PDA

Zobacz pełną wersję : Wylewki - porada



Omen
07-06-2012, 11:36
Witam. Bardzo proszę o poradę dot. wylewek, mianowicie ułożyłem już folię na chudziaku 2x0,5, folia jest wypuszczona na ściany ok. 10-15 cm. Na folie jest ułożony styropian. I tutaj mam zagwostkę, czy taśma dylatacyjna jest układana pomiędzy wypuszczona folie a ścianą, czy też taśma dylatacyjna jest układana obok folii od strony wylewki.
Pozdrawiam.

Aedifico
07-06-2012, 11:51
Witam. Bardzo proszę o poradę dot. wylewek, mianowicie ułożyłem już folię na chudziaku 2x0,5, folia jest wypuszczona na ściany ok. 10-15 cm. Na folie jest ułożony styropian. I tutaj mam zagwostkę, czy taśma dylatacyjna jest układana pomiędzy wypuszczona folie a ścianą, czy też taśma dylatacyjna jest układana obok folii od strony wylewki.
Pozdrawiam.

Lepiej będzie jak folia wywinęta na ścianę a taśma na styku z wylewką.

teka
08-06-2012, 20:31
Witam. Bardzo proszę o poradę dot. wylewek, mianowicie ułożyłem już folię na chudziaku 2x0,5, folia jest wypuszczona na ściany ok. 10-15 cm. Na folie jest ułożony styropian. I tutaj mam zagwostkę, czy taśma dylatacyjna jest układana pomiędzy wypuszczona folie a ścianą, czy też taśma dylatacyjna jest układana obok folii od strony wylewki.
Pozdrawiam.

folia na scianie,tasma miedzy folia a wylewka

Omen
22-06-2012, 08:51
Witam. Wylewki już wykonane. Wielkie dzięki za wcześniejsze porady. Teraz proszę Was o kolejną: czy taśmę dylatacyjna wraz z folia wystająca nad wylewkę przyciąć równo z poziomem wylewki, czy przyciąć np. z 2-3 cm. nad wylewką??????

homecactus
22-06-2012, 09:13
A na co ci ta taśma/folia powyżej wylewki?

Omen
22-06-2012, 09:59
A na co ci ta taśma/folia powyżej wylewki?

W tym temacie laik jestem, spotkałem się z opinią by tej taśmy nie przycinać na poziomie wylewki lecz dopiero po położeniu płytek na posadzce, że niby ta taśma ma dylatować płytki od ściany??????? Stąd tez i to moje pytanie.

homecactus
22-06-2012, 12:08
Płytek i tak się nie docina na styk, to każdy płytkarz powinien wiedzieć.

aprilka1000
26-06-2012, 08:10
a ile schna takie wylewki ?

ma byc 13 cm wylewki - jest ssz .

jarekkur
26-06-2012, 23:35
Witam. Wylewki już wykonane. Wielkie dzięki za wcześniejsze porady. Teraz proszę Was o kolejną: czy taśmę dylatacyjna wraz z folia wystająca nad wylewkę przyciąć równo z poziomem wylewki, czy przyciąć np. z 2-3 cm. nad wylewką??????
po wykonaniu posadzki podłogowej!!!

jarekkur
26-06-2012, 23:37
a ile schna takie wylewki ?

ma byc 13 cm wylewki - jest ssz .

13cm wylewka potrzebuje około roku, aby wyschnęła do poziomu wilgotności równoważnej przy której można układac na niej drewno!

aprilka1000
27-06-2012, 14:30
13cm wylewka potrzebuje około roku, aby wyschnęła do poziomu wilgotności równoważnej przy której można układac na niej drewno!

o rety , to jak ludzie robia wylewki i wprowadzaja sie na to tak szybko
a moze zle sie wyrazilam
mamy ssz - teraz ida instalacje potem na to styropian i wylewka - tak ...? chyba dobra kolejnosc ?
i to schnie rok ...?

jarekkur
28-06-2012, 00:18
o rety , to jak ludzie robia wylewki i wprowadzaja sie na to tak szybko
a moze zle sie wyrazilam
mamy ssz - teraz ida instalacje potem na to styropian i wylewka - tak ...? chyba dobra kolejnosc ?
i to schnie rok ...?

