PDA

Zobacz pełną wersję : Ścianka z luksferów przy wannie



AxuSS
31-05-2012, 13:10
Witam,

Jestem w trakcie remontu mieszkania (generalnego). Przy wannie narożnej (do zabudowy) chcę zrobić ściankę z luksferów 60x180 cm. Żona woli się kąpać, a ja brać prysznic i taki sobie kompromis wymyśliliśmy.

Zastanawiam się czy luksfery mam kłaść po ułożeniu glazury i terakoty, czy może przed ?
Nie ukrywam, że dla mnie lepiej by było stawiać ściankę na kafelkach ponieważ łatwiej później wszystko z wanną dopasuję, ale jak być powinno ?

I jakim systemem montować taką ściankę ? Na zaprawę, czy może na sucho ?


Pozdrawiam, Łukasz

d***a*l
01-06-2012, 05:59
od jakiegoś czasu montujemy w systemie lux prof fajnie i estetycznie scianka murowana więc musi sie trzymac podłogki i scian

AxuSS
01-06-2012, 08:10
Wiem, że ścianka z luksferów musi się trzymać podłogi i ściany, tylko chodziło mi o to czy mogę ją przymocować kołkami do położonych już kafelek, czy może do gołego betonu.

WiesiuS
01-06-2012, 22:20
Mogą być ułożone kafle na scianie, nie ma problemu. w takich przypadkach używam białego Plusa do klejania luksfer do ściany oraz całej ścianki. Suche systemy ni jak się maja do scianek przy strefach prysznicowych. powinny być szczelne jak i sama hydroizolacja pod płytkami. a potem fuga cementowa, ale najlepiej epoksydowa. Bedzie wieczna. pozdrawiam Wiesiu.

d***a*l
02-06-2012, 07:34
scianka przed płytkami , płytki z zasady są szkliwione lub polerowane więc ścianka będzie sie słabo trzymać , są dobre kleje płytka na płytkę ale nie sciana na płytkę ,
jako wykonawca nie testuje rozwiązań które mogą przysporzyć mi kłopotów , ale z drugiej strony obrysuj sciankę na płytkach możesz lekko porysować flexem i zakotwić i powinno być ok, jak dla mnie scianka murowana zaprawa biała która jest fuga pozdro

vadiol
02-06-2012, 15:55
Ściankę łatwiej jest stawiać po płytkach . O ile oczywiście zachowany będzie kat prosty .Co nie jest takie proste ,co oczywiste .
Luksfery montować na sucho . Tez łatwiej .

WiesiuS
02-06-2012, 21:20
Dekoratorpl, dziwie sie dlaczego masz obawy do sposobu układania okładzin ceramicznych przed luksferami. Luksfery to też szkło tak jak płytka szkliwiona, jaka w tym róznica jesli jedno przykleisz a drugie nie ?
Nie mówimy tutaj o scianie konstrukcyjnej, lecz o przesłonie szklanej z postaków. Są one tak samo jak płytki np. szkliwone, porcelanowe, gresowe, kamienne, montowane na kleje o podwyższonych parametrach technicznych C2, w dodatku wspomniałem jaszcze o jednym parametrze własciwości jakie ma Plus. A więc odkształcalność. Jest ona badana normowo i oligatoryjnie przez producenta i zawarta jest w normie EN12004.
Jako autoryzowany wykonawca jestem w stanie przykleić wszystko na ekran twojego telewizora, oraz na maske samochodu. To produkt decyduje o tym czy sie nada,:yes: lub nie :no:
Kotwienie i zbrojenie elementów jak luksfery jest najczęściej wymagane w systemach tego typu montażu.
Wspomniałem o nieprzydatności suchego montażu w tym przypadku, dlaczego ? Bo opcja wykonania strefy prysznicowej po drugiej jej stronie wykluczyła samoistnie taką możliwość.
pozdrawiam :cool:
PS. nie ma potrzeby rysowania płytek , wystarczy zastosować warstwę kontaktową np. ja stosuję Cerplast. Wychodzi łatwiej i prościej, szybciej :cool:

d***a*l
04-06-2012, 05:18
Dla mnie ściana to jednak ściana nie przeslona i powinna być postawiona zanim przejdzie sie do wykończenia pomieszczenia , przecież napisałem że może przejechać flexem płytki w mjescu stawiania ściany bedzie to bezdyskusyjnie lepsze od samego cerplastu ,nie bedzie dużych kosztów ani też dużo dłużej nie zajmie,
ja twaim przed nie żałuje dlatego o tym piszę.Wiesiu może i postawienie na samych płytkach będzie latwiejsze ale wolę dołożyć starań być pewnym i mieć spokój duchowy :)

AxuSS
27-06-2012, 13:56
Dzięki za wszelkie odpowiedzi, przydadzą się :yes:

Za tydzień będę stawiał tą ściankę z luksfer w wykafelkowanej łazience. Zgodnie z poradami postawię w systemie z zaprawą. Tylko jeszcze jedno pytanie mam. Przy murowaniu konieczna jest ta specjalna listwa aluminiowa do luksfer na ścianie i podłodze do wytrasowania i montażu pierwszej warstwy ? Czy można bezpośrednio "murować" ściankę na kaflach zaprawą ? Oczywiście stosować będę zbrojenie do podłogi i ściany.

Kamita
27-06-2012, 16:40
Raczej przed glazurą,chociaż ?.Luxfery dodatkowo zakotfić do ściany i podłogi.W łazience jest ślisko i kwestia nieszczęśliwego obalenia ścianki jest tutaj do przemyślenia.

sstasiek123456789
29-06-2012, 20:10
Witam

Posiadam sciankę z luksfer w wlasnej łazience powiekszyłem w ten sposób kabinę prysznicową. Teraz ma wymiry 80x100 zamiast 80x80 dołożony jest jeden żąd na wysokość kabiny plus półka na wyskości brodzika. Stawiałem bezpośrednio na kafelki na zaprawe układane etapami po 3-4 sztuki. Półka oparta na konstrukcji metalowej + podświetlenie od dołu efekt rewelacyjny.

Pozdrawiam

atsyrut
01-08-2013, 03:57
czy moż ktoś pochwalić się zdjęciem takiej ściany prysznicowej z luksfeów?