , po nocy sucha.

To chyba tyle.

fredi07
01-06-2012, 15:47
Podłoże powinno być OK ale sprawdzanie gazetą jest co prawda starym parkieciarskim sposobem ale radził bym jednak pomierzyć profesjonalnie.
Kleje poliuretanowe dwuskładnikowe różnych markowych producentów są podobne i R777 też się sprawdzi tym bardziej, że masz bezpieczne drewno.
PS
Jarek co post to wyjeżdżasz z wylewkami. Uważaj żeby Twojego zaangażowania nie dostrzegli uczestnicy nieśmiertelnego ,,Przestrzegam przed wylewkami com"