13cm gruba wylewka, tak, schnie rok. Może trochę krócej, może być też dłużej. Wszystko zależy od warunków jakie się stworzy dla jej schnięcia.

bartosz siekier
11-02-2013, 09:40
Mam pytanie czy potrzeba zniwelować poziom stropu pod styropian i później wylewkę. W przyszłości bedzie adaptowane poddasze, w domu jest strop żelbetowy, na to kiedyś była lana wylewka 4-5 cm z trocinami, jest "lekko" pofalowana przez co jak położyłem płyty styropianowe ( 5cm) również nie wygląda to za ciekawie,- pytanie czy mogę wylać na to wylewkę i nią wypoziomować podłożę, podejrzewam że docisnie ona styropian, lecz czy nie bedzie później pękać ( czy dawać siatkę, inne zbrojenie)?

teka
11-02-2013, 18:08
Mam pytanie czy potrzeba zniwelować poziom stropu pod styropian i później wylewkę. W przyszłości bedzie adaptowane poddasze, w domu jest strop żelbetowy, na to kiedyś była lana wylewka 4-5 cm z trocinami, jest "lekko" pofalowana przez co jak położyłem płyty styropianowe ( 5cm) również nie wygląda to za ciekawie,- pytanie czy mogę wylać na to wylewkę i nią wypoziomować podłożę, podejrzewam że docisnie ona styropian, lecz czy nie bedzie później pękać ( czy dawać siatkę, inne zbrojenie)?

zadzwon po posadzkarza niech podjedzie z niwelatorem.powie Ci w ktorych miejscach bedziesz musial zamienic styropiany na ciensze lub gdzie jeszcze dolozyc.siatka potrzebna.jesli styropian Ci prezy natnij go.uwazaj głownie pod scianami bo to miejsca gdzie styropian nie moze prezyc.lepiej jak bedzie 1-2cm nizszy.uwazaj na nierownosci pod scianami(skuj je).jesli styropian prezy pod scianami wylewka peknie poniewaz napreza sie podczas schniecia

Andrzej & Grażyna
11-02-2013, 20:27
A ja mam pytanie o stosunek grubość wylewki do grubości styropianu? Tzn jeśli styro + wylewka = 15 cm parter, oraz 10cm na poddaszu (wylewki z siatką stalową) jaka powinna być grubość wylewki?

Pozdrawiam

teka
12-02-2013, 20:34
grubosci styropianow moga sie zmienic od załozonych.posadzkarz przed kupnem przez Państwa styropianow powinien pomierzyc( zniwelowac )strop i chudziak urzadzeniem ktore nazywa sie niwelator.pokazuje on roznice w mm na powierzchni calego domu.trzeba znalezc najwyzszy punkt w ktorym minimum to 4-4,5cm.nastepnie trzeba sie odniesc do wysokosci skrzydel drzwi balkonowych,tarasowych ktore niekoniecznie beda na tej samej wysokosci,czy progi drzwi wejsciowych.u Was moze byc w czesci domu styropian 10cm gdzie indziej np 6c czy np 13cm.trzeba tak dopasowac styropiany by grubosc posadzki byla okolo 6cm.wazna sprawa jest co bedziecie kladli pozniej na wylany podklad betonowy.jesli bedzie to deska czy parkiet trzeba zastosowac do piasku 0-2mm zwir 2-8mm w ilosci okolo 35% na wytrzymalosci pod prace drewna

http://www.youtube.com/watch?v=jNBPt1TWrLs
link do filmu .
zwir taki jak na filmie

srednia roznica na powierzchni okolo 100m2 waha sie miedzy 2-6cm srednio

Andrzej & Grażyna
12-02-2013, 21:14
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to grubość wylewki powinna mieć 6cm , czyli przy grubości styro+wylewka 15cm powinno być 9cm styro 6cm wylewka (teoretycznie), natomiast na poddaszu gdzie razem ma być 10 cm wylewka 6cm styro 4cm. Jeśli coś źle zrozumiałem to proszę mnie poprawić.

teka
12-02-2013, 21:26
Czyli jeśli dobrze zrozumiałem to grubość wylewki powinna mieć 6cm , czyli przy grubości styro+wylewka 15cm powinno być 9cm styro 6cm wylewka (teoretycznie), natomiast na poddaszu gdzie razem ma być 10 cm wylewka 6cm styro 4cm. Jeśli coś źle zrozumiałem to proszę mnie poprawić.

no mozna powiedziec ,ze tak,teoretycznie.posadzkarz powinien tak odniesc sie do poziomow aby srednio 5,5-6cm bylo wylewki.podczas wylewania przypilnujcie by sypali 2wrki cementu na mixa.3/4 sypie mniej poniewaz lżej sie ściaga taki beton

Andrzej & Grażyna
12-02-2013, 21:39
Miksokrety są jednakowej wielkości, czyli 2 worki na ile żwirku i piasku?

teka
13-02-2013, 20:34
Miksokrety są jednakowej wielkości, czyli 2 worki na ile żwirku i piasku?

