PDA

Zobacz pełną wersję : cięcie wyrzynarką



Alien91
07-06-2012, 21:43
chce pociąć wyrzynarką surową płytę wiórową 18mm. - czy będę miał nie równe krawędzie? czy będzie się strzępić krawędź?

dyzu007
07-06-2012, 22:24
kup brzeszczot z jak najmniejszymi zębami wtedy nie bedzie

d***a*l
08-06-2012, 05:01
masz regulacje na wyzynarce dostosuj !

CityMatic
08-06-2012, 05:50
chce pociąć wyrzynarką surową płytę wiórową 18mm. - czy będę miał nie równe krawędzie? czy będzie się strzępić krawędź?
Jeśli chcesz uzyskać idealnie równą krawędź cięcia z obu stron nie zrobisz tego wyrzynarką :( Ręczne narzędzia nie są w stanie zapewnić odpowiedniej jakości cięcia)
Ja kiedyś zrobiłem piłę ręczną ze szlifierki kątowej i tarczą o drobnych zębach - powierzchnia była do zaakceptowania.
Widziałem również osobę co ten sposób zastosowała do bruzdownicy do betonu zamieniając tarcze.
Ogólnie rozchodzi się o ilość obrotów - im większa powierzchnia cięcia jest mniej poszczępiona.
Jeśli masz dużo do cięcia a stać cię na nowe elektronarzędzie warto jest kupić coś takiego:
http://www.powermat.ogicom.pl/zdjecia/pilarki/pm-ppt-1150/1.jpg

firewall
08-06-2012, 06:27
chce pociąć wyrzynarką surową płytę wiórową 18mm. - czy będę miał nie równe krawędzie? czy będzie się strzępić krawędź?
ad1.tak
ad2.tak

gambit565
08-06-2012, 08:19
bedziesz mial:
-wystrzepione krawedzie
-nierowna plaszczyzne
-brak kata prostego plaszczyzna ciecia-plyta.
jesli ma to byc w jaki kolwiek sposob widoczne odposc sobie.
mozesz sprobowac pila tarczowa z odpowiednia tarcza ale i tak jedna strona bedzie poszczerbiona. mozesz probowac nakleic tasme malarska na linie ciecia, mozesz przyciac wyrzynarka z naddatkiem i obrobic frezarka gornowrzecionowa i chba najlepsza metoda- zamowic element na wymiar.

mortor
08-06-2012, 10:35
Zależy co się chcę zrobić z tak przyciętą płytą wiórową, wiadomo w zależności o wyrzynarki (lepsze np. Boscha) postrzępienia krawędzi będą różne, ale idealnie nigdy nie będzie. Można oczywiście spróbować pilarką jak piszę CityMatic, ale przyzwoita też swoje kosztuje.

d***a*l
09-06-2012, 19:37
tylko piły na prowadnicach wysoko obrotowe nie pamietam ale chyba "fest" jakoś tak po niemiecku , ja wykonuje ciecia np drzwi dobra piłka na flexa do drewna bardzo spokojnie z oparta reka na drzwiach bardzo powili i precyzyjnie jeslli ciecie nie bedzie na wysokosci wzroku to daje rade

gavin
09-06-2012, 20:20
Potwierdzam ostrze z cienkimi i gęstymi ostrzami oznaczone "clin cut" i nie ma śladów postrzępienia Do kupienia w każdym markecie budowlanym za około 30 pln.Osobiście docinałem drzwi z mdf i nie ruszyło nawet okleiny.

attex
10-06-2012, 10:13
Witam
Zobacz to:http://warsztat.boczi.net/2012/01/prowadnica-do-pilarki-recznej-efektywny.html