PDA

Zobacz pełną wersję : Ciepły montaż w wersji LITE



supernik
06-06-2012, 06:05
Witam., czytałem że zamiast ciepłego montażu z foliami paroprzepuszczalnymi i paroizolacyjnymi można zastosować technikę smarowania pianki od środka nieprzepuszczalnym silikonem a od zewnątrz akrylem.
Czy to prawda, jak to wymkonać samodzielnie, czy warto to robić,
Jweśli tego nie zrobię to od wewnątrz pianka będzie otynkowana

jareko
06-06-2012, 07:04
http://forum.muratordom.pl/showthread.php?162002-montaz-w-warstwie-ocieplenia-jak-to-zrobic-dobrze

mniej więcej 2 do 5 stron wstecz - poszukaj, poczytaj zamiast tworzyć nowy wątek
A najlepiej zrób sobie kalkulację kosztów - wyleczysz się z silikonów i akryli
Ale lepiej znajdź i poczytaj

supernik
07-06-2012, 21:24
Jareko, poczytałem, coś jest o kalkulacji ale o wykonaniu mało precyzyjnie, trudno w takim gąszczu postów znaleść ten właściwy jeśli furum muratora nie udostępnia szukania po postach.
Ściągnołem waunki techniczne montażu okien ale tu teżmało0 precyzyjnie.
Przydała by się instrukcja w stylu zrób to sam i w tym celu można ten temat wykorzystać.
Krok po kroku.
Z tego co sobie w wyobrażam to odciąć piankę równo z ramą i zasmarować silikonem piankę.
Z uwagi na to, że pianki jest około 1,5 cm to wydaje mi się że tuba na okno to jest 4 razy za dużo ale nawet jeśli by tak było to i tak ja mam np. 12 okien - długość krawędzi = 67m, silikonów wobec tego trzeba kupić 12 szt - tyle co okien koszt = 12 x 20 = 240 zł, natomiast taśma soudala na allegro koszt 125 zł za 25 m - trzeba kupić 3 taśmy czyli 375 zł. No i pieprzyć się z montażem.
A propos może jakieś wskazówki co do ciepłego montażu na taśmach.

a może ktoś inny coś mądrego napisze o silikonie albo innych ekonomicznych pomysłach ?

jareko
07-06-2012, 21:46
ha ha ha jednym słowem silikon tak sobie, sztuka dla sztuki, bo coś tam napisali - jednym opakowaniem możesz i 100 mb obsrać

T12345T
07-06-2012, 21:48
Z tego co sobie w wyobrażam to odciąć piankę równo z ramą i zasmarować silikonem piankę.

Smaruje, to się chleb masełkiem albo buty pastą. Silikon się układa. Najlepiej z zachowaniem zasady pokazanej na obrazku, czyli t = 0,5 x b nie mniej niż 6mm.. Teraz możesz liczyć ile zaoszczędzisz na "smarowaniu":-)

jareko
07-06-2012, 21:50
tego mi było trzeba - na ciebie można zawsze liczyć
nie martw się - nie obliczy, bo chodzi o zaoszczędzenie kasy - temat rzeka na tym forum
Jak to możliwe by silikon był droższy od folii ??? w to nikt nie uwierzy hi hi hi

T12345T
07-06-2012, 22:03
Jak to możliwe by silikon był droższy od folii ??? w to nikt nie uwierzy hi hi hi

Eeee tam. Niektóre panie uwierzą! Silikon z montażem, tani nie jest, co się potwierdza na rysunku:-)

jareko
07-06-2012, 22:35
Eeee tam. Niektóre panie uwierzą! seksista ;)

supernik
07-06-2012, 22:43
No dobra, w sumie prawie to samo,
Ale sprawdźmy....
metrów po obwodzie jest 67, grubość silikonu przy szczelinie 1,5 cm wynosi 1,5cm x 0,5 = 0,75 cm, tj. 0,0075m
Czyli teraz liczymy potrzebną objętość a więc długość x szerokość x wysokość czyli 67m x 0,015m x 0,0075m = 0,0075375 m3. No i wiadomo że 1m3 = 1000l a więc mamy wymagane zapotrzebowanie w litrach: 7,5375 litra,
W tubie silikonu mieści się 300 ml czyli 0,3l a więc potrzeba 7,5375 / 0,3 = 25,125 tub no w zaokrągleniu 25 tub każda po 20 zł jak się znajdzie tanio i wychodzi równo 500 zł.
Z taśmami jak podawałem wcześniej potrzeba 3 taśmy na 67 metrów więc wyjdzie 375 zł.