2 worki na maszyne 35%kruszywa 2-8mm,reszta piasku 0-2mm,plastyfikator

Andrzej & Grażyna
14-02-2013, 20:53
Chciałem zapytać poprostu czy wszystkie zasobniki miksokretów są jednakowe, żebym przypadkiem kogoś nie ścigał z jakimś mniejszym zasobnikiem i wymuszał 2 worki cementu tzn. 2 worki na jakie ilości (ile łopat) żwiru i piasku

teka
14-02-2013, 21:15
Chciałem zapytać poprostu czy wszystkie zasobniki miksokretów są jednakowe, żebym przypadkiem kogoś nie ścigał z jakimś mniejszym zasobnikiem i wymuszał 2 worki cementu tzn. 2 worki na jakie ilości (ile łopat) żwiru i piasku

2 worki cementu i zaadnej magii.wszystkie sa takie same.łopat?zalezy jakie lopaty

bartosz siekier
15-02-2013, 09:41
zadzwon po posadzkarza niech podjedzie z niwelatorem.powie Ci w ktorych miejscach bedziesz musial zamienic styropiany na ciensze lub gdzie jeszcze dolozyc.siatka potrzebna.jesli styropian Ci prezy natnij go.uwazaj głownie pod scianami bo to miejsca gdzie styropian nie moze prezyc.lepiej jak bedzie 1-2cm nizszy.uwazaj na nierownosci pod scianami(skuj je).jesli styropian prezy pod scianami wylewka peknie poniewaz napreza sie podczas schniecia

Wylewkę chciałem robić systemem gospodarczym ( brat, szwagier, sąsiad - jeden jest fliziarzem więc nie jedną wylewkę pod płytki robił :) , sprawdzaliśmy ogólny poziom poziomicą wodną i generalnie różnica w poziomie w kilu punktach zamyka się w granicach 1-2 cm, niepokoi mnie właśnie podłoże i to że styropian miejscami się wygina i nie dolegają płyty za równo do siebie, czy nacięcie wystarczy ? różnymi grubościami płyt tego efektu chyba się nie zlikwiduje. Myślałem czy może wylać wylewkę samopoziomującą miejscami ale to jest kosztowne rozwiązanie.
Od razu druga kwestia czy robiąc za pomocą betoniarki wylewkę ( jak to okreslają; na pół -sucho) można dodać włókna zbrojeniowe do mieszanki ?

teka
15-02-2013, 09:53
Wylewkę chciałem robić systemem gospodarczym ( brat, szwagier, sąsiad - jeden jest fliziarzem więc nie jedną wylewkę pod płytki robił :) , sprawdzaliśmy ogólny poziom poziomicą wodną i generalnie różnica w poziomie w kilu punktach zamyka się w granicach 1-2 cm, niepokoi mnie właśnie podłoże i to że styropian miejscami się wygina i nie dolegają płyty za równo do siebie, czy nacięcie wystarczy ? różnymi grubościami płyt tego efektu chyba się nie zlikwiduje. Myślałem czy może wylać wylewkę samopoziomującą miejscami ale to jest kosztowne rozwiązanie.
Od razu druga kwestia czy robiąc za pomocą betoniarki wylewkę ( jak to okreslają; na pół -sucho) można dodać włókna zbrojeniowe do mieszanki ?
jaka powierzchnia do wylania?najwazniejsze zeby pod scianami sie nie unosil styropian.jesli zastosujesz najpierw ciensze grubosci styropianow nap 2cm zamiast 5cm on Ci sie lepiej ulozy na nierownosciach.napisz jaka masz wysokosc wylewka plus styropian do wyrownania.naciecia pomoga.lub troche grubsza wylewka 6-7cm i koniecznie siatka.dobrze musisz zagescic sciagany beton

misiupl
15-02-2013, 11:04
Wylali mi chudziaka z mixokreta pod wieniec na fundamencie - nie sprawdziłem ani murarzy ani tych od posadzek :bash: - efekt: różnica w wysokościach chudziaka wynosi max 3cm (na odległości ok 15mb)
Na docieplenie podłogi na gruncie razem z posadzką na gotowo mam 18cm (10cm+6cm+2cm), okna jeszcze nie wstawione tylko zwymiarowane. Niemal wszędzie podłogówka.
Nie chciałbym tracić wysokości pomieszczeń, ani okien - większość okien jest typu tarasowego. Niwelować to będzie trzeba styropianem czy posadzką?
Pytam z ciekawości bo do hydrauliki jeszcze rok świetlny :)

