PDA

Zobacz pełną wersję : Jaki kolor ściany do nowych mebli?



piterus87
05-06-2012, 20:40
Witam. Zamówiłem ostatnio nowe mebelki do pokoju z fabryki BODZIO w kolorze limba jasna identyczne jak te: http://www.bodzio.pl/-Bodziosystem-limba-ukl.-9-27583,5,pr,lang.html
z tym, że w trochę innym zestawieniu i teraz zastanawiam się jaki dobrać do nich kolor ściany tak, aby ładnie się to komponowało. zastanawiam się albo nad odcieniami szarości ewentualnie jakaś kawa z mlekiem, ale to jak na razie tylko luźne pomysły. Dodam jeszcze, że dwie przeciwległe ściany chcę pomalować na jeden kolor a dwie pozostałe na inny. Jeżeli macie jakieś swoje propozycje na dobór kolorów do moich mebli to chętnie ich wysłucham :)

monikaa13
05-06-2012, 21:25
Oj ja nie doradzę, bo jak dla mnie ten kolor jest okropny. Jeden z gorszych kolorów mebli jakie są. Na ściany może jakiś jasny - biały? Szary, hmm nie wiem, nie mam wyobraźni.

joliska
06-06-2012, 05:58
O trudności aranżacyjnej tych mebli najlepiej świadczy fakt, że nawet producent nie jest w stanie zrobić zachęcającego do ich kupna zdjęcia :(
Jedno jest pewne: masz dwukolorowe meble, więc dwa kolory na ścianach odpadają...

Jaką masz podłogę? Jakie drzwi? Inne meble - zwłaszcza sofa, fotele, stół - do kupienia i to o nie pytasz, czy coś już jest?

piterus87
06-06-2012, 08:33
wybór padł na te meble, ponieważ cały pokój utrzymany jest w takiej kolorystyce. NA pierwszy rzut oka też nie przypadły mi do gustu jednak za ich wyborem przemówiła prostota wykonania (oraz fakt, że w okolicy mam tylko 2 sklepy meblowe, czyli wybór praktycznie żaden ;|) Kolory są bardziej żywe niż na zdjęciu. ale fakt, producent nie wysilił się za bardzo żeby ładnie zaprezentować ten zestaw......

Elfir
06-06-2012, 14:36
wybór to chyba głównie cena... Nie wiem co innego mogłoby skłonić do zakupienia takich mebli, które odstają o jakieś 25 lat od współczesnego i niedrogiego wzornictwa meblowego.
Przecież jest allegro, sklepy internetowe...

piterus87
06-06-2012, 18:04
Przepraszam czy ja pytałem o ocenę mebli czy o dobór koloru ściany do nich? widzę, że niektórzy mają kłopoty ze zrozumieniem prostych poleceń. Subiektywne odczucia proszę zachować dla siebie...

skibusia
06-06-2012, 18:13
piterus myślę, że najlepiej będą się prezentowały te meble na białej ścianie. Jeśli bardzo chcesz kolor (zdecydowanie jeden), to proponuję kawę z mlekiem. Szarego z tymi meblami nie widzę.

monikaa13
06-06-2012, 18:34
Zgadzam się. Biały chyba będzie najbezpieczniejszy i może choć trochę pozwoli zgubić te meble. Potem fajne dodatki, stół, kanapa, podłoga i może jakoś będzie :)

kinka
08-06-2012, 12:36
Do takiego koloru mebli najlepiej pomalować jedną ze ścian na żywy kolor proponuję wrzos lub limonkę a resztę pozostawić w odcieniu kremu.Jak dla mnie meble ok,ważniejsze są dodatki,mogą dużo zdziałać.Zapomnij o szarych ścianach,będą przytłaczały,biały też mi nie pasuje.

Ania i Bartek
10-06-2012, 19:37
A może do tej limby jasnej zrobić 3 białe ściany, a jedną w tym ciemniejszym kolorze (coś podobnego co limby ciemnej?:) ).
Dodatki symboliczne w kolorze limonki.
Wszystko zależy od pozostałych elementów i barw w pokoju.

Wrzuć sobie hasło limba jasna w grafiki googla, wyskakują co prawda kuchnie, ale pojawiają się właśnie w powyższych zestawach kolorystycznych.

Adrianna66
11-06-2012, 20:40
Njlepiej jakieś jasne kolory : może biel, jasny róż.