PDA

Zobacz pełną wersję : Wypłukana fuga



szycha98
04-06-2012, 10:13
Witam wszystkich chciał bym prosić o poradę odnośnie uzupełniania wypłukanej fugi w budynku gospodarczym . Zacząłem uzupełniać fugę zaprawą cementową plus plastyfikator qmix tj zwilżam ścianę wodą i wciskam zaprawę w szczeliny .Ostatnio znajomy powiedział ze to się nie sprawdzi i ta fuga którą uzupełniam zostanie "odparzona" i, że muszę wcześniej przed uzupełnianiem bardzo rzadką zaprawą zarzucić szczeliny.

WiesiuS
04-06-2012, 21:57
Nie do końca jest to poprawne, dlaczego ?
twój sposób pobrudził piekny wizerunek cegły, wykonałeś narzut tynkarski tzw. szpryc :p
zgodnie z sztuką murarską powinieneś był zrobić:
oczyścić spoiny z luźnych fug na głębokość 1,5-2cm
odkurzyć, lub przedmuchać powietrzem
zwilżyć wodą, można z dodatkiem uni-gruntu 1:1
zaprawą do murowania (ja używam zaprawy do klinkieru z trasem, nie powodują wykwitów ani plam) półsuchą metodą murarską fugówką wypełnić spoiny jednocześnie je profilując.
przez kilka dni zwilżać scianę wodą
gotowe :bye:
pamietaj aby używać zapraw cementowo-wapiennych, ewentualnie wapiennych. Nie należy stosować cementowych, zamykają mozliwość swobodnego odparowywanie wilgoci z głębszych stref sciany.
pozdrawiam Wiesiu

szycha98
05-06-2012, 10:38
Dzięki Wiesiu teraz już doczytałem po twoich wyjaśnieniach i jak tylko pogoda stanie to biorę się za ściany. Jeszcze raz dzięki za pomoc i pozdrawiam.