ps. zważywszy na bliskość lokalizacji i kolejność postów wyjaśnię, że oczywiście to nie firma kolegi 'teka' robiła mojego chudziaka

teka
15-02-2013, 13:31
Wylali mi chudziaka z mixokreta pod wieniec na fundamencie - nie sprawdziłem ani murarzy ani tych od posadzek :bash: - efekt: różnica w wysokościach chudziaka wynosi max 3cm (na odległości ok 15mb)
Na docieplenie podłogi na gruncie razem z posadzką na gotowo mam 18cm (10cm+6cm+2cm), okna jeszcze nie wstawione tylko zwymiarowane. Niemal wszędzie podłogówka.
Nie chciałbym tracić wysokości pomieszczeń, ani okien - większość okien jest typu tarasowego. Niwelować to będzie trzeba styropianem czy posadzką?
Pytam z ciekawości bo do hydrauliki jeszcze rok świetlny :)

ps. zważywszy na bliskość lokalizacji i kolejność postów wyjaśnię, że oczywiście to nie firma kolegi 'teka' robiła mojego chudziaka

to specjalisci-a kto to jak mozna wiedziec?
chudziak z mixa to 0,5cm roznicy na calej powierzchni
teraz zakladaj ze wstawia Ci skrzydla drzwi i prog drzwi wejsciaowych po swojemu i bedziemy muisieli zmniejszyc styropiany.chcesz hydraulika,tynkarzy itp?pisz albo dzwon ja mam chlopakow sprawdzonych z ktorymi wspolpracuje i zrobia to dobrze.
jesli bedziesz mial tyle wyjsc na tarasy to podejrzewam ze masz ławy tez krzywo wylane.nalezy naniesc poziomy pod drzwi dla gosci od okien i jesli Ci nie wstawia ich pod poziomy nie musisz im placic reszty pieniedzy.w Plocku jest tylko jedna firma ktora wstawia pod niwelator-chlopaki z WASZ DACH.reszta to rzemieslnicy ktorzy stawiaja na ławe lub pod belki
692796235 do mnie jak cos

bartosz siekier
15-02-2013, 13:57
będzie prawie 100m2 do wylania, planuje 5 cm styropianu ( już kupiłem) plus 5-6 cm betonu ( żeby nie zmniejszać wysokości na poddaszu która wiadomo jest cenna ) , rzeczywiście ułożę miejscami styropian w 2 warstwach, jeśli dam siatkę dawać również włókna zbrojeniowe czy już nie będą konieczne ?

teka
15-02-2013, 14:23
będzie prawie 100m2 do wylania, planuje 5 cm styropianu ( już kupiłem) plus 5-6 cm betonu ( żeby nie zmniejszać wysokości na poddaszu która wiadomo jest cenna ) , rzeczywiście ułożę miejscami styropian w 2 warstwach, jeśli dam siatkę dawać również włókna zbrojeniowe czy już nie będą konieczne ?

poloz siatke i dodaj wlokien.pod siatke podsyp betonu zeby nie lezala na styropianie.poloz folie na styropian.przy scianach rozwin tasme dylatacyjna.pole 90m2 przetnij dylatacjami na 4-6plyt.urób jak najsuchszy beton dasz rade tak aby stosunek wody do cementu byl 0,35-0,4 l na 1kg cementu.dodaj kruszywa 2-8mm wtedy ograniczysz skorcz betonu,praktycznie wcale go nie bedzie.w przyszlosci polozysz na swoj podklad nawet parkiet.otrzymasz beton okolo 3 razy mocniejszy niz na piasku 0-2mm.dasz rade

bartosz siekier
15-02-2013, 14:53
poloz siatke i dodaj wlokien.pod siatke podsyp betonu zeby nie lezala na styropianie.poloz folie na styropian.przy scianach rozwin tasme dylatacyjna.pole 90m2 przetnij dylatacjami na 4-6plyt.urób jak najsuchszy beton dasz rade tak aby stosunek wody do cementu byl 0,35-0,4 l na 1kg cementu.dodaj kruszywa 2-8mm wtedy ograniczysz skorcz betonu,praktycznie wcale go nie bedzie.w przyszlosci polozysz na swoj podklad nawet parkiet.otrzymasz beton okolo 3 razy mocniejszy niz na piasku 0-2mm.dasz rade
Teka dzięki za cenne wskazówki