PDA

Zobacz pełną wersję : projekt SIERRA pracownia HORYZONT



fuks
26-06-2002, 09:53
Poszukuję inwestorów, którzy realizują dom typu Sierra z pracowni wrocławskiej HORYZONT? Proszę o kontakt mailowy
[email protected]

<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: fuks dnia 2002-06-26 10:53 ]</font>

ryniu
26-06-2002, 09:54
Dla porządku: do takich zapytań jest podforum "O projektach".

Madziulek
29-08-2005, 15:50
czy jest ktos kto wybudował lub jest w trakcie budowy projektu
sierra z wbudowanym garażem? (http://nowydom.onet.pl/3264,projekt.html)
bardzo prosze o kontakt i chętnych do oceny tego projektu.
pozdrawiam

vioretta
16-07-2006, 18:30
Szukam opinii osób, które budują dom SIERRA luB DELTA z pracowni projektów IGN

calvus
10-09-2006, 20:38
Czy ktos planuje budowe domku niezbyt moze typowego ale innego od innych.
http://www.projekty.ign.com.pl/projekt.php?opcja=opis&id=216&nazwa_projektu=SIERRA

calvus
11-09-2006, 08:40
OK. rozumiem ze mam "specjalny" gust. Ale moze poprosze o wasza opinie o tym domku.

calvus
12-09-2006, 09:31
hm.......... czyzbym znalazl sie w krainie dworkow.....?

Coco
13-09-2006, 21:44
Witam:)
Właśnie wczoraj znalazłam projekt tego domku. Bardzo mi się spodobał. bezpretensjonalny, oryginalny, ma styl i klasę. Niestety, na moje potrzeby jest za mały.........

mika31
14-09-2006, 05:24
Też się kiedyś do niego śliniłam.
Niestety u mnie dach musi być ze spadkiem minimum 35st, co do tego projektu kompletnie nie pasowało.
Połączyłabym tu tylko pomieszczenie gospodarcze z garażem czy resztą domku. Reszta mi pasuje.

Kasia i Paweł
04-10-2006, 14:55
projekt jest świetny, tez o nim myślałam, zastanawiam się tylko, czy to że w kuchni nie ma bezpośredniego okna nie będzie problemem, no i ta elewacja, w wersii z wizualizacji - PIęKNIE! ale będzie kosztować majątek, a inna może już nie mieć takiego uroku i jeszcze okna w środkowej sypialni, może być ciemno :-?

st_x
04-10-2006, 17:36
Witam.

Dom jest bardzo w "moim typie" i stanowił inspiracje do innych przemyśleń odbiegających od "pseudodworków" czy zalukarnionych kostek z balkonikami i skosami na poddaszu.

Jedną z nich było(by) przestawienie jadalni z kuchnią z usunięciem ścian kuchni.
Dokładniej - kuchnia tam gdzie stół jadalni - a stół w miejscu kuchni.
W zasadzie stół stałby pośrodku holu dzieląc wraz z łazienką dom "na pól".
Marginalizuję problm ewentualnego niedoświetlenia wnętrza domu (stołu) -ale w lecie "ląduję na tarasie a w zimie i tak w domu trzeba palić lampy od 16.00 (po tej godzinie - poza weekendami , mogę "zasiąść" do stołu.
Dodatkowo.
Znaczne przeszklenia w kuchni i pokoju poprawiają sytuacje "oświetleniową".

P.S> Elewacja MOŻE kosztować majątek (ale relatywnie nie musi bo drewno i kaien sa stosunkowo tanie 8) ) - bardziej kosztowne wydają mi się rozwiązania dachu z wystającymi murami

P.P.S> LINK "się zmienił" CHYBA na : http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=216



Pozdrawiam

BarPe
23-10-2006, 09:23
Pewna nie jestem ale chyba na stronie Extradomu przed zmianami było forum i tam się ktoś pojawiał kto go budował
( http://www.extradom.pl/ext/page?projekt/projekt.xmf&&z=opis&id=3264 ). Ale teraz już forum nie ma...
Z tego co pamiętam to trochę problemów było z dachem (chyba właśnie to "wchodzenie" w ściany bo reszta nie wygląda groźnie).
Sam extradom wrzuca go w przedział cenowy "C".
Gdyby ktoś był bardzo zainteresowany to mam zestawienie materiałów i obmiary do tego projektu.

BarPe
23-10-2006, 09:38
zaglądnełam do tego co mam - jest też pierwsza strona kosztorysu wycenionego na grudzień 2001 r. - 269.689,06 - obstawiam, że netto...

OSKI99
08-02-2007, 21:18
Chyba trochę się spóźniłem z odpowiedzią na pytanie, ale rzadko zaglądam na forum, a to jest mój pierwszy post. Co do sierry to właśnie jestem na etapie budowy dachu. Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej to służę pomocą.