A więc udowodniliśmy że taśmy są o 30% tańsze.
I o to chodziło./

Poza tym na rysunku raziło mnie że trzeba by wydłubywać piankę z okna żeby upchać ten silikon

Skoro już wiemy, że taśmy są lepsze to teraz na stronie soudala jest informacja: że taśmy występują w szerokościach od 7 do 15 cm, oraz ze przy przyklejaniu trzeba wyjść z zakładem 10mm na mur a więc pozostaje 6 cm na okno to chyba dużo bo mi zalepi całą ramę ta folia, a później co będę ją odcinał nożykiem ?
A czego będzie się trzymał tynk ?w silikonie dochodził do okna a tu będzie oddzielony od ściany na długości 1 cm taśmą ciekawe czy nie popęka/

Zastanawiam się

supernik
07-06-2012, 23:10
OK,
Wszystko tłumaczy youtube: http://www.youtube.com/watch?v=XAKdFSC6uL4
tyle tylko że tej wersji nie można dorobić po montażu przez fachowców tylko w trakcie tego montażu,
Widzicie a mój niecny plan polegał na dorobieniu izolacji paroszczelnej po montażu okien w standardowy sposób.

No nic,
Czyli koncepcja wersji Lite ciepłego montażu odpada.

A dlaczego całości nie zlecić fachowcom ?
Bo liczą sobie przynajmniej 2 razy więcej czyli dodatkowe 1200 zł.
No ale nic może zasmaruje silikonem w wersji ubogiej czyli aby przykryć piankę :-)

witek86
08-06-2012, 09:36
jeśli nie masz tasmy i nie chcesz dawać to jak najbardziej będzie to na plus ktoś liczy tyle za nalożenie silikonu? no i dobrze :)

MMichal
08-06-2012, 14:24
Witam


OK,

A dlaczego całości nie zlecić fachowcom ?
Bo liczą sobie przynajmniej 2 razy więcej czyli dodatkowe 1200 zł.
No ale nic może zasmaruje silikonem w wersji ubogiej czyli aby przykryć piankę :-)

hmmm ... no tak tak drodzy fachowcy :)
a samochód też sam naprawiasz :D

Pozdrawiam

supernik
08-06-2012, 14:56
No tak jak większość Polaków,
Samochód w szczególności najpierw kontrola ci się popsuło i czy jestem w stanie sam naprawić, jeśli nie to do warsztatu,
Tam można dużo zaoszczędzić,
NP ostatnio nie działało sprzęgło, mogłem wezwać lawetę, ale chciało mi się sprawdzić i okazało się to proste do naprawy na miejscu zrobiłem - chodziło o wykręconą śróbkę i zerwany gwint, kupiłem nową w obi obok miejsca postoju i jazda.....
Tak jak pisałem, jeśli coś robią fachowcy to nie ma po co pisać na forum, a skoro tylu ludzi pisze to widać sami coś kombiunują :-)
A forum to miejsce żeby zdobyć ta wiedzę....

blokno
09-06-2012, 09:14
Tak jak pisałem, jeśli coś robią fachowcy to nie ma po co pisać na forum, a skoro tylu ludzi pisze to widać sami coś kombiunują :-)
A forum to miejsce żeby zdobyć ta wiedzę....

Zdziwiłbyś się zapewne ilu "fachowców" z tej wiedzy tu zamieszczanej korzysta.. pzdr

jareko
09-06-2012, 10:27
Zdziwiłbyś się zapewne ilu "fachowców" z tej wiedzy tu zamieszczanej korzysta.. pzdr
tak naprawdę FM jest idealnym miejscem, by nauczyć się fachu. I nie są to żarty. Miałem do czynienia już z nie jednym montażystą wyedukowanym w tym miejscu i na stronach udzielających się doradców.

marconi_piaseczno
12-06-2012, 11:42
Witam,

Skusiłem się na ciepły montaż okien PCV.. Problem w tym, że nie mam wygładzonych wnęk, gdzie będą montowane okna. Powierzchnia wnęki to pustak ceramiczny. Moje pytanie: Czy do takiej wnęki, nie obrobionej w żaden sposób uda się przykleić taśmy paroprzepuszczalną i paroizolacyjną i czy to zda egzamin w praktyce?

M

finlandia
12-06-2012, 14:51
Przykleic sie da. Ale czy dzieki temu osiagniesz efekt wiekszej szczelnosci to juz watpliwa sprawa.

MMichal
12-06-2012, 15:47
Witam


Witam,

Skusiłem się na ciepły montaż okien PCV.. Problem w tym, że nie mam wygładzonych wnęk, gdzie będą montowane okna. Powierzchnia wnęki to pustak ceramiczny. Moje pytanie: Czy do takiej wnęki, nie obrobionej w żaden sposób uda się przykleić taśmy paroprzepuszczalną i paroizolacyjną i czy to zda egzamin w praktyce?

M

dać się i może da ale tak jak napisał finlandia efekt będzie kiepski, w przypadku muru z pustaka ceramicznego niezbędne do odpowiedniego montażu jest przygotowanie otworu okiennego - ja w sumie zalecam aby KAŻDY otwór był odpowiednio przygotowany - im lepsze przygotowanie tym montaż łatwiejszy i bardziej skuteczny jeśli chodzi o zaizolowanie połączenia.

Pozdrawiam

marconi_piaseczno
13-06-2012, 13:36
Witam



dać się i może da ale tak jak napisał finlandia efekt będzie kiepski, w przypadku muru z pustaka ceramicznego niezbędne do odpowiedniego montażu jest przygotowanie otworu okiennego - ja w sumie zalecam aby KAŻDY otwór był odpowiednio przygotowany - im lepsze przygotowanie tym montaż łatwiejszy i bardziej skuteczny jeśli chodzi o zaizolowanie połączenia.

Pozdrawiam

Mówiąc odpowiednie przygotowanie, co masz na myśli?

MMichal
13-06-2012, 14:29
Witam


Mówiąc odpowiednie przygotowanie, co masz na myśli?

Każda ściana jest inna i wymaga innego przygotowania (różne rodzaje budulca) skoro u Ciebie to pusta ceramiczny to najlepiej wykonać wstępną obróbkę całego otworu, nie trzeba idealnie gładzić ale uzupełnienie większych nierówności będzie konieczne.

Tak na marginesie te PASKUDY (https://www.google.pl/search?q=pustak+ceramiczny&hl=pl&client=firefox-a&hs=8jo&rls=org.mozilla:pl:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=ZJTYT6y_FdDNsgbLw4XQDw&ved=0CK0BELAE&biw=1034&bih=657) wymagają również innego potraktowania jeśli chodzi o sam montaż mechaniczny, przytwierdzenie okna do muru. Montażyści będą musieli zastosować specjalne kołki to tego paskudztwa ewentualnie kotwy chemiczny itp materiały przystosowane to stosowania właśnie w takim materiale budowlanym.
Widziałem jak "trzyma się" okno w takim czymś zamontowane na zwykłe dyble :)

Pozdrawiam

marconi_piaseczno
18-06-2012, 12:38
Dzięki za odpowiedź. Poprosiłem teścia i mi zaciągnął szprycą wnęki okienne. Parapety całe są zacementowane a boki tylko do połowy. Mam nadzieję, że wymiary bardzo się nie zmieniły i montażystom uda się zamontować okna poprawnie. W środę montaż. Na co zwrócić szczególna uwagę przy odbiorze prac?