PDA

Zobacz pełną wersję : mszyce na rózach i .....



duduś
03-06-2012, 12:26
Czy robiąc oprysk róż p mszycom mogę resztę preparatu zużyć profilaktycznie na inne rośliny , tylko czy wszystkie rośliny atakują mszyce ?- ja opryskałam , bzy,klonik , gruszę dziką i kalinę , dalie i lilie - myślę że im nie zaszkodziłam?

aksamitka
03-06-2012, 17:02
przyłącze sie do pytania- czy mogę popryskać bób?

Elfir
03-06-2012, 17:29
jeśli to preparat o działaniu kontaktowym, nie ma sensu lać go na rośliny, na których mszyc nie ma.
Taki preparat działa tylko w momencie, gdy dotknie ciała owada.

Jeśli to preparat o działaniu zapobiegawczym, to wówczas można opryskać nim przede wszystkim młode pędy roślin z rodzaju różowatych (np. jabłonie, wiśnie). U mnie mszyce sa często na piwoniach.

duduś
04-06-2012, 21:47
Czy to jaki preparat doczytam na ulotce ?( chodzi mi o tą nazwę - kontaktowy i ten drugi :))

Elfir
04-06-2012, 23:36
tak, to musi być opisane.

lukasik1982
06-06-2012, 19:47
Owszem. Nie powinno im to zaszkodzić... ale polecam naturalne sposoby jak np... tzw. gnojówka z pokrzyw z szarym mydłem i łyżeczką sody oczyszczonej. Zapach może jest nie za przyjemny dla nosa ale szybko się ulatnia i skutecznie unicestwia... Przyrządzenie tego oto preparatu jest następujące.
- Zrywamy pokrzywy, następnie umieszczamy je w jakimś pojemniku byle szczelnym i zalewamy je wodą przykrywamy tak by miły mała lukę i "kisimy" mniej więcej około tydzień mieszając raz dziennie. kiedy zniknie piana odlewamy około 1/3 płynu dodajemy rozmoczone szare mydło i łyżeczkę sody, dobrze mieszamy i wlewamy do spryskiwacza i pryskamy rośliny wczesnym rankiem i późnym wieczorem. jest to nie szkodliwe dla roślin a skuteczne. Można tym zasilać kwiaty warzywa i wszelkiego rodzaju drzewka.

Miłego pichcenia Pozdrawiam:)

magnolia
11-06-2012, 09:43
tak, naturalne metody są fajne. I stosunkowo skuteczne. Zapobiegawczo na pewno warto te stosować.
Pokrzywy- kiszonka z nich są świetne też jako nawóz do podlewania.

ilka_ka
11-06-2012, 13:47
a ja czytałam że wywar/napar z liści mlecza też jest dobry na mszyce? to prawda? i jak go przygotować prawidłowo (czywiście przepisu nie podali.. )?

ilka_ka
11-06-2012, 13:48
bo pokrzywy to ciężko znaleźć :)