PDA

Zobacz pełną wersję : linoleum, dziwny zapach



-Bill-
01-06-2012, 23:35
Witam, wynajmuje dom w którym mam dziwny problem z jedynym pokojem. Znajduje się on na piętrze, na podłodze położone jest linoleum a pod nim wylewka. Przy otwartym oknie lub drzwiach problemu nie ma, lecz pojawia się po jakimś czasie od zamknięcia. Wewnętrzna strona (od wylewki) ma dziwny zapach, w pokoju unosi się jak by zaduch połączony z zapachem linoleum. Mogło ono ulec zawilgoceniu jeśli w zimie przez pewien okres dom nie był ogrzewany? Lub może jest jeszcze jakiś inny powód?

Pozdrawiam

-Bill-
02-06-2012, 17:12
Szukałem podobnych problemów poza forum ale niestety nic nie znalazłem wiec jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o pomoc :)

jarekkur
03-06-2012, 23:10
Witam, wynajmuje dom w którym mam dziwny problem z jedynym pokojem. Znajduje się on na piętrze, na podłodze położone jest linoleum a pod nim wylewka. Przy otwartym oknie lub drzwiach problemu nie ma, lecz pojawia się po jakimś czasie od zamknięcia. Wewnętrzna strona (od wylewki) ma dziwny zapach, w pokoju unosi się jak by zaduch połączony z zapachem linoleum. Mogło ono ulec zawilgoceniu jeśli w zimie przez pewien okres dom nie był ogrzewany? Lub może jest jeszcze jakiś inny powód?

Pozdrawiam

Jezeli linoleum zostało wyklejone klejone na wilgotnym podłozu, to problem leży w zbutwiałym kleju dyspersyjnym. Należy usunąć całość wraz z klejem wysuszyć i na noiwo położyć okładzinę. Problem zgłoś wynajmującemu dom. Sprawdź gdzieś w rogu lub pod meblami, czy linoleum trzyma sie podłoża

-Bill-
04-06-2012, 09:43
nie trzyma się, widocznie zostało zdjęte do malowania...

Gdy zdejmę linoleum to w jaki sposób dokładniej się nim oraz wylewką pod nim zająć?
Można później ponownie wykorzystać to linoleum czy należy kupić nowe?

A może zamontowanie list wzdłuż ścian (obecnie brak) zatrzyma zapach kleju?

Zapach kleju jest szkodliwy?