BarPe
09-02-2007, 08:34
OSKI99 - Spadasz z nieba!
Mam co raz mniej czasu na podjęcie decyzji co do projektu.
Interesuje mnie WSZYSTKO - ale najważniejsze:
1. czy w/g Ciebie wystarczające jest doświetlenie sypialni (a może zmieniałeś układ okien)
2. czy są jakieś większe / nietypowe problemy przy budowie
3. ... koszty....
4. skoro robisz dach to pewnie daleko jeszcze do elewacji ale napisz jakie masz plany - szalejesz i robisz jak w projekcie czy planujesz wersję oszczędnościową?
5. no i - jeżeli można - to wszelkie fotki!
Będę wdzięczna za wszelkie informacje i uwagi!
(Wyślę Ci na priv mojego maila)

OSKI99
09-02-2007, 15:29
A wiec od początku.
Razem z żoną mieliśmy od samego początku te same wątpliwości typu: czy pomieszczenia będą odpowiednio doświetlone, co z tą elewacją, jak będzie z tymi murkami na dachu itp. Mimo wszystko zdecydowaliśmy sie na zakup tego projektu. W listopadzie 2005 zostały wylane ławy fundamentowe. Koszt razem ze zdjęciem humusu i wykopem ok. 9000 zł. Sierpień 2006 - sciany fundamentowe z betonitów, izolacja styropianem 6cm, kleje, folie etc., plus zasypanie fundamentów - 16000 zł. Wrzesień 2006 - ściany parteru ( porotherm 30), komin, wieniec - 27000 zł. Wszystkie ceny brutto plus robocizna. Myślę że nie jest to dużo jak na budynek wielkości 17,5 x 11,5. Co do dachu to właściwie pochwaliłem sie na wyrost, bo cieślę mam umówionego na marzec. ale w przybliżeniu: więżba, deski, pokrycie ( gont bitumiczny) - 28000 zł. Na razie nie mogę powiedzieć nic więcej o kosztach. Jeśli chodzi o elewację to nie dysponuję zbyt dużym budżetem, dlatego we wnękach podobnie jak w wizualizacji planuję płytki klinkierowe przyklejane do styropianu, reszta może tynk akrylowy??? Sami jeszcze nie wiemy.
Acha, zapomniałem dodać ze nasz projekt różni sie nieco od oryginału. Między garażem a pom. gospodarczym jest jeszcze jedno pomieszczenie do którego wchodzi sie z salonu, odsuwając duże drzwi, które kiedyś były oknem. Pierwotne pomieszczenie gospodarcze jest teraz czymś w rodzaju garderoby do której wchodzi sie z "nowego" pomieszczenia. Tak że gospodarczy jest teraz tylko garaż.
Oczywiście prześlę pare fotek na priva.

Pozdrawiam.

P.S. To naprawde bardzo fajny i funkcjonalny dom. Inny niz wszystkie.

calvus
09-02-2007, 17:48
Wielka prosba: zamiesc te fotki tu na fotum; niech inni tez zobacza to cudo :)

OSKI99
09-02-2007, 18:30
Niestety nie wiem jeszcze jak zamieścić zdjęcia na forum. Jeśli chcesz to mogę Ci przesłać na priva kilka zdjęć "tego cuda"

BarPe
10-02-2007, 09:46
Bardzo proszę - lub bezpośrednio ...
Dzięki

crska
04-08-2007, 19:29
tak jak wyzej
http://www.projekty.ign.com.pl/index.php?p=detail&id=216
zastanawiam sie nad zakupem tego projektu
jednak nie wiem czy faktycznie stan surowy zamkniety zmieszcze w 150 000 tak jak podaje architekt
dlatego Doświadczonych prosze o opinie
rozchodzi mi sie o wariant B z tym ze garaz wolnostojacy w pozniejszym okresie :) by byl dobudowany

pozatym myslalam alby pom. gosp zrobic w miejscu garderoby, a tam gdzie pom. dodatkowy pokoj

jak ma ktos jakies ciekawe pomysly to chetni e poslucham :)

Klomen
03-09-2007, 13:45
Witam
Przymierzam sie do budowy domu sierra.
Z tego co zdołałem wyczytać na forum niestety nie ma za dużo chętnych na ten domek, a może się mylę.
Wszelkie dane w sprawie budwoy tego domku jak najbardziej mile widziane.
Pozdrawiam wszystkich budowniczych

modernism
23-10-2008, 14:25
Te domy nie są z pracowni IGN (chyba?) :roll: tylko IN/OUT czy coś takiego.

pzdr.

modernism
23-10-2008, 15:14
Witam, wszystkich!! Cieszę się, że wreszcie znalazłem jakąś konkretną dyskusję o tym domu. Są chyba ze cztery wątki po jednym, 2 posty, już mnie to denerwowało a tu dostrzegam iskierkę nadziei na jakieś konkretne informacje.


Pewna nie jestem ale chyba na stronie Extradomu przed zmianami było forum i tam się ktoś pojawiał kto go budował
Ale teraz już forum nie ma...

Byłem, sprawdziłem i jest, też. Faktycznie też jest kto się buduje http://www.extradom.pl/projekt-domu-SIERRA%20z%20wbudowanym%20gara%C5%BCem-ID-2959.html?utm_source=o1&utm_medium=forum



Sam extradom wrzuca go w przedział cenowy "C".

yyy... może jestem trochę nie w temacie. Co to znaczy przedział C :o ?? [mam nadzieję, że od angielskiego "cheap" = tani :D ]