PDA

Zobacz pełną wersję : dopajamy ptaki



duduś
31-05-2012, 20:22
Proszę mi napisać jak " pokazać " ptakom gdzie jest woda . Już ładne kilka dni temu powiesiłam przy drzewie , między gałęziami pojemnik z wodą , ale nie widzę żeby któreś z wielu latających u mnie ptaków skorzystało z tego wodopoju. Ponoć jest sucho i ptaki cierpią z tego powodu.

Gosiek33
31-05-2012, 20:27
Pojniki ustawia się raczej na ziemi, nie słyszałam by ptak chciał pić z drzewa?

G.N.
01-06-2012, 08:18
Teraz ptaki raczej z wodopojem problemów nie mają, raz że zawsze jakąś wodę stojącą lub płynącą znajdą, dwa że jedzą wilgotny pokarm i często w ogóle pić nie muszą. Problem jest zimą kiedy jedzą zupełnie wysuszone rzeczy a wszelkie strumyki i kałuże są zamarznięte.

marius37
01-06-2012, 10:37
mój wodopój postawiłem na ziemi i znalazły go wszystkie z okolicy

Postihal
01-06-2012, 10:44
Mam ustawione w ogrodzie dwie beczki 200 l z wodą do podlewania warzyw.Muszę zawsze pilnować aby przynajmniej w jednej zawsze było pełno wody,bo służy ona doskonale jako pojnik.Stale na beczce obserwuję wiele ptaków,jedynym mankamentem tego jest to ,że cała beczka jest brudna od odchodów ptasich.
Pozdrawiam

duduś
02-06-2012, 14:23
no właśnie problem z tym że na ziemi nie mogę bo mam koty , a mieszkam pod lasem , rzeka daleko więc i o żródełko trudno :(

Gosiek33
02-06-2012, 22:48
Jak masz drapieżniki to nie zachęcaj ptaków. U mnie koty tylko z sąsiedztwa, a przynajmniej raz w roku jakiego skrzydlatego upolują :( Dwa dni temu tylko piórka znalazłam, a sporo się różności wylęgło to i koty polują . Choć mam dwa psy to nie zawsze kota upilnują ;)