PDA

Zobacz pełną wersję : Mała łazienka - porady



Ewelinka87
06-06-2012, 10:42
Witam,
mam kilka pytań odnośnie urządzenia nowej łazienki. Wymiary 180x246 pomieszczenia nie pozwalają na zbyt wiele. Tutaj mój własnoręczny:) projekt:

http://www.kreatywny-projekt.com.pl/Galeria/Lazienka.jpg

Prysznic będzie półokrągły o wymiarach 90x90. Myślę o głębokim brodziku. Na ścianie zostanie 90 cm, więc umywalka będzie miała max 55 cm. Nad nią lustro, niżej szafeczka. Miejsce WC i pralki też jest ustalone. Dodatkowy słupek postawimy chyba na ścianie między drzwiami a szybem wentylacyjnym. Czy macie jakieś lepsze propozycje? Łazienka będzie utrzymana w szarych barwach. Na pewno będą tam elementy kwiatowe. Pod prysznicem może znajdzie się jakaś mozaika albo w żywszych kolorach dla kontrastu albo utrzymana w szarej tonacji.

Macie może jakieś praktyczne porady co do ww. projektu?

Pozdrawiam

kinka
06-06-2012, 12:35
Masz identyczną łazienkę jak ja,z tym że u mnie długośc to 220cm,od drzwi do ściany też mam 33cm. Poniżej masz układ jaki będzie u mnie z tym że dodałam pralke bo ja jej miec nie będę.Na scianie na lewo od drzwi będzie blat o całej jej długości z wbudowaną umywalką a nad nią lustro 180cm aby powiększyć łazienkę.Myślę że taki układ jest najkorzystniejszy,jest swobodny dostęp do wc i umywalki.Tak jak u ciebie na rysunku prosto z drzwi wchodzi się w prysznic,co mnie się nie podoba.

Aantenka
06-06-2012, 13:11
To co proponuje Kinka to dobre ustawienie dla tych warunków pomieszczenia.
Jeśli dałoby radę przesunąć drzwi, to można dać pralkę płytszą i ukryć ją pod blatem.
A na wprost drzwi można dać motyw ozdobny, pas płytkowego dekoru lub fototapetę na części poza prysznicem, żeby na wejście do łazienki było coś ładnego przykuwającego uwagę. :D

Ewelinka87
06-06-2012, 14:27
Dzięki za porady. U mnie rury pod pralkę, WC i prysznic są już rozprowadzone. Fajny pomysł z tym lustrem Kinka, u mnie będzie to max 60